Skocz do zawartości

Usztywnienie tylnego zawieszenia w holowniku


Aśka

Rekomendowane odpowiedzi

tomekk, Tak Tomku, popieram Cię. To mądra decyzja. Nie odzywałem, się celowo przy postaci kolegi (ponieważ w takiej formie pisze posty) egebere, ażeby nie zostać wciągniętym w tę jego kiepską jakościowo grę na ludzkich emocjach, ale szczerze powiem, że i mnie momentami gotowało.

Postać nieciekawa, konfliktowa i bardzo zadufana w sobie :piwko: . :piwko:

Tym bardziej, że odkąd w/w pojawił się na forum, "Śmietnik" bije wszelkie rekordy zapełnienia i popularności.

Jeszcze trochę Jego obecności i trzeba było by, odrębny dział tematyczny założyć, "Wyciągnięte ze śmietnika" i przenosić tam wartościowsze uwagi, które wylądowały w "Śmieciach" przez zawarcie jakichś emocjonalnych elementów, skierowanych do w/w, w wyniku jego prowokacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak w kwestii powrotu do tematu aktualnie będe montował coś takiego do swojego "mobilka". Myślę, że jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób posiadających "fury" którym tył szura po ziemi jak zapną "cepę"

 

http://sklep.intrak.com.pl/go/_category/?idc=id_9&order=1&page=1&producer_id=0&record_row=long&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe montował coś takiego do swojego "mobilka".

 

Szkoda tylko, że w osobówkach nie ma to zastosowania :piwko: Chyba, że nie znalazłem na stronce.

 

Ale fakt - to jest super rozwiązanie :-] W bieżącym PC jest więcej info o tym systemie pneumatycznym :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież są osobówki z pneumatycznym zawiasem :piwko: w sumie to już ponad 50 lat istnieje takie rozwiązanie zapoczątkowane przez Citroena :-] a ostatnimi czasy staje się to coraz częściej wykorzystywane (na razie co prawda w autach klas wyższych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież są osobówki z pneumatycznym zawiasem

 

No tak, ale nie to miałem na myśli :-] Chodziło mi o dostawienie owych poduch do osobówki.

 

PS. Jaki wniosek? DO holowania kupujemy cytrynę :ok::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe montował coś takiego do swojego "mobilka".

 

Szkoda tylko, że w osobówkach nie ma to zastosowania :piwko: Chyba, że nie znalazłem na stronce.

 

Ale fakt - to jest super rozwiązanie :-] W bieżącym PC jest więcej info o tym systemie pneumatycznym :ok:

 

Nie szukałem dokładnie, ale faktycznie chyba nie ma. Ale jak ktoś zainteresowany zawsze mozna zadzwonić i zapytać - mnie na tyle artykuł w PC na zainteresował, że się zdecydowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zawieszenie pneumatyczne w ogóle się nie nadaje do aut osobowych :piwko: (chyba trzeba by wozic kompresor jak wsiądą dodatkowo 2 osoby), Parę lat wstecz moja firma zamówiła 5 aut Renault Mascott z takim zawieszeniem i po 0,5 roku wymienili wszystkie poduszki na tradycyjne wzmacniane resory. Dodam że mowa właśnie o takich poduszkach przy których używamy zewnętrznego kompresora. Przy różnorodnym obciążeniu auta trzeba by jeździć za każdym razem do serwisu i regulować ciśnienie w poduszkach (auto raz jest za twarde i towar hula po pace, a jak za miękkie to to szoruje po asfalcie). Chyba że mamy coś takiego jak w autach ciężarowych gdzie ciśnienie w układzie jest automatycznie dobierane w zależności od obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie coś takiego firma oferuje.

Są trzy opcje

- same poduchy powietrzen i coś co piszesz robisz sam w domu, ale to bez sesnu jak powiedziałeś bo trzeba samemu to robić kompresorem z zewnątrz;

- kompresor zabudowany w aucie i manomentry (tą opcje ja kupuje). Moge nawet w czasie jazdy podpompowac. Wiem ile mam wg wskazań manometrów

- total automat , drogi i nic z nim nie mozna zrobić, ale sam za kierowce reguluje ciśnieniem w poduchach.

 

Więc nie tak bez sensu. Uważąm, że dobre dla każdego auta, a zwłaszcza jak przyczepy mocno dociążaja nam tył. Kolega pisał, że nubira mu po ziemi szorowała - dla niego to byłoby świetne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroeny mają hydraulikę, a tu pneumatyka j

 

z tego co sie orientuje pneumatyke też mają

 

Moim zdaniem zawieszenie pneumatyczne w ogóle się nie nadaje do aut osobowych

 

to twoje zdanie i masz do niego prawo :piwko: a ty piszesz o dostawczakach a my o osobówkach a to całkiem inne auta i ich przeznaczenie :-] wiedz że są osobówki z pneumatyką i są za to bardzo chwalone Nie bez powodu coraz więcej marek wprowadza takie rozwiązanie do swych wyższych modeli Podam przykład na AUDI A6 z zawieszeniem air sunspension jedzie się jak tapczanem a gdy trzeba to jak bolidem, gdy jeździsz wolno po miejskich dziurach jest miękkie i sprężyste a na autostradzie auto siada i robi się sztywne Nas jako przyczepowców interesuje zachowanie przy obciążeniu i tu kolejny plus auto nigdy nie usiądzie nawet przy ciężkiej przyczepie, 4 osobach w środku i załadowanym bagażniku samochód się sam wypoziomuje i będzie wyglądał jakby stał pusty, a właściwości jezdne przy maksymalnym obciążeniu są mile zaskakujące :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dostawczaków też są rewelacyjne, tylko tamta firma zaoszczędziła i kupiła w opcji średnio dla nich pasującej. I stąd ich niezadowolenie - też by mnie to wkurzało, jakbym musiał z zewnętrzengo kompresora to ładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi napisał/a:

Citroeny mają hydraulikę, a tu pneumatyka j

 

 

z tego co sie orientuje pneumatyke też mają

 

Z tego co mówi wikipedia to jest to zawieszenie hydropneumatyczne :-]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zawieszenie_hydropneumatyczne

 

Bo wkońcu nie gaz reguluje tym zawieszeniem a płyn LHM. Płyn również pracuje w układzie hamulcowym.

 

 

Nie pamiętam czy o tym wspominaliśmy a propo usztywnienia tylnego zawieszenia, ale w osobówkach można zastosować amortyzatory samopoziomujące. Nie jest to tanie ale jest :ok: "Okulary" takie coś mają, BMW E39, w mondeach też czasami można trafić...

 

Ale jak zbudowany jest układ i co jest potrzebne by go zamontować to nie wiem :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi wikipedia to jest to zawieszenie hydropneumatyczne

 

mówisz Michał o zawieszeniu NIVO w AUDI A6 C4 a ja o pneumatycznym air sunspension w a6 C5 :piwko: tam jest normalnie kompresor, miechy itd takie ciekawostki wyczytałem na http://www.a6klub.pl/ :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Więc nie tak bez sensu. Uważąm, że dobre dla każdego auta, a zwłaszcza jak przyczepy mocno dociążaja nam tył. Kolega pisał, że nubira mu po ziemi szorowała - dla niego to byłoby świetne rozwiazanie

 

Fajne by to było, tylko w Nubirze jest wielowahaczowe zawieszenie z tyłu i nie wiem, czy coś takiego dałoby się zamontować :)

 

Co do gum "usztywniających" zawieszenie: jak już ktoś pisał - absolutnie nie. Tak się składa, że mam niestety założone takie gumy w Nubirze II kombi przez poprzedniego właściciela :]:):):ok:

 

[Nie zdejmowałem gum bo nie chciałem zmieniać charakterystyki sprężyn, które i tak już zmęczeniowo pracują niekorzystnie w miejscu zakończenia gum... Czy słusznie - nie wiem.]

 

Powiem tak: przy Niewiadówce, i dziurach Zakopane - Katowice via Sucha Beskidzka, 5os. na pokładzie - dramat. Być może przyczepa nie do końca dobrze załadowana (jechałem pierwszy raz), ale bujało fatalnie.

Z kolei nawet bez przyczepy (ale załadowanym autem) potrafiłem na paru "chopkach" w Borach Tucholskich przygrzmocić porządnie hakiem w asfalt ;):ok::ok:

 

Takoż gumy nic nie dają prócz psucia sprężyn ;)

Natomiast po przejażdżce z przyczepką zapadła decyzja o wymianie sprężyn ( i być może amortyzatorów) na coś bardziej ludzkiego.

 

 

A tak przy okazji...

witam cicho i niepozornie.... :ok:

... bo się qrna zaraziliśmy i chcemy coś swojego większego kupić... :bzik:

... trza było niewiadówki od znajomych nie pożyczać, teraz to tylko zdaje się wydatki czekają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.