Skocz do zawartości

mała przyczepka do 750kg


connex

Rekomendowane odpowiedzi

akurat sprawę parkingu mam juz "prawie" rozwiązana

No to, to masz jakby z bańki.

 

astanawiam się czy ten koszt może być związany z tym, że w nowych autach trzeba montować jakiś magiczny układ oszukujący komputer, bo bez można rzekomo "spalić kompa i narobić sobie problemów"

U mnie NIC NIE MONTOWALI, wiem na 100% bo "kiwałem" się nad nimi caluśki czas. Przyszedł Miglanc połączył kabelki do świateł, porobił dziury, zabezpieczył bitexem, przykręcił hak, 2 godziny 500zł, dziękuję można jechać.

Taką wersję, też mi próbowali gdzieś tam wciskać i ta przyjemność dodatkowo miało mnie to kosztować, chyba 200zł, czy jakoś tak, ale ja akurat tym razem mogłem zaufać ASO i tym sposobem zaoszczędziłem 170zł, bo 30zł było różnicy między ASO a najtańszym warsztatem. Zresztą to ich problem, w razie czego. Zrobili mi tak w autoryzowanej stacji obsługi.

 

 

To teraz pozostaje tylko kwestia pozostałej opłacalności.

Ja kupiłem przyczepę, ze względu na to, że urodziło mi się dziecko (zresztą moje wynurzenia i motywy jakie mną kierowały opisywałem, już gdzieś tutaj na tym forum, więc nie chcę ponownie zanudzać).

Ale pokrótce, chcę mieć:

- swoją pościel,

- swój domek, z którym w razie potrzeby stanę praktycznie gdziekolwiek i noc prześpię,

- swój kibel, żeby w nocy Żona sama nie musiała ganiać po polu (bo to pewnie dla Niej była by średnia przyjemność), a małego dziecka samego w budzie przecież nie zostawię, żeby iść i Jej towarzyszyć po drodze

 

- a PRZEDE WSZYSTKIM kasa, za 3 tygodniowe dla 3 osób, wczasy nad Polskim morzem od 900zł do 1400 z małym haczykiem (wszystko zależy gdzie i u kogo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no zdaje sobie sprawe, ze karawaning to przede wszystkim hobby i sposób na zycie a nie tylko ekonomia, bo w jednym przypadku sie oplaca a w innym mniej.

Natomiast mnie zafascynowala ta wolnosc i niezaleznosc...

Jak dotychczas to zwiedzamy z lubą Europe korzystajac z tanich linii i hosteli. Ale to zawsze przejazdy na lotnisko, transfery, spanie w salach wieloosobowych... osobiscie to lubię ale może pora na coś nowego? Zwłaszcza ze w planach potomek, a wtedy juz odpadaja wojaze samolotowe...

- swój kibel, żeby w nocy Żona sama nie musiała ganiać po polu

To jest jedyna rzecz, ktorej TA cycepka nie posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas to zwiedzamy z lubą Europe

To tym bardziej, wydaje mi się, że powinniście kupić, a nie wypożyczać. I tu UWAGA, nie koniecznie tę, od której zaczęła się ta dyskusja, ale mieć coś swojego.

Chłopie wypożyczenie budy na tydzień lub dwa, celem wyjazdu za granicę wyjdzie Ci znacznie więcej niż kupno i utrzymanie własnej.

 

To jest jedyna rzecz, ktorej TA cycepka nie posiada...

To myślę, że nie stanowi większego problemu, ja też mam kibelek przenośny, a zrobienie jakiejś zasłonki (chociaż ja mam akurat łazienkę oddzielną), żeby spokojnie załatwić "cieńszą" potrzebę fiz. nie stanowi wielkiego kłopotu. Fakt z dłuższym posiedzeniem może być kłopot, głównie ze skupieniem uwagi ;)

 

Po Twoich postach wnioskuję, że jesteście raczej osobami nastawionymi na turystykę objazdową, w Waszym przypadku, na pewno był by wygodniejszy kamper, ale w tych pieniążkach, które obecnie możecie przeznaczyć, jest to sprawa wg.mnie NIE wykonalna.

Reasumując:

1) musicie sami przemyśleć co się akurat w Waszym przypadku bardziej kalkuluje wypożyczenie, czy kupno i tutaj nie namawiam Cię na KONKRETNIE tę budkę, od której wszystko się zaczęło, chociaż jak sam widziałeś zdania na jej temat są raczej jednogłośne (chociaż myśmy jej nie widzieli, nie wąchali) ale raczej, warta swej ceny;

2) Jeżeli zdecydujecie się na kupno, zastanówcie się czego oczekujecie od przyczepy, tzn. co jest Wam niezbędne, lub co może się przydać (oczywiście nie przesadzając, z zestawami satelitarnymi, solarami itp.- oczywiście dużo osób tego potrzebuje i szanujemy to, ale w pieniądzach o których mówimy, jest to do kupna a wykonalne, tak jak w przypadku kampera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoich postach wnioskuję, że jesteście raczej osobami nastawionymi na turystykę objazdową, w Waszym przypadku, na pewno był by wygodniejszy kamper, ale w tych pieniążkach, które obecnie możecie przeznaczyć, jest to sprawa wg.mnie NIE wykonalna.

Dokładnie tak jest ;) staramy sie odwiedzać coraz to nowe miejsca, rzadko wracamy w to samo miejsce.

Kamper wogole nawet przez chwile nie wchodzil w rachubę... za drogi w zakupie i utrzymaniu. Przynajmniej teraz...moze za 10 lat zmienie zdanie.

Ta pierwsza przyczepke bardziej chce kupic w miare tanio jako rozeznanie tematu i rynku, wrażeń itp, jeśli zaskoczy to w planach jest wymiana holownika i ew samej cycepki za kilka latek, jak nie to sprzedamy i po sprawie.

Co do samych opinii o tym tabbercie to muszę przyznac, ze na tym forum panuje zgoła inna atmosfera niz na innych "motoryzacyjnych"...of korz na plus ;) Co z kolei skłania mnie to pozostania tu na dluzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z kolei skłania mnie to pozostania tu na dluzej

I bardzo dobrze.

Klikając z Tobą można wywnioskować, że fajny i rozsądny facet z Ciebie.

 

na tym forum panuje zgoła inna atmosfera niz na innych "motoryzacyjnych"

To prawda. Tutaj w większości są na prawdę fajni i rozsądni ludzie, których łączy pasja. A przede wszystkim, nie wciskają Ci na siłę ciemnoty, że chcesz kupić g.... bo kosztuje 3000zł, każdy tutaj patrzy realnie na Świat i indywidualnie na potrzeby innych. Oszołomy dość szybko wypadają z tego forum.

Ponawiam jednak swoją radę rozważcie najpierw z Żoną, czego tak naprawdę potrzebujecie i czego oczekujecie.

U mnie podstawowym warunkiem postawionym przez moją ślubną był już w/w kibelek. I tego się musiałem bezwzględnie trzymać. Ja znalazłem i wcale nie za strasznie dużo więcej od tego co Wy możecie przeznaczyć. Kosztowała mnie trochę pracy i dodatkowej kasy, ale to też inna sprawa, że wiele z dodatkowych kosztów sprawiły mi moje własne fanaberie i wymysły. Fakt teraz skoczyło euro i zaczął się sezon, dla tego masz gorszy orzech do zgryzienia, ale próbuj lub też na razie rzeczywiście wypożyczajcie, przetestujcie, a na jesieni o ile Wam się spodoba, zacznijcie szukać własnej. Chociaż nie ukrywam, że wg. mnie ta budka pokazana przez Ciebie (oczywiście patrząc po zdjęciach) jest warta uwagi. Sam przedsionek to jest przynajmniej około 1000zł dodatkowo zarejestrowana w Polsce (a to uwierz mi nie mało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connex...ja wlasnie wrocilem z wydzialu komunikacji....wiec tak jak masz zza granicy cycepe...to tlumaczenia jakies 50zl....wczoraj za przeglad zerowy zaplacilem 200zl (170zl normalnie, ja nawet przyczepy nie ciagnalem dlatego 200) dzis w wydziale komunikacji za wsio zaplacilem 112,5 zl takze grosze....OC i AC zamkne sie pewnie w 100zl za rok. Nie ma jakie4js tragedii jesli chodzi o to ;)

Fakt ten Knaus co ci dawalem 6tys...nie zauwazylem ze szukasz ok. 3tys. ale czasami sa i tansze...te Azury maja 800-900DMC takze tak na styk...

powodzenia! ;)

 

aaa i co do tego co napisal kolega wyzej :D

Z tego co obserwuje juz nie ma takiej roznicy z kupnem jesli bierzesz tutaj lub za granica...roznica jest ale 500-1000zl a to juz praktycznie nic...bo trza sobie doliczyc jeszzce paliwo naprzyklad do Holandii i sie okazuje ze wychodzi to samo...a po drugie....widze ze zaczyna sie robic jak z autami...powoli nie ma tak ze w zime taniej a w lato drozej...stoja ceny caly czas tak samo jak widze po komisach internetowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

connex w sprawie montażu haka jedz dwupasmówką / 1 / z Bielska w stronę Katowic , po lewej stronie masz salon Renault i Forda , tam musisz wjechać i skręć w lewo do Renault , miniesz po lewej stację kontroli WEKTOR , dalej prosto aż się asfalt skończy i drogą szutrową prosto , potem będą już oznaczenia gościa co montuje haki najtaniej w Bielsku-B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

connex w sprawie montażu haka ... potem będą już oznaczenia gościa co montuje haki najtaniej w Bielsku-B

 

Ok podjadę tam i obadam, bardziej niż tanio zależy mi na dobrze i tanio :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam montowałem , było dobrze i tanio :ok:

 

Jezeli dobrze znalazlem to chodzi o ul. Poligonową - "Grześkiewicz Gertruda Hurtownia"

dzwoniłem, termin umówiony, cena atrakcyjna. DZięki ogromne :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, Ty to masz dzisiaj dzień.

Jednej już prawie załatwiłeś przyczepę, drugi za 5 minut hak będzie miał.

Jeszcze trochę zostaniesz okrzyknięty "ANIOŁEM STRÓŻEM KARAWANING.PL" :ok::ok::hop1::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mam dzisiaj dzień , prawie sprzedałem Ance przyczepę , prawie zamontowałem hak u Ciebie :hop1:

a to nie koniec... bo zarezerwowwalem tego tabberta...trza brac poki jest, jeśli sie okaze za mala to na koniec sezonu sie ja sprzeda i poszukamy wiekszej...do odważnych świat należy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sie okaze za mala to na koniec sezonu sie ja sprzeda

ooooooo toooooo tooooo!!!!

Wreszcie załapałeś o co biega.

Na UŻYWANYCH przyczepach się bardzo mało traci.

W razie co pchniesz ją komuś, oby tylko była w takim stanie o jakim pisałeś i żeby tylko nie miała jakichś niespodzianek ukrytych, a będzie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.