Skocz do zawartości

DMC przyczepy przekroczyło możliwość masy ciągnionej auta


Kanka

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki, zmieniłem auto i obecne ma 50 kg za małą możliwość dopuszczalnej masy ciągnionej. Na stacji diagnostycznej powiedziano mi, żeby się nie przejmować bo jest coś takiego ja 7% tolerancji, czyli 1300 kg dopuszcza auto a przyczepa waży 1350 kg. 8% z 1300 to 91 kg a mi potrzeba tylko 50 kg. Co wy na to, czy mogę się tym tłumaczyć podczas kontroli drogowej, czy nie mam co liczyć na jakieś 7% tolerancji?

Dodam, że te 7% tolerancji ma coś wspólnego z dopuszczalną pochyłością drogi.

Co wy na to? Czy może ktoś mi coś podpowiedzieć? Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje w takim bądź podobnym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I jam jest diagnostą rzeknę bez przechwałek i niestety to co masz w dowodzie i na tabliczce znamionowej jest święte i nie istnieje jakieś 7 czy 8 % tolerancji w dmc zespołu pojadów .

DMC zespołu pojazdów to dmc samochodu+dmc przyczepy w każdym przypadku np campingowej :ok: Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jam jest diagnostą rzeknę bez przechwałek i niestety to co masz w dowodzie i na tabliczce znamionowej jest święte i nie istnieje jakieś 7 czy 8 % tolerancji w dmc zespołu pojadów .

DMC zespołu pojazdów to dmc samochodu+dmc przyczepy w każdym przypadku np campingowej :ok: Pozdrawiam A.

 

Ale fajnie , witam serdecznie , będziemy mogli trochę się posprzeczać bo już nie mogę się zgodzić z Twoim zdaniem / pogrubiłem /

 

Nigdy nie wolno napisać takiej definicji .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj bo nie masz za co , żle mnie zrozumiałeś , nie chodzi o to , że to co napisałeś nie jest definicją DMC zespołu pojazdów , tylko o to , aby ludzie którzy nie muszą się na tych sprawach znać nie dodali DMC pojazdu do DMC przyczepy bo czasem wyjdzie im DMC zespołu które będzie zgodne , a raz wyjdzie im DMC zespołu które zgodne nie będzie / Renault , niektóre Fordy , Dacia itp. /

 

innymi słowy DMC zespołu pojazdów jest często mniejsza niż suma DMC pojazdu i DMC przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Ciągnik 1300 DMC cycepa 1350 DMC. Cycepe kupowałem od gościa, który sprowadza i sprzedaje tylko cycepy campingowe, i to on - oni mydlą oczy że jest 7% 8% i że takie troche to może być. Albo że to morzna legalnie na stacji załatwić.

Ja tego nie przeskoczyłem i musiałem sie z tym pogodzić. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie przepraszaj bo nie masz za co , żle mnie zrozumiałeś , nie chodzi o to , że to co napisałeś nie jest definicją DMC zespołu pojazdów , tylko o to , aby ludzie którzy nie muszą się na tych sprawach znać nie dodali DMC pojazdu do DMC przyczepy bo czasem wyjdzie im DMC zespołu które będzie zgodne , a raz wyjdzie im DMC zespołu które zgodne nie będzie / Renault , niektóre Fordy , Dacia itp. /

 

innymi słowy DMC zespołu pojazdów jest często mniejsza niż suma DMC pojazdu i DMC przyczepy

 

A jak to jest wtedy, gdy DMC ciągnika - 2360 + DMC przyczepy - 2000 = DMC zestawu 4460 kg ? Skąd te 100 kg ? Acha nacisk na hak to 100 kg (może właśnie te sto kilo ?) ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam nieścisłą definicję wcześniej wklepaną przezemnie bywają rzeczywiście takie przypadki które sprawiają problemynawet diagnostom.Sprawdz Jarku czy poniższy przykład jest prawidłowo sformułowany

np:

1. dmc pojazdu 2000 kg, dmc przyczepy w dr pojazdu 1300 kg.

2.dmc przyczepy 1300 kg

3. dmc zespołu 3000 kg

 

samochód z ładunkiem w bagazniku wazy 1700 kg

przyczepa z ładunkiem 1300 kg

 

Taki zespoł moze poruszac sie i wszystkom jest o.k. choć z odejmowania wychodzi tylko 1000 kg dla przyczepy, nie mozesz jednak doładowac jeszcze 300 kg do samochodu bo przekkroczysz dmc zespołu choć nie przekroczysz dmc samochodu.

 

W wpadku "odejmowania" trzeb szukac przyczepy od dmc 1000kg i 300kg mozna doładować do samochodu dmc zespłu wyjdzie takie samo jak w poprzednim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest wtedy, gdy DMC ciągnika - 2360 + DMC przyczepy - 2000 = DMC zestawu 4460 kg ? Skąd te 100 kg ? Acha nacisk na hak to 100 kg (może właśnie te sto kilo ?) ???

 

A toś mi haka teraz zrobił , te 100 kilo różnicy to nie nacisk pionowy na hak , ale skąd te dane ? Może to zwykła pomyłka , może ktoś zamontował hak o uciągu 2000 kg. i diagnosta obniżył DMC przyczepy z 2100 do 2000 z tego powodu ? Aby rozwikłać tę zagadkę musiałbym mieć więcej danych , zdjęcie tabliczki haka , zdjęcie tabliczki pojazdu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam nieścisłą definicję wcześniej wklepaną przezemnie bywają rzeczywiście takie przypadki które sprawiają problemynawet diagnostom.Sprawdz Jarku czy poniższy przykład jest prawidłowo sformułowany

np:

1. dmc pojazdu 2000 kg, dmc przyczepy w dr pojazdu 1300 kg.

2.dmc przyczepy 1300 kg

3. dmc zespołu 3000 kg

 

samochód z ładunkiem w bagazniku wazy 1700 kg

przyczepa z ładunkiem 1300 kg

 

Taki zespoł moze poruszac sie i wszystkom jest o.k. choć z odejmowania wychodzi tylko 1000 kg dla przyczepy, nie mozesz jednak doładowac jeszcze 300 kg do samochodu bo przekkroczysz dmc zespołu choć nie przekroczysz dmc samochodu.

 

W wpadku "odejmowania" trzeb szukac przyczepy od dmc 1000kg i 300kg mozna doładować do samochodu dmc zespłu wyjdzie takie samo jak w poprzednim przypadku.

 

He i tu mowicie jak nalezy :ok:

 

A teraz pytanie jak odkrecic wpis takiego "diagnosty" ktory wpisal dla danego przykladu 1000 Kg jako DMC przyczepy a nie 1300 jak powinno byc i jak przewiduje producent. Pisze z wlasnego przypadku gdzie w dowodzie mam 1180 kg jako dmc przyczepy (Laguna II) a nie 1500 jak powinno byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie jak odkrecic wpis takiego "diagnosty" ktory wpisal dla danego przykladu 1000 Kg jako DMC przyczepy a nie 1300 jak powinno byc i jak przewiduje producent. Pisze z wlasnego przypadku gdzie w dowodzie mam 1180 kg jako dmc przyczepy (Laguna II) a nie 1500 jak powinno byc???

 

Banalnie, przedstawić świadectwo homologacji pojazdu i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.