Skocz do zawartości

Wtyczka prądowa na Chorwację.


witold49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wybieram się w tym roku na kemping do Chorwacji.Przypadkowo dowiedziałem się że do ich skrzynek

przyączeniowych (prąd) wymagana jest jakaś dziwna wtyczka .Czy ktoś z forumowiczów mógłby mnie olśnić, co to za cudo i gdzie toto nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balthur,tu chodzi o wtyczkę do podłączenia na kempingu przyczepki pod 230 V i faktycznie ą inne np. taka http://elcamp.movera.com/?navID=99&pID=14542&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=1751e5fec4d2070ae00d6c2a6351cdb9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balthur,tu chodzi o wtyczkę do podłączenia na kempingu przyczepki pod 230 V

Rozumiem, i powtarzam, że były normalne. Mam taką jak pokazałeś przejściówkę z krótkim kablem w przyczepie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wtyczka jest na allegro http://www.allegro.pl/item572986547_wtyczka_zasilania_do_przyczepy_230_v_andrychow.html

kupiona na miescu cena ok.70zł . Sklep elcamp ma gotowe przejściówki w jednej obudowie cena też chyba ok.70zł (strona nie chce mi się otworzyć) . Do wykonania samemu użyj wtyczki jak wyżej, dodatkowo polskie gniazdo z jednym bolcem (stopień ochrony IP44, lepiej IP55) plus przewód (linka) 3x2,5mm2. Chwila i masz, razem ok.30zł. Na kempingach w Chorwacji coraz częściej potrzeba wtyczki trzybolcowej, jestem przekonany że do wyjazdu przejściówka to niezbędny element. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

No właśnie widziałem takie wtyczki w Castoramie, Jednak nie byłem pewien czy właśnie o te chodzi. Zapytałem obsługę czy to CEE 17, to tak jakoś nie potrafili mi odpowiedzieć, więc dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem w castoramie i były meskie i żeńskie jedne po 6,99 drugie 7,99 wiec taniej niz na allegro :ok:

całośc wyszła mnie ok 15 zł na kablu 2.5 3x :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybieram się w tym roku na kemping do Chorwacji.Przypadkowo dowiedziałem się że do ich skrzynek

przyączeniowych (prąd) wymagana jest jakaś dziwna wtyczka .Czy ktoś z forumowiczów mógłby mnie olśnić, co to za cudo i gdzie toto nabyć?

 

Na kempingach w Chorwacji zastosowane są powszechnie w skrzynkach przyłączeniowych nowego rodzaju gniazda z uziemieniem na zewnątrz i wymagane są tym samym takiego samego rodzaju wtyczki jak na zdjęciu niżej:

post-74261-imported-eca6abac-7b92-49b6-80c9-30a1f8f86f2b_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśka, nie do końca się zgodzę. Ja niestety musiałem wydać 70 zł na przejściówkę. Więcej pisałem tu: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3641&postdays=0&postorder=asc&start=15 (trzeci post od dołu)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśka, nie do końca się zgodzę. Ja niestety musiałem wydać 70 zł na przejściówkę. Więcej pisałem tu: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3641&postdays=0&postorder=asc&start=15 (trzeci post od dołu)

 

Pozdrawiam!

 

Tak było tam jeszcze parę lat temu ( szczególnie gdy się stawało na postój w miejscach przeznaczonych dla camperów ). Teraz na tamtejszych kempingach są zamontowane skrzynki prądowe a w każdej z nich jest po ok. 15 gniazd w tym dominuje typ euro , kilka angielskich i kilka typu CEE. Tak więc nie ma problemu z podłączeniem się pod prąd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tyle że ja byłem we wrześniu 2008 roku i miałem problem. Więc lepiej jest mieć taką wtyczkę co by nie mieć wydatków od razu po przyjeździe :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać zależy jak się trafi. Ja za każdym razem będąc w Chorwacji trafiałem w skrzynkach na eurogniazda. W każdej z nich było, jak pisała Aśka, chyba z 15 gniazd i każde zabezpieczane było osobnym stycznikiem 6 lub 10A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.