Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka w samochodzie


Sandol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przepis stanowi: 5) w lusterka zapewniające kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa ruchu widoczność do tyłu:

a) co najmniej jedno lusterko zewnętrzne po lewej stronie pojazdu - w odniesieniu do samochodu osobowego i motocykla, z zastrzeżeniem lit. b,

:ok: co najmniej dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej i jedno po prawej stronie pojazdu - w odniesieniu do pozostałych pojazdów oraz do samochodu osobowego ciągnącego przyczepę i samochodu osobowego, w którym lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu,

c) wewnętrzne - w odniesieniu do samochodu osobowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przyczepa jest szersza od pojazdu holującego to zwyczajnie bez dodatkowych luster nie będziesz wiedział co się dzieje za pojazdami z tyłu i chyba nie potrzeba specjalnego przepisu by zapewnić sobie i innym bezpieczną podróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka do Vectry typu ARGUS, kupiłem w sklepie internetowym w Gnieźnie. Jak znajde namiary to Ci prześlę. Na razie wrzuc "argus' w jakieś google i poszukaj. Zapłaciłem 150 zł. Pasują idealnie, łatwy i szybki montaż, są super. Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namiar:

Dane adresowe sklepu

 

sklep.CARAVANING.pl

Firma Usługowo-Produkcyjna Elpos Stefan Pokładecki

ul. Gębarzewska 7

PL-62-200 Gniezno

 

tel.: 501 689 171

fax: 061 426 18 21 (tylko fax)

 

e-mail: sklep@caravaning.pl

WWW: http://sklep.caravaning.pl

 

 

 

 

Wpis do działalności gospodarczej:

001195 z dnia 19.06.1985

 

NIP:

NIP 784-000-18-09

 

nr konta bankowego:

28 1140 2004 0000 3602 4228 3449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak to jest z dodatkowymi lusterkami są obowiązkowe?

Podobno przepisy się zmieniły jusz dawno i nie trzeba ich mocować

Ale niewiem czy to prawda.

na krótką odległość da się ale w dalszą drogę to wariactwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandol poszukaj na forum bo było już nie raz o lusterkach do Vectry I niezależnie czy jest przepis o obowiązku lusterek czy nie warto je mieć i zakładać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie dopowiem, bo co do przepisów się nie wypowiadam - nie chce mi się szukać. Jeżdżę z przyczepą od 2 lat, czyli bardzo krótko, ale pierwszy zakup - sprzedawca podpowiedział, że są obwiązkowe i kupilem najtańsze - takie na zaciągane tasiemki. Przed wyjazdem w następnym roku kupiłem nowe - poprzednie też się słabo trzymały. Ale są niezastąpione. Owszem, jak ktoś jest z 300 - 400 m za mną na prostej drodze to go zobaczę, ale jak jest blisko za mną - guzik widzę. Jak wyprzedzasz, kiedy nie masz przyczepy? Bardzo często spotykam się z tym, że koleś siedzi w pewnym oddaleniu i zagląda do przodu. Kiedy ma wolne, zaczyna przyspieszać za Tobą, daje kierunkowskaz i jak jest blisko wyprzedza. Teraz wyobraź sobie, że Ty jesteś przed nim. Nie masz sazansy go zobaczyć i też widzisz luźno przed Tobą i dajesz lewy i wyp... przepraszam, chciałeś wyprzedzać - teraz miejmy nadzieję, że jeszcze jesteś w stanie zjechać na pobocze, bo to może też być nierealne. Zakładaj i nie pytaj o przepisy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.