Skocz do zawartości

umowa kupna przyczepy


atencia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie moge nigdzie w internecie znalezc odpowiedzi na nurtujacy mnie problem.

Właśnie zamierzamy z mężem kupić przyczepe sprowadzoną przez Sprzedającego z Wielkiej Brytanii. Sprzedający jest w trakcie rejestracji tej przyczepy. Podpisaliśmy już z nim umowę przedwstępną sprzedaży i wpłaciliśmy zadatek. W przyszłym tygodniu ma on już mieć jej dowód rejestracyjny tymczasowy (wypisany na Sprzedającego) i wtedy mamy podpisać umowę kupna/sprzedaży przyczepy oraz sfinalizować transakcję. Sprzedający obiecał, że jak tylko będzie miał dowód rejestracyjny stały to nam go przekaże.

Nie wiem jaki zapis mam zawrzeć w umowie kupna/sprzedaży, żeby zabezpieczyć się na wypadek gdyby Sprzedający nie dostarczył nam tego stałego dowodu. No i co wpisać w umowie w przypadku gdyby okazało się, że przyczepa np. nie może zostać zarejestrowana.

Kiedy możemy z mężem wybrać się do Wydziału Komunikacji, żeby przerejestrować przyczepę na nas? Czy możemy iść od razu z tymczasowym dowodem rejestracyjnym i umową kupna/sprzedaży, czy musimy czekać aż sprzedający dostarczy nam stały dowód rejestracyjny?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

atencia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na przepisach , ale poczekałbym z finalizacją zakupu do momentu aż sprzedający będzie miał stały dowód . Tymczasowy jest między innymi po to aby wk sprawdził czy wszystko jest ok. Do rozpoczęcia sezonu jeszcze jest trochę czasu więc niema się co śpieszyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też bym tak zrobiła.

Problem tym, że mąż był dzisiaj sam u Sprzedającego i podpisał umowę przedwstępną, w której zaznaczone było że umowę sprzedaży podpiszemy w ciągu 14 dni, a z tego co wiem to Sprzedający na dowód stały będzie musiał czekać około miesiąca.

Teraz będziemy musieli tak ułożyć umowę, żeby sie jakoś zabezpieczyć.

W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy możemy z mężem wybrać się do Wydziału Komunikacji, żeby przerejestrować przyczepę na nas? Czy możemy iść od razu z tymczasowym dowodem rejestracyjnym i umową kupna/sprzedaży, czy musimy czekać aż sprzedający dostarczy nam stały dowód rejestracyjny?

 

atencia a nie możesz z tym pytaniem zadzwonić do swojego wydziału komunikacji ? Rozwiązanie proste, tanie a Ty nie będziesz się niepotrzebnie martwić , jutro telefon w dłoń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz w innych miastach jest, ale w sumie "twarde" dowody są i tak drukowane w Warszawie... Więc Rejestrowałem swoja przyczepkę w zeszłym tygodniu, wypełniłem wniosek i dostałem tablice wraz z miękkim dowodem 3 marca, a dowód twardy czekał już na mnie 5 marca (odebrałem 10 marca). Zatem w innych miastach powinno być podobnie szybko jak jest teraz we Wrocławiu, kompletne pustki w WK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wawie na zoliborzu czekasz na miekki dowod okolo 4 godzin :)

przypuszczalnie przychodzisz do WK o 10 rano skladasz papierki i itd a pani z okienka mowi do Ciebie zebys przyjechal okolo 14 po miekki dowod i tablice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za rady :) Dzięki Wam udało nam się dogadać ze Sprzedającym i zmienić umowę przedwstępną tak, że sfinalizujemy transakcję dopiero jak Sprzedający będzie miał stały dowód rejestracyjny przyczepki. Zależy mu na czasie, więc mam nadzieję, że już niedługo będziemy się cieszyć nową przyczepką.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.