Skocz do zawartości

Jaki dekoder na 12v


max1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kolejne pytanie poczytałem troche o telewizji satelitarnej,ale nigdzie nie moge znalść jakich dekoderów używacie ,wydaje mi się,że najlepszy byłby zasilany na 230v i 12 ,ale jakie są dostepne i jakie dobre.Jak narazie to znalazłem tylko taki mini do polsatu,może są inne???mi by pasował ten tvn-u ma kilka kanałów bez płacenia.

 

no i sprawa tależa ,zamierzam kupic ten zestaw w walizeczce z allegro za ok 100zł czasza 35-40cm,co o tym sadzicie?

http://www.allegro.pl/item571218555_mobilina_antena_satelitarna_tir_camping_komplet.html

post-73992-imported-b86fe324-0487-44b8-a1e5-3017e98fc685_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no i sprawa tależa ,zamierzam kupic ten zestaw w walizeczce z allegro za ok 100zł czasza 35-40cm,co o tym sadzicie?

 

Mam wlaśnie taką antenke jest ok , montuję ją na statywie. Używam dekodera Polsat tylko na 230v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lub jeśli coś bardziej markowego to ta. Kupiłem, testuję chwilowo na balkonie (czekam na ocieplenie żeby zainstalować na przyczepie), jakość super - cała aluminiowa 45 cm (siła sygnału 80% z Telewizją Na Kartę).

Tutaj jest test wszystkich interesujących nas anten http://eltech.net.pl/index.php?s=testy_tv_sat

U nich też kupiłem http://www.satsklep.pl/index.php?s=produkt&id_prod=1353&id_kat=167&id_typu=0

 

Do tego maleńki odbiornik http://www.globo.com.pl/pl/tunery/t_opticum4050cx.htm do kupienia w każdym markecie za 150 zł abonament TNK za 10 zł miesięcznie i w drogę :ok:

post-74002-imported-ed08f297-4823-4b18-9b8c-5b3a25632c14_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100pa, w Poznaniu na tej antenie złapiesz sygnał w Warszawie już będzie spory problem - za mała czasza - testowałem tą antenkę i złapanie sygnały bywa trudne im bliżej zachodnich granic jest łatwiejsze , centralna i wschodnia Polska ta antenka odpada.

Co do dekodera używam polsatowskiego tego mini zasilany na 230 V i 12 V i super się sprawuje i w domu i na kempingu .

 

Co do anteny to kupiłem taką http://elcamp.movera.com/?navID=575&pID=26401&tpl=details&lang=6 z tym , że widze obecnie cholernie podrożała , jesienią za nia zapłaciłem ciut powyżej 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100pa, teoretycznie , a praktycznie?? w Gdańsku czy Krakowie by nie mieć problemu ze znalezieniem sygnały co najmniej 60 cm czasy. I to zależy jeszcze jakiego satelity szukamy jeśli Astry to szybciej ,i te 80% możliwe , jeśli Hot Bird skąd jest cyfrowy Polsat i taki mam dekoder na 12V już ta mała antenka nie wystarczy - przetestowałem . Jeśli ktoś chce sygnał z Astry może i to wystarczy na pewno nie na Hot Birda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście testowałem w Gdańsku i pod Krakowem i było ok. Po co mam tu jakieś bzdury pisąć. Napewno większa czasza lepsza , ale ja mam taka

2 sezony używam i jakoś bez problemu działa.

 

W testach uzyskaliśmy w Krakowie z Hotbirda 13oE przy zachmurzeniu całkowitym z opadami sygnał o jakości BER 10-3 przed korekcją. Pozwala to na odebranie zadowalającego strumienia MPEG-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki miernik polecacie,ta mała antenka ma walizeczke i jest fajnie składana ,a wydać na zestaw 1500zł to sobie nie wyobrażam.To ma być zestaw do okazjonalnego oglądania tv na wypadach,poza tym bedę montował zwykłą anteną dookulną do polskich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max1978, za dobry miernik , który Ci wskaże żądanego satelitę też kosztuje tyle co antena , lub sa po 30 zł i będzie Ci pikała na każdego satelitę i nie będziesz wiedział , który to satelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dekoder to myślę że nie ma co szukać takiego zasilanego na 12V bo wystarczy przetwornica i już po problemie.

Wybór uzalezniałbym raczej od platformy cyfrowej jaką będziemy chcieli na nim oglądać bo nie wszystkie dekodery będą chciały współpracować z kartami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100pa, zapewne używasz dobrego miernika sygnały

 

Bez miernika sobie nie wyobrażam .

 

 

To już wiem do kogo się zgłosić do ustawienia anteny - jak posiadasz dobry miernik sygnały MAM CIEBIE i będzie okazja do wypicia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego BJoe ja nie upieram sie na dekoder 12v,tylko jaka przetwornicę kupić?w innym watku już pytałem,ale nikt jak narazie mi nie doradził

 

ps. a czy dekoder na 12v nie ciagnie duzo mniej prądu od zwykłego podłączonego pod przetwornice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat montuję anteny i naprawdę nie potrzeba super miernika żeby znaleźć żądanego satelitę. Wystarczy odrobina wprawy. Nie wiem jak spisują się te małe antenki, ale bawiłem się taką anteną około 40 cm przyklejaną na przyssawkę i działa super. I jeszcze jedno, nie dajcie się nabrać. Do okazjonalnego użytku naprawdę nie trzeba kupowqć super sprzętu, na każdym tunerze oglądniecie to samo z programów FTA a jak chcecie polskie to polecam telewizję na kartę i byle jaką antenę za około 40 zł i konwerter za 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.