Skocz do zawartości
Aśka

Usztywnienie tylnego zawieszenia w holowniku

Rekomendowane odpowiedzi

BIGL

Hej, nikt tu nie mówi o jakimś super utwardzaniu zawieszenia- u mnie akurat zmieniłem z zbyt miękkiego na porównywalne z innymi autami (czyt. komfortowe), nie miałem problemu z zbyt niskim hakiem po zaczepieniu przyczepy tylko z panowaniem nad samochodem w trakcie normalnej jazdy bez przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adi
Ps. Ale mnie teraz posiadacze Daewoo pogonią

W razie czego jestem z Tobą - jakoś mnie te auta (jeśli można je tak nazwać) nie przekonują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Serek
ja odnoszę się do normalnych samochodów

Ps. Ale mnie teraz posiadacze Daewoo pogonią ..... :hop1:

Tu mnie zaskoczyłeś...ale nic

Ps. gonić Cię ... nie miało by najmniejszego sensu... :(:bzik::ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
madmir

Podniesienie nadwozia to także podniesienie jego środka ciężkości a co zatym pogorszenie właściwości trakcyjnych zmiana parametrów pracy korektora siły hamowania (zły rozkład sił hamowania na osie) to także przemawia za"niepoprawianiem fabryki"Na szczęście w nowych konstrukcjach zawieszeń nie ma tylu możliwości dla "poprawiaczy".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Serek
Ps. Ale mnie teraz posiadacze Daewoo pogonią

W razie czego jestem z Tobą - jakoś mnie te auta (jeśli można je tak nazwać) nie przekonują

z tematu koledzy zboczyli ... :hop1:

Ps. ja go przynaj mniej mam za gotówkę... :) a nie w kredycie ... :(:)

Przepraszam drogich kolegów ...już nie będe :bzik:

Pozdrawiam.

Powrócmy do tematu.

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adi
Ps. ja go przynaj mniej mam za gotówkę... a nie w kredycie ...

Też mam za gotówke, ale po pierwsze nie na temat, a po drugie chyba jesteśmy ponad tym co kto i za co ma - karawaning nas :hop1: łączy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Serek
[a po drugie chyba jesteśmy ponad tym co kto i za co ma - karawaning nas :ok: łączy

oczywiscie zgadzam się Toba, a część tematu do kosza...

sam sobie podaruję :hop1::bzik:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
siwy45

Miałem kiedyś Daewoo Nexia i Espero i w obu pod szwedzkie sprężyny ( orginalne popękały jeszcze przed podpięciem przyczepy ) włożyłem na gniazdo wachacza jak i gniazdo w karoseri pod sprężynę podkładki o grubości 2 cm. z materiału jakie szewc używa na podeszwy który jest twardy i nie da się rozgnieść a jednocześnie przy dotykaniu do karoseri nie wydaje żadnych dżwięków i dzięki temu tył podniósł się o około 4 cm. i wtedy tył przestał ciągnąć po asfalcie gdy ciągnąłem przyczepę a jeżdżąc bez obciążenia nie czułem aby samochód żle się zachowywał przy szybkości 130-150 km./godz. jadąc autostradami do Włoch.Teraz mam Fiata Marea i zauważyłem że pod sprężynami od góry są orginalnie podkładki gumowe o grubości 4-5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fisz
(...)jak działa na przyczepę zbyt twarde zawieszenie pickupa - jak zrobicie to w osobówce efekt będzie ten sam - łamie się rama na wysokości początku budy (tam jest moment łamiący ja , bo jest krawędź) - odradzam, skoor fabryka coś wymysliła to tak powinno zostać (nie dotyczy dawoo .....)

No oczywiście nie należy przesadzać, zawsze lepiej założyć dłuższe sprężyny niż twardsze. I pamiętać o tym, że napewno pogorszy się prowadzenie auta. U mnie niestety na fabrycznych sprężynach auto po załadowaniu stało cały czas na odbojach :hop1: A w koleinach i na nierównościach osłona mechanizmu hamulca najazdowego uderzała o jezdnie. Wyższe sprężyny zamówiłem po tym jak powiesiłem się dyszlem na wyjeździe z promu w Świnoujściu :bzik:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BJoe
Ale mnie teraz posiadacze Daewoo pogonią .....

Pewnie że tak

ja pierwszy Ci :hop1:

no chyba że dodasz że za wyjątkiem TICO i że TICO jest OK

:bzik:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras

Pewnie że tak

ja pierwszy Ci :bzik:

no chyba że dodasz że za wyjątkiem TICO i że TICO jest OK

Gdzieś słyszałem TICO-EROTICO :hop1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Talapik

Koledzy orientujecie się może czy do sieny można zakupić wzmacniane sprężyny na tył, bo tak samo jest miękka i wiadomo że przy ciągnięciu przyczepy to samochód ucierpi. :hop1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
boziu62

NIVO jest O.K. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow
NIVO jest O.K. Pozdrawiam wszystkich

:hop1::bzik::ok::(:):)

Koledzy orientujecie się może czy do sieny można zakupić wzmacniane sprężyny na tył, bo tak samo jest miękka i wiadomo że przy ciągnięciu przyczepy to samochód ucierpi

Talapik a ile waży ta Twoja przyczepa ? Bo ze zdjęcia to jest trochę długawa .... Ty serio chcesz ją ciągać silnikiem 1,2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

ja uważam że jeśli jakoś tragicznie tył nie siada przy przyczepie to nie ma co kombinować ze sprężynami i zawieszeniem Przecież wiadomo że jak zapniemy przyczepe to auto musi troszke usiąść A jak po kombinujemy z zawieszeniem to może się to kiepsko skończyć przy normalnym użytkowaniu auta Pamiętajmy że nie tylko z przyczepami jeżdzimy A solówką przy większej prędkości możemy się zdziwić jak będziemy mieć podniesione lub usztywnione zawieszenie Nad wszystkim przecież pracowali konstruktorzy i wzieli pod uwage możliwość ciągnięcia przyczepy ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi