Skocz do zawartości

Wysokość haka?


mcube

Rekomendowane odpowiedzi

a moja na 55 to bardziej mnie pogrąża :( 16cali.

Nic poczekamy do jutra jak będziesz miał czas to zmierzysz nadkole tylne i wtedy wyjdzie prawda, czy zawieszenie czy hak ktoś spitolił.

Mam kupione sprężyny (najmocniejsze jaki były do naszych Reni) ale czekają w garażu na zamontowanie - brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice kół nie będą duże i będą to mm (17-45 a 16-55) :-] raczej inne zawieszenie tzn inna charakterystyka sprężyn Krótsze twardsze lub dłuższe bardziej komfortowe albo zupełnie inne haki :niewiem: z rozbieżnymi wysokościami kuli :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice kół nie będą duże i będą to mm (17-45 a 16-55) :-] raczej inne zawieszenie tzn inna charakterystyka sprężyn Krótsze twardsze lub dłuższe bardziej komfortowe albo zupełnie inne haki :niewiem: z rozbieżnymi wysokościami kuli :niewiem:

 

Nio raczej bym obstawiał na długościach haków, widziałem Renie z długim hakiem ale na skrzyżowaniu w Łodzi i ale wiem poprzez porównanie gdzie "powinien" się jego kończy - więc są. :yay:

Ale czekam jeszcze na piaskowego aby potwierdził mi wysokość nadkola. Może mam wysiedziane sprężynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duże prawdopodobieństwo że różnica właśnie będzie w długości ramienia haka :hmm: ale zawieszenie też ma duże znaczenie W tych samych markach i modelach różnice zawieszeń sięgają nawet po 8-10cm :-] Moim zdaniem dobrze robisz że zaczniesz od sprawdzenia wysokości auta :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc masz wymiary

wysokość koła 61

wysokość nadkola 69

hak w najniższym punkcje 24

hak mierzony do górnej granicy kuli 44

A więc masz wymiary

wysokość koła 61

moje wymiary 62,5 cm

 

wysokość nadkola 69

moje wymiary 69cm (idealnie tyle)

 

hak w najniższym punkcje 24

hak (czyli uchwyt na śruby) też na 24cm

 

hak mierzony do górnej granicy kuli 44

38,5cm czyli mamy różnicę 5,5cm (no może 6) dla mnie to dużo..

 

wiec to może być przyczyna - zły hak, przystosowany do przyczep niskoposadowionych. a jak ma się to że niemieckie auta maja na 46-49cm zamontowane.

 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze macie moje wymiary do porównania:

 

wysokość koła 61cm

wysokość nadkola 67cm

hak w najniższym punkcje 24cm

hak mierzony do górnej granicy kuli ok 40cm

 

Auto grand scenic, hak oryginalny renault.

Edytowane przez Kluchojady (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze macie moje wymiary do porównania:

 

wysokość koła 61cm

wysokość nadkola 67cm

hak w najniższym punkcje 24cm

hak mierzony do górnej granicy kuli ok 40cm

 

Auto grand scenic, hak oryginalny renault.

 

i co nie masz wrażenia pochylonej przyczepki do przodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit qrcze to ja już nie wiem.. 5 cm czy to dużo?? (ale juz i tak wstawiłem gumy pomiędzy spręzyny wiec z 4 cm i tak poszło do góry wiec różnica pomiędzy od początkowych przeróbek to 8-9cm. a to już widoczne.

aaa dzwonili dzisiaj do mnie z montowni haków, mają hak, podjechałem i co??? i tak jak by był o 8,5cm krótszy (niższy) sama kula to cena 50-75zł wiec chyba się skuszę.

Ale muszę przemyśleć. i pomierzyć jeszcze na parkingach.

Jestem bardzo wdzięczny za waszą pomoc.. i pomiary. :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.