Skocz do zawartości

Problem z gniazdem 7-pinowym


Sławciu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem przyczepke cempingowa i mam w niej gniazdo 7-pinowe i w samochodzie tez. Wszystko dziala jezeli wlacze swiatla przeciwmgielne jezeli wylacze samochod tez bedzie dzialalo ale po krotkim czasie rozladuje mi akumulator co zrobic zeby to dzialalo nie wlaczajac swiatla przeciwmgielnego oczywiscie chodzi mi jezeli bede rozbity na dziko bez dostepy do gniazdka 230V Prosze o pomoc. Pozdrawiam Sławciu:):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podjedź na stację gdzie robią przeglądy poproś o sprawdzenie testerem gniazda w samochodzie (zrobią Ci to nieodpłatnie).

 

A w przyczepie sprawdź czy zamiast przeciwmgielnego nie jest wpięta lodówka czy jakaś inna dziwna przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz wprzyczepie akumulator lub solar? W poprzedniej przyczepie po podłączeniu do auta zaczęło świecić mi przeciwmgielne w aucie, ale szło to z akumulatora z przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadalo by sie na poczatek przywitac :ok:

 

jezeli chodzi o elektryke to chyba ciezko cos na odleglosc ustalic , ciezko wyczuc co ktos kombinowal

jezeli bys uzupelnil profil albo napisal skad jestes moze ktorys z kolegow mieszkajacy niedaleko moglby Ci pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa stosunkowo prosta;)

Praktycznie większość przyczep z Holandii ma taka przeróbkę zamontowaną:ok:

Musisz pociągnąć kabel(najlepiej 4mm linke) od akumulatora do tego pina(przeciwmgielnego) w gnieździe pojazdu i zamontować na tym kablu przy akumulatorze bezpiecznik 30A samochodowy z możliwością wymiany go(w specjalnym gnieździe) ;)

Jadąc autem na przegląd okresowy ->po prostu wyjmujesz bezpiecznik i wszystko działa;) a jadąc z przyczepą na wczasy wkładasz bezpiecznik :ok:

Prawda , że proste;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przeróbką czy bez i tak musi kabel z akku pociągnąć z bezpiecznikiem :ok:
No więc nie koniecznie niektóre modele mają w standardowej wiązce złącze do podłączenia haka i tam już jest 12V. Stąd moje pytanie o model auta :ok::ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Vento ciągneło wcześniej dosyć starą przyczepę kempingową i pochodzi z Holandii to jest wiecej niż pewne że w miejscu światła przeciw mgielnego (pin nr 2 gniazda 7 biegunowego) posiada stały + do zasilania wnetrza oświetlenie,lodówka itd.Tak było kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo2.0td, Kurcze, ja chyba przeciwmgielne mam (rocznik 84) ale teraz to już pewien nie jestem :hmm: W niewiadówce '89 miałem. Jak będę miał niedługo okazję to sprawdzę co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie przepisy ok.1985 roku nakładały obowiązek instalowania i stosowania światła p.mgielnego.W tym też okresie dodano w Niewiadowie

dodatkową wtyczkę do zasilania stałym + wnętrza przyczepy.(brak w złączu 7-biegunowym wolnego styku)

W zachodnich przyczepach niekóre maki światła p.mgielnego nie posiadaly nawet w 1995 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.