Skocz do zawartości

Co tu jest do czego? 230v na 12v


max1978

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

max1978, Nie wiem w czym widzisz problem brązowy do +12v; niebieski do -12v; czarny +12v

oj ostroożnie z tymi kolorami

u mnie na niebieskim jak dobrze pamiętam był (+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego kolego widelec_wawa mam nie mieć przyczepki??????????,heee :ok:

 

wszystko spradzam najpierw miernikiem i chyba zwarć nie mam ,prądu tzn przebnić na budce i ramie brak więc jeszcze budka jest.

 

Kolego Mrsulki

czyli podpiąć tak jak napisałeś ,ale czarny i brązowy + pod + 12v,a niebieski do -12v ,nic pod batery nie podpinać???????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jasne,akumulator już jest podpięty pod batery od paru dni,ale pytam o ten trzy żyłowy do pompki wody, czy te dwa plusy mogę zewrzeć razem i podpiąć pod 12v a minus wiadomo pod minus 12v??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolejne pytanko ,podlączyłem przetwornicę z 12 na 230v i zastanawiam się gdzie ją wpinac w instalację gdy nie mam 230v z sieci zależy mi głównie na oświetleniach bo prawie wszystkie mam na 230v,czy moge wpinać zasilanie z przetwornicy w kontakt230v?czy wtedy zasilanie rozejdzie sie po całej przyczepie? A może poprostu wpiąć się w instalacę zaraz przy wejściu do przyczepy? prosze o podpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinaj w pierwsze lepsze gniazdo 220 V :-]
:piwko::-]:ok:

W żadnym wypadku nie wolno tego tak czynić

 

przyłączyć, do najbliższej puszki rozdzielczej. Jak byś nie kombinował zawsze może pojawić się niebezpieczne napięcie na bolcach wtyczki dlatego zalecałbym wykonać podłączenie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinaj w pierwsze lepsze gniazdo 220 V :ok:
:piwko::-]:-]

W żadnym wypadku nie wolno tego tak czynić

 

przyłączyć, do najbliższej puszki rozdzielczej. Jak byś nie kombinował zawsze może pojawić się niebezpieczne napięcie na bolcach wtyczki dlatego zalecałbym wykonać podłączenie na stałe.

 

 

Nie rozumiem :-] z przetwornicy wychodzi 220 V , zrobiłem przewód typu wtyczka -wtyczka , do gniazda przetwornicy wpinam jeden koniec z wtyczką , drugi koniec też zakończony wtyczką wkładam do pierwszego lepszego gniazda w przyczepie

Gdzie tu zagrożenie ?

Wiadomo że przetwornicę uruchamiam dopiero po podłączeniu więc jakie niebezpieczne napięcie ? na jakich bolcach ? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stałe to chyba nie może byc bo jak bedzie 230v z sieci to te z przetwornicy należy chyba odłączyc dwa naraz chyba nie mogą byc podpięte????przetwornica może się chyba spalić jak dostanie 230v z siecie na swoje wyjście 230v?a może to nie ma znaczenia?????

zostało mi ostatnie podpięcie z pradem heee

 

chciałem zrobić właśnie tak jak doradza kolega Jarekkow to zasilanie bedzie tylko na wrazie czego jak nie bedzie 230v z sieci

 

a moge to podpinac w ten kontakt???ten jest schowany obok przetwornicy z 230na 12v z ten kontakt jest zaraz po wejsciu 230v do przyczepy jest schowany i sa obok bezpieczniki jak cos bedzie nie tak to je wywali

post-77585-imported-92d7ff9e-f5a6-4c3c-87de-3c4fe1f99780_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś przypadkiem wyszarpie jedną z wtyczek i niechcący dotknie bolców. Co ty na to. moim skromnym zdaniem lepiej dmuchać na zimne.

Jak musi być wtyczka to tylko od strony przetwornicy ( ewentualna utrata gwarancji) pod warunkiem że na przewodzie umieścisz rozłącznik lub gniazdo do którego wpinasz kabelek Twojej konstrukcji jest umieszczone w miejscu gdzie nikt poza tobą nie ma dostępu.

 

Pamiętajmy bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

są dostępne przełączniki zasilania ale to dość kosztowne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.