Skocz do zawartości

"Mini kariera"


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Ze względu na małą ilość czasu (bierzmowanie, konkursy, przygotowanie się do egzaminu i ogólnie nauka i nauka) nie pisałem nic na forum, ani nie robiłem nic nowego w kierunku mojej pasji tj. programowanie ... Poszedłem o krok dalej i wziąłem się za CSS. Jedna strona idzie na konkurs informatyczny, mianowicie : KLIK . Co sądzicie ? Po egzaminach mam zamiar zająć się tworzeniem stron WWW wraz z znajomym - grafikiem. Planujemy współprace i dlatego taki temat. Czy w takim przypadku trzeba mieć własną działalność czy można jakoś ten fakt ominąć ? Chcemy robić stronki dla siebie, zajmować się nimi, a po jakimś czasie sprzedawać. W takim przypadku chyba nie jest potrzebna działalność, wkońcu stronki robi się dla przyjemności, a nie dla sprzedaży (niby teoretycznie). Moje inne stronki to np. : www.mojeprobyy.yoyo.pl czy np. www.hpk.yoyo.pl :mod:

 

Napiszcie co sądzicie .

 

P.S.

Stronki są jeszcze z moją grafiką, bez udziału kolegi. Robi on na prawdę super grafikę, wię c efekt końcowy jest 100 razy lepszy. Portfolio do jego prac narazie niestety nie mam.

 

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz1221, dopóki będziesz robił stronki dla siebie działalność gospodarcza nie potrzebna, w momencie gdy za to będziesz chciał popierać kasę podlegasz opodatkowaniu i w tym momencie potrzeba założenia działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Sprzedanie czegokolwiek i gdziekolwiek, wcale nie prowadząc działalności gospodarczej podlega zawsze opodatkowaniu. Większość o tym zapomina. Pobranie jakiejkolwiek zapłaty jest opodatkowane, a żeby było śmieszne, to darowanie też jest opodatkowane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc na tym zarabiać i sprzedawać - będziesz musiał mieć działalność .

Zdecydowana większość Twoich odbiorców zażąda rachunek za wykonaną usługę .

Jest spora konkurencja w tym temacie . Musisz być naprawdę dobry i ........

Samo zrobienie strony do niczego nie prowadzi . Musisz pod nią podpiąć domenę , umieścić w wyszukiwarkach , no i osadzić na serwerze czyli wykonać pracę kompleksowo .

Zazwyczaj ktoś kto robi stronę sprawuje nad nią hosting czyli zarządzanie .

Musisz to wszystko brać pod uwagę

 

A tak na marginesie czy nie chodziło Ci o system CMS ???????

a CSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony formalnoprawnej dopóki mowmy o sprzedaży okazyjnej nie trzeba DG- rachunek można wystawić jako osoba fizyczna (analogicznie jak z tytułu umowy o dzieło)- problem w tym że wtedy kupujący (płatnik VAT) nie może sobie wrzucić tego w koszty. Można też tworzyć na umowę o dzieło (gdy robisz pod konkretne zamówienie, a nie najpierw tworzysz coś potem szukasz kupca). Jest jeszcze kwestia niepełnoletności- nie jest to przeszkodą, ale związane są z tym pewne niuanse- znajdziesz szczegółowe informacje. W kwestiach podatkowych też jest mnóstwo inf. w Internecie, przy czym mówimy tu raczej o o sytuacji, gdzie nie przekracza się kwoty wolnej od podatku. No i tak jak pisali poprzednicy- musisz być dobry, bo konkurencja jest spora. Ale powodzenia :mod:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie ? Po egzaminach mam zamiar zająć się tworzeniem stron WWW wraz z znajomym - grafikiem. Planujemy współprace i dlatego taki temat. Czy w takim przypadku trzeba mieć własną działalność czy można jakoś ten fakt ominąć ? Chcemy robić stronki dla siebie, zajmować się nimi, a po jakimś czasie sprzedawać. W takim przypadku chyba nie jest potrzebna działalność, wkońcu stronki robi się dla przyjemności, a nie dla sprzedaży (niby teoretycznie). Moje inne stronki to np. : www.mojeprobyy.yoyo.pl czy np. www.hpk.yoyo.pl

 

Napiszcie co sądzicie .

Ja obawiam się że będziesz musiał zgłosić działalność jeżeli kilkakrotnie sprzedasz stronkę. Teraz transakcje internetowe sprawdzają .Opowiadał mi znajomy jak sprzedawał na allegro kolekcję swoich używanych książek(pojedynczo) i po pewnym czasie zapukała policja skarbowa . Uznano to za działalność ,dostał pokaźną karę i oczywiście podatek od wszystkich transakcji (dobrze ze VAT –u na książki wtedy nie było)A definicja działalności gospodarczej to :”Działalność gospodarcza to działalność zarobkowa wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły”. Tak więc kilka sprzedaży na allegro może być podciągniętych przez odpowiedni urząd pod działalność gospodarczą.

A co do okazyjnej sprzedaży to podlega pod PCC. Tam są wyjątki i nie wszystko jest opodatkowane .Jednym z nich jest że za rzeczy(nie wiem jak się to ma do strony www) o wartości do 1000 zł nie płaci się podatku ale za to jest wymagany obowiązek złożenia deklaracji PCC nawet jak podatek nie istnieje. Przerabiałem to wszystko przy zakupie przyczepy i oczywiście musiałem zapłacić :mod:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędy Skarbowe zaczynają sobie powoli radzić z Internetem, już raczej nie wołają o DG na wszystko. Mnóstwo ludzi w taki czy inny sposób zarabia w siecii, odprowadzając od tego podatek bez DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno Lukasz1221. .Nie zniechęcaj się mimo różnych trudności. Szukaj dobrego rozwiązania. Uwagi jakie dostajesz powinieneś wykorzystać żeby stać się w swoim pomyśle dobry .Powodzenia! :mod:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie opinie :) Wziąłem sobie to do serca i oczywiście będę próbował dalej... :mod: Słowa krytyki również przydają się :ok: Z czasem jest kiepsko, ale po 25 kwietnia wszystko się zmieni :) Zaczne współpracę z kolegą i strona od części graficznej będzie o niebo lepsza :) Narazie po prostu ćwiczę :) Co do podatku to jak to jest z teoretycznym zrobieniem stronki dla siebie i np. po jakimś czasie sprzedanie jej, dajmy na to za 50 zł, na serwisie aukcyjnym . Czy serwis aukcyjny pobierając opłate ode mnie po zakonczeniu aukcji w wysokości iluś tam % (nie pamietam dokładnie) nie "odprowadza za mnie podatku" ? Może to pytanie wyda się dla niektórych dziwne, ale w sferze podatku i innego tego typu rzeczy w PL nie znam się kompletnie.

 

 

Pozdrawiam !

 

P.S.

zundapp600 dobrze napisałem :) Chodzi o CSS :) Css to rodzaj standardu sieciowego tak jak np. XHTML. Postarałem się używać CSS w wersjii najnowszej, czyli 2.1 wg. najnowszych standardów sieci i widocznie od strony kodu strona jest w 100 % dobra, o czym świadczy zgodność (można sprawdzic klikając na dole stroni w ten znaczek z napisem CSS) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onki dla siebie i np. po jakimś czasie sprzedanie jej, dajmy na to za 50 zł, na serwisie aukcyjnym . Czy serwis aukcyjny pobierając opłate ode mnie po zakonczeniu aukcji w wysokości iluś tam % (nie pamietam dokładnie) nie "odprowadza za mnie podatku" ?

Nie. Pozatym regulamin Allegro wymaga pełnoletności (praktyka jaka jest taka jest, tu mówimy o teorii :-D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam, ale na Alledrogo mam wszystko legalnie :mod: Konto jest założone na tatę, tata o wszystkim wie, na niego przyszedł klucz rejestrujący, a On po prostu mnie upoważnił do tego, żeby kupywał i sprzedawał rzeczy poprzez jego konto . Czy jest w tym jakaś niejasność ? Chyba nie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.