Skocz do zawartości

Jaki dekoder na 12v


max1978

Rekomendowane odpowiedzi

Yabulon, potwierdzam, że nie potrzeba miernika , bo sam nie mam , tylko kompas , aby w nieznanym terenie ustalić południe, a reszta to kwestia czasu i szczęścia :ok: jak szybko znajdzie się pożądanego satelitę , choć na ten 40 cm bywa czasami kłopot i więcej czasu trzeba poświęcić lub więcej szczęścia mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie pisałem, że miernik nie jest potrzebny, bo nie wyobrazam sobie pracy bez niego, tylko że do sporadycznego ustawiania wystarczy taki byle jaki. Ja używam coś takiego http://allegro.pl/item580557065_miernik_sygnalu_z_satelity_sat_finder_dsm_15.html z tym że mój ma już ze 7 lat i jest dużo prostszy. Kompasu niegdy nie używałem a mój sposób na znalezienie HotBirda jest taki, że ustawiam antenę mniej-więcej na południe i szukam sygnału, jezeli za satelitą o mocnym sygnale drugi jest słabszy, to ten słabszy to właśnie HB. Dlatego pisałem, że trzeba trochę wprawy zwłaszcza, .że jest jeszcze jedna para o podobnych parametrach i w podobnej od siebie odległości, więc łatwo się pomylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na balkonie na mojej 45 poszło błyskawicznie, ale w terenie może być inaczej - wypoziomowanie przyczepy będzie wpływało na pion masztu trochę.

 

Te maleńkie czasze naprawdę działają, za te pieniądze rewelacja. No i przy małych tv moc sygnału poniżej 60 % nie będzie przeszkadzała przy platformach cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że trzeba trochę wprawy zwłaszcza

 

Dokładnie tak . A ten "super sprzęt" to wielkrotnie nabieraniu ludzi . No i oczywiście mierniczek taki naprawdę najtańszy , też ładnie piszczy tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy dekoder na 12v nie ciagnie duzo mniej prądu od zwykłego podłączonego pod przetwornice??

kwestia zużycia prądu nie leży raczej w tym jakim napięciem zasilany jest tuner.

Przy zastosowaniu przetwornicy napewno dochodzą straty samej przetwornicy bo żadne urzadzenie niema 100% sprawności.

ja używam takich:

http://allegro.pl/item572929286_samochdowa_przetwornica_napiecia_do_laptopa_dvd.html

http://allegro.pl/item522973905_pt3_przetwornica_napiecia_12_220v_500_1000w_z_usb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy małych tv moc sygnału poniżej 60 % nie będzie przeszkadzała przy platformach cyfrowych.

Wielkość TV nie ma żadnego znaczenia przy odbiorze sygnału cyfrowego. Widomo, że na małym ekranie mniej widoczne jest "śnieżenie", ale w przekazie cyfrowym ten efekt nie występije, na tym polega idea tego przekazu, on jest idealny, albo go nie ma,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na taką przetwornicę sprawnośc ma niezłą,są jeszcze mocniejsze modele,ale czy warto? :ok:

 

http://allegro.pl/item575307224_przetwornica_500w_rewelacyjna_cena_gw_24mies.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekątna ekranu nie ma nic wspólnego z odbiorem sygnału z satelity.

 

kolega ma calkowita racje jedynie wielkosc anteny i oczywiscie precyzyjne ustawienie (nawet kat pochylenia konwentera ) ma wplyw sile i jakosc sygnaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja tą dyskusję ciągnę czekając na ładniejszą pogodę żeby pogrzebać w końcu przy przyczepie :ok: jakieś to takie frustrujące robienie próbnej instalacji na balkonie.

 

... a wracając do tematu wielkość odbiornika TV :) ... pewnie ma znaczenie w sytuacji kiedy odbiornik LCD jest duży, piksele i rozdzielczości są duże ... strumień mpeg2 przy złej jakości sygnale jest nieustannie korygowany (utracone obrazy generowane są na podstawie sąsiadujących poprawnych) ... pewnie w takiej sytuacji może to wyglądać "nieostro" czy jakoś "kanciasto".

 

Jasne, że przekątna nie ma wpływu na odbiór sygnału przez odbiornik.

 

Pewnie o to chodzi (cytat) "Przy odbiorze niektórych programów z Hot Birda i dalszych satelit na ekranie pojawiają się "dropy", a w przypadku odbiorników cyfrowych efekt pikselizacji lub całkowity zanik odbioru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus, Chyba nigdy nie korzystałeś z odbiornika cyfrowego. Przy przekazie cyfrowym nie ma dropów. To co piszesz o pokselizacji również nie jest zależne od przekątnej ekrany. Takie coś dzieje się przy słabym sygnale ale to nie nie jest utrudnienie w oglądaniu programu, tego w ogóle nie da się oglądać, bo robi się stop-klatka lub np połowa ekranu stoi a druga połowa idzie normalnie, zacina się też dźwięk. Musisz wiedzieć, że na odbiór sygnału satelitarnego wpływ mają nawet chmury co oczywiście uwidacznia się bardziej przy małych czaszach sat. Dla mnie takim ekstremalnym przykładem było jak zamontowałem klientowi antenę, pokazuje mu odbiór a tu obraz raz znika, raz się pojawia. Okazało się ,że przed anteną wcale nie w małej odległości jeździł żuraw budowlany. Jak przejeżdżał przez wiązkę sygnału to wszystko znikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.