Skocz do zawartości

przyczepa kopie!!!


ogrodnik

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze znowu to samo - prąd ze starej chaty 2 żyły zero uziemienia i pytanie było takie skąd ten prąd bo nie ma przebicia czy to jest prąd indukcyjny? i czy takie zjawisko występowało by w każdej przyczepie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czy takie zjawisko występowało by w każdej przyczepie ?

 

U mnie bez uziemienia kopie ,ale tylko po przyłożeniu ciała cienką skórą (rana,policzek itp).

Ile V na obudowie nie wiem ,ale coś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ja miałem główne i zasadnicze pytanie _ czy to jest normalne albo do przyjęcia że przyczepa nie uziemiona wykazuje około 40V?

Oczywiście, że jest normalne.

 

Istnieją dwa zera, zero z ziemi i zero z energertyki. Między jednym a drugim może wystapić różnica potencjałów. Jak stałeś na ziemi i dotykałeś bardzo wrażliwym uchem łapy od uziemonej w energetyce przyczepy czułeś prąd spływający przez Ciebie do ziemi. A czy tam jest 40V - bez obiciążenia może byc.

To jest naturlane, i dlatego jak do domowej instlacji elektrycznej podłączasz agregat KONIECZNIE musisz odłączyć faze i zero i dopiero podać na to napięcie z agregatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co ??

moge wkladac wtyczke od zasilania przyczepy bez wzgledu na to z ktorej strony jest faza i zero w gniazdo i roznicowka bedzie dzialac ?

Jak jest dobrze podłączona TAK. Różnicówka to takie ustrojstwo co sprawdza ON-LINE ile prądu ucieka do ziemi (po to musi mieć dodatkowe uziemienie). I jak ma tego za dużo to wybija. Jest tam zadeklarowany tzw czas zwłoki po jakim ona wylatuje. Różnicówka nie jet bezpiecznikiem !

Nawet jak podłączysz przyczepę która ma w swojej instalacji różnicówke kalblem 2 żyłowym to ona nie działa - w przypadku dzieci polecam to stosować, nie ma obawy, że prąd z gniazdka zrobi mu krzywde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie nie wypowiadam w sprawie elektryki bo mam wrazenie ze nie do konca sie rozumiemy

moze ja zle tlumacze

 

zreszta zeby naprawiac elektryke przez forum (znaczy na odleglosc) to chyba trzeba byc wrozka

 

:hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest normalne.

 

Istnieją dwa zera, zero z ziemi i zero z energertyki. Między jednym a drugim może wystapić różnica potencjałów. Jak stałeś na ziemi i dotykałeś bardzo wrażliwym uchem łapy od uziemonej w energetyce przyczepy czułeś prąd spływający przez Ciebie do ziemi.

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedz moja ciekawość została zaspokojona :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.