Skocz do zawartości

Druga przyczepa, która czeka na remoncik...


Rekomendowane odpowiedzi

Pokaże Wam moją drugą przyczepkę, która czeka aktualnie na remont Pict0001_373.JPG

Pict0002_374.JPG

Pict0005_375.JPG

 

Kupiłem ją na zeszłych wakacjach za niewielkie pieniądze (500zł) od starszego Pana, który niedopatrzył świeczki na komary i doprowadził do pożaru wewnątrz. Szkody na tyle jeszcze nie są poważne, że konstrukcja nie została tknięta. Ogólnie jest tylko okopcona i gdzieniegdzie poodparzana od ciepła.

 

Materiały niezbęde do remontu już zakupiłem, kilkaset złotych już poszło a pewnie to nie koniec. Teraz jedynie potrzebuje czasu :palacz:

 

Pewnie do wakacji ją zrobie i raczej sprzedam (chyba, że wyjdzie mi tak fajnie jak niewiadowek:-) to wtedy pomyśle której się pozbęde... a może obie i jedną lepszą kupie?).

 

Wszystkie uszkodzone elementy w tej chwili są usunięte z niej, ścianki odnowie z paneli PCV, na sufit kupiłem niebieską wykładzinę podłogową (w ence tak mam i bardzo przytulne wrażenie to sprawia). Szafki dostaną nowe zawiasy i klameczki by wszystko było w jednym stylu i myśle jeszcze czy wnętrza też nie odmalować lub nie okleić dla odświeżenia... czas pokaże :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit jest z chropowatej płyty pilśniowej. A wykładzinę zamierzam kleić klejem do wykładzin (taki też stosowałem w swojej ence i nieźle się trzyma jak narazie przez 2 lata, nic nie poprawiałem), a tu jeszcze mogę użyć zszywacza tapicerskiego bo jest do czego bić. Więc raczej nie będzie problemu z trzymaniem się wykładziny. Do tego mam jeszcze ładne listewki więc miejsca łączone i zszywane zostaną zamaskowane (nie da się wkleić wykładzinę w jednej części, dach jest dwuspadowy i zaokrąglony deko; podzieloy jest na 6 partii płyt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku było czuć, ale jak ona jest już 3 lata po zdarzeniu, jak na wakacjach ją dorwałem szybko usunęłem zwęglone części, często wietrzona była i teraz jak do niej się wchodzi zapach jest wmiare neutralny. Więc myśle, że po ukończeniu rac będzie mimo to dość przyjemnie w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem świetnie pomalowanego większego niewiadówka na allegro :piwko:. Miał właśnie takie srebrne lub szare motywy :banan:. Było to tak jak teraz w nowych enkach:

n126n.jpg

Tylko nie zaczynała się tak jak tu od początku, tylko od wcięcia na koło :bevil:.

Zrób sobie Virtual Tuninga :palacz: w Photo Shopie. Oto link http://www.vt.hapay.pl/zmiana_koloru.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle o całych bocznych ściankach, ewentualnie dół do listwy i góre... ale to i tak musi być ciepło już... na podwórku bym malował bo nie am dostępu choćby do wiaty... i żeby wiaterku nie było mocnego... tak malowałem niewiadowka, choć tam idealnie nie wyszło nie jest źle :bevil: A napewno lepiej niż było :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem na allegro bardzo podobną przyczepę do mojejhttp://moto.allegro.pl/show_item.php?item=92242027

 

to czym się różnia to napewno wyposażenie, sama bryła jedt niemal identyczna (różnica tylnych okien). ACE AIRSTREAM niby jest marką amerykańską (gdzieś kiedyś wyczytałem w necie) ale te skorupki sa również popularne w Anglii skąd i moja pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=92242027

 

 

 

 

nie taka mała ta co teraz do remontu... 2+1 i jeszcze coś w stylu hamaka nad jedynką... w porównaniu do niewiadowka to tańczyć tam można :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zamiast hamaka w swojej niewiadówce zrobic taki patent ,że oparcie będzie z płyty obciągniętej juz gąbką i materiałem i chwycone u góry zawiasamii na noc podnoszone i podpierane nogami coś jak półkotapczan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek, a jak chcesz to wykonać? nie bardzo rozumiem pomysł... jaki masz układ łóżek? 2+1 czy 2+2dzieci? i nad którym chcesz wykonać półtapczan? Nie za mało gąbek jest na to? Opisz coś więcej przy okazji... pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.