Skocz do zawartości

Co tu jest do czego? 230v na 12v


max1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj byłem na działeczce i popstrykałem kilka fotek jak mam zrobioną elektrykę,i przyznam szczerze,że nie wszystko jest dla mnie jasne.W miejsce gdzie napisane na przetwornicy jest batery,są już podłączone kable jeden do lodówki albo oświetlenia nad kuchnią, a drugi chyba do oświetlenia i pompki wody,czy to jest podłączone prawidłowo?Zaznaczam,że gdy jest podłączone 230v to przycisk w lodówce na 12v nie działa pod wyjscie 12v są podpięte dwie lampki,Jeśli ktoś wie co i z czym to prosze o porady,zamieżam dołożyc napięcie z akumulatora oraz kupiłem przetwornice z 12v na 230v jak to wszystko podłączyć??.

ps.i gdzie podpiąc podlicznik????

post-75419-imported-2e3cca50-597a-40d8-965a-750dce0d310a_thumb.jpg

post-75419-imported-676a63ec-8907-40ec-be37-7685191e5ae3_thumb.jpg

post-75419-imported-c27740a1-fc61-4d28-b7bb-f7725c5a27e1_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja to bym zrobil tak:

tam gdzie napisane jest Batt..e (bo kabel zastawia napis) podepnij akumulator

a tam gdzie 12V podepnij odbiorniki.

Myśle że tak to powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BJoe

też mi się tak wydaje,ale on ma 2,5 A to naładuje akumulator 80ah? i ile to potrwa ?chyba całe wieki,heee.Na dniach popodłączam jak radzicie ,zobaczymy jak wyjdzie, napewno dam znać. :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj wszystko pomierzyłem i popodłączałem po swojemu

I wyszło na to ,że tam gdzie jest batery potpiełem akumulator,a odbiorniki podpiełem pod 12v i wszystko działa,teraz nad kuchenką mam światło i na 230v i na 12v,ale niestety nie moge znaleść kabli do sazilania lodówki na 12v ,te kable zespolone podpiete pod batery(na zdjęciach wyżej) to właśnie jeden dwu żyłowy zasila światło w łazience i nad kuchenką,a drugi nic nie zasila podłączałem go też pod 12v,ale nic nie sazila lodówka jak nie działała na 12v tak nie działa :piwko:

jedno mnie tylko zastanawia po co w tym drugim trzecia żyła??jeszcze podpięty czarny kabel był pod plusa w 12v???? Narazie go odłaczyłem i zaizolowałem,ale fajnie by było gdyba wrazie co lodówka też działała na 12v

Prosze o porady :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to jakoś sprawdzę,ale w takim razie do czego jest ten przewód trzy zyłowy idzie po ziemi w kierunku lodówki???był połączony chyba fabrycznie razem z tym dwu żyłowym do oświetlenia na 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w takim razie do czego jest ten przewód trzy zyłowy idzie po ziemi w kierunku lodówki???był połączony chyba fabrycznie razem z tym dwu żyłowym

 

A to nie jest 230V do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bo lodówka na 230v działa a te kabelki były wcześniej podłączone pod batery(ten na zdjęciach trzy żyłowy) a tam nie było napięcia,sprawdzałem miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy morze mnie ktos oswieci jak to z ta elektryka jest z autka 12 wolt a na kampingu 230 nic z tego nie kapujecz w cycepie powinna byc jakas pszetwornica czy cos takiego na jakiej zasadzie to dziala poprostu jestem zielony prosze o porade bo sezon czas zaczac oczywiscie najpierw porzadeczki zrobic :lol::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na działeczce i troszkę popodłączałem ,i nawet wiem do czego jest ten trzy żyłowy kabel,tylko zastanawiam się jak go podłączyć do przetwornicy z 230 na 12v??

Prowadzi on do pompki na wodę i rozgałęzia się na kibelek ,albo zlew w łazience

 

zdjęcie jest jeszcze ze starego podłączenia teraz wszystko jest inaczej,tylko co z tym 3 żylowym????gdy było podłączone tak jak na zdjęciu to tylko światełka na 12 volt działały te podpięte pod 12v w przetwornicy te pod batery kabelki nie działały bo tam nie było napięcia,teraz batery podpięty jest akumulator i gdy nie ma 230v to wszystko na 12v działa :lol:

prosze o pomooc gdzie to podpiąć :ok:

post-76785-imported-70efe7e5-6989-4f12-9bec-020cfb4b2445_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.