Skocz do zawartości

Energia elektrycza wg wskazań licznika ...


witus

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety polacy zawsze kombinują i jedna strona i druga najuczciwszy układ by był wg. podlicznika stawka powiedzmy razy 2 i każdy by był zadowolony a nie np. jak w zeszłym roku poszedłem po wode a pan mi zaśpiewał 30 zł za 30l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrodnik kurde- to TY po tą wodę byłeś w rozlewni mineralnej jakiejś?! i to chyba slodzonej cukrem jeszcze... a tak poważnie- to czasami nie wiem skąd Właściciele biora ceny... przecież tymi cenami to odstraszaja klientow... :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycyckiwanie klijenta jak nalałeś to płać ale ja mu też nalałem ale w papcie a codziennie u gośći zostawialiśmy stówke (obiadek piwka chlebek na śniadanko itd.) i skończyło sie łakomstwo nie popłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu to powiedz gdzie Ty za taki zestaw płacisz mniej za dobę. ,tam pojadę

Przepraszam-źle zrozumiałam.Myślałam,ze to opłata tylko za prąd :piwko:

 

Jakby tam 27 zł za dobę miało sie płacić za sam prąd pewnie ten kemping byłby pusty , no może namioty by stały lub przyczepki z solarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacje Urzędu Regulacji Energetyki. Tak na szybko, szukać dokładnie mi się nie chce...

 

Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625, Nr 104, poz. 708, Nr 158, poz. 1123 i Nr 170, poz. 1217 oraz z 2007 r. Nr 21, poz. 124, Nr 52 poz. 343, Nr 115, poz. 790 i Nr 130, poz. 905), zwanej dalej „ustawą – Prawo energetyczne” uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie: obrotu paliwami lub energią, z wyłączeniem: obrotu paliwa stałymi, obrotu energią elektryczną za pomocą instalacji o napięciu poniżej 1 kV będącej własnością odbiorcy, obrotu paliwami gazowymi, jeżeli roczna wartość obrotu nie przekracza równowartości 100 000 euro, obrotu gazem płynnym, jeżeli roczna wartość obrotu nie przekracza 10 000 euro, oraz obrotu paliwami gazowymi lub energią elektryczną dokonywanego na giełdach towarowych przez towarowe domy maklerskie prowadzące działalność maklerską w zakresie obrotu towarami giełdowymi na podstawie ustawy z dnia 26 października 2000 r. o giełdach towarowych jak również obrotu ciepłem, jeżeli moc zamówiona przez odbiorców nie przekracza 5 MW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi się o to, że jak sprzedaż za mniej niż 100 tys EUR, to możesz spredawać bez koncesji. Piotrek, widzę że znalazłeś tekst ujednolicony, czy wiesz może - ten limit 100 tys. EUR, to chyba od 2007 wszedł, mam rację? Bo wcześniej był chyba całkowity zakaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

Ja w sezonie zimowym trzymałem przyczepę w Harrachovie, gdzie gość rozliczał energię elektryczną wg. zużycia, licząc za kWh 6 koron (ok. 1 zł).

Przy tej okazji założyłem sobie licznik elektroniczny w skrzynce bezpiecznikowej... już będę miał go na stałe :ok:

 

Zupełnie fair... niemniej skutecznie zachęcił mnie do ogrzewania przyczepki gazem (elektrycznie ogrzewałem bardzo minimalnie tylko dla poprawy komfortu spania i zabezpieczenia instalacji wodnej przed zamarznięciem) jak również do wody (mam bojler el-gazowy).

Bo to jednak prąd jest dużo droższy od gazu, a przy stawce x2 to już bezdyskusyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.