Skocz do zawartości

Legoland - Billund - Dania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku, podepnę się pod ten nieco duński :hehe: Czy ktoś z szanownych Forumowiczów odbył podróż z przyczepą po Danii. Interesują mnie informacje na temat kempingów położonych z dala od tłumów, w spokojnych uroczych przyrodniczo miejscach, blisko morza. Które rejony Dani są najciekawsze - rozważam pobyt n ajakieś może 2- 3 tygodnie więc akieś dwie fajne bazy noclegowe aby odpocząć zobaczyć coś ciekawego i poznać ten kraj.

Będę wdzięczna za wskazówki :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mamy plan w tym roku jechać do tego Legolandu w Dani.

Plan z grubsza jest taki.

Nasza rodzina - 4 soby. Dzieci: chłopcy 7 i drugi nieco ponad rok. Obaj napaleni na klocki Lego. Młodszy nastawiony raczej na ich spozycie ... lub popływanie w nich :tuptup:

Przyczepa - 4 osobowa, dobrze wyposażona. Jest jak się wyspać, umyć, najeść. Wszystko działa. Samochód sprawny, daje rade to ciagnąć.

 

Na początek chcemy wystartować z Warszawy 15 lipca i zajechac pod Grunwald. Tam pobyć do niedzieli i po obchodach 18 lipca opuszczamy Grunwald by jechać nad morze, chyba do Łeby.

Tutaj będąc juz w Łebie zaczynają sie znaki zapytania...

a) Zostawić przyczepę i jechac samym samochodem do Legolandu.

:ok: Zostać kilka dni w Łebie a potem jechac całym składem do Legolandu

c) Zostac dzień lub 2 dla wypoczynku w Łebie i ruszyc całym składem z przyczepą do Legolandu..

 

Skłaniam sie do opcji c. Czuje się wtedy pewniej ze względu na fakt, ze zawsze moge sie kimnąc w przyczepie, odpocząć w przyczepie, czy mam gdzie dziecko przewinąć czy umyć (woda i podgrzewanie w przyczepie jest).

 

Dalej nie wiem jak się dostac do tego Legolandu. Czy jakoś promami czy głównie drogami. Jazda lądem pewnie taniej wyjdzie ?

 

Pomózcie mi z wytyczeniem trasy, najlepiej osoby, które juz jechały i wiedzą co i jak i gdzie i za ile...

 

Teraz sam Legoland...

Gdzie najkorzystniej się zatrzymac w okolicy z przyczepą ?.

Zaraz popatrze na te kempingi co wcześniej były linki...

 

Za pomoc z góry wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto dodać również opcję d) Gunzburg, Niemcy tam również jest Legoland tyle że Niemiecki. Jeżeli ma być konkretnie Dania to niema tematu ale jeśli ma być Legoland. Nieważne gdzie, to opcja warta przemyślenia. Trasa na pewno prostsza logistycznie, a odległość z Łeby - 80 km dalej w stosunku do Danii, także pomijalna różnica. Sam planuje tam zajechać z dzieckiem ale we Wrześniu.

 

http://www.legoland.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legoland w Niemczech brałem jako pierwszą łatwiejszą opcję, taniej, równiej, sprawniej ale odpadł ze wzgledu na wyjazd na morze... a dokładniej ze wzgledu na mniejszą odległość.

Zdziwiłes mnie trochę tą odległością, że jest tylko 80 km dalej z Łeby do niemieckiego niż do Dunskiego. Kurcze jak patrzyłem na google map to wychodziło mi z Wawy tyle samo do Niemieckego jak Duńskiego- 1150 km...

Oświećce mnie proszę bo tak to może warto po Grunwaldzie orazu walić do Niemiec ...?

 

**********************************************

właśnie mi zona napisała cobym pod Grunwald sam poleciał ze starszym synem bo mały sie umeczy, wystraszy a zona i tak nie użyje...

No to byłby plan jechac pod Grunwald i wrócic po do Warszawy a z Warszawy to może jednak lepiej juz do Niemieckiego Legolandu...?

 

I tak zonie napisałem ...

i mam odpowiedź "Skoro do Niemieckiego to jak się to ma do Włoch?

Północ Włoch, jezioro Garda, podobno obłędne"

 

:tuptup:

i co to ta Gerda ? :). Zaraz musze w mape popatrzeć.

 

powiedzenie z wojskowości...

"Czesta zmiana decyzji świadczy o mobilności wojska " :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gunzburga masz już "blisko" (można tak powiedzieć) do Włoch, nad Gardę masz około 550 km. Do Wenecji jakieś 650. Nie głupia jest też opcja zajechać nad Jezioro Bodeńskie 150km. Idąc dalej tym tropem z Legolandu w Niemczech masz 450 km (przez Szwajcarię - pamiętaj tylko o winietce za 30 ero i płatnej przełęczy San Bernardino) do Mediolanu, a tam warto odwiedzić San Siro nie wiem czy Syn się już interesuje footballem :tuptup: A może zaplanujcie sobie powrót przez Węgry? Balaton i powrót do Stolycy.

 

Ja tak planowałem, ustawiałem, kombinowałem. W końcu doszedłem do wniosku że nie wiem gdzie wyląduje :ok: Legoland musi być na sztywno w programie a dalej nastąpi "rozkmina". Może Wenecja, może Szwajcaria, Mediolan, Liguria. A może do Wenecji i tam na prom do Grecji. A może Toskania .... I tak w kółko. Nabyłem parę przewodników po campingach w Europie, jak będzie czas pokaże. Staram się robić głównie nocne przeloty żeby nie męczyć dziecka temperaturami. Kierunek Duński jakiś mało atrakcyjny moim zdaniem, może dlatego że w pracy mam trochę kontaktu z Duńczykami jakiś taki smutny naród, wolę południowy optymizm. Miłej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzylem troche na mapę.

Z Wawy do Gunzburga jest około 1100 km. Napiszcie mi jak najlepiej tam jechać.

W naszym przypadku pewnie wyjdzie wyjazd rankiem i droga w dniu :). Generalnie super by było wyjechać późnym wieczorem. Dla dzieciaków napewno lepiej...

Mysle jechac cały dzień i gdzieś na granicy polsko-niemieckiej po stronie polskiej się zatrzymac na spanko w przyczepce . Gdzie ?

 

Ganiaca polska-niemiecka a Gunzburg (około 550 autostradami) Te 550 pokazuje przez Monachium.

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=G%C3%BCnzburg,+Niemcy&daddr=Garda,+W%C5%82ochy&hl=pl&geocode=FRhb4wIdHOKcACkhVMZDC0WZRzGP1tz1ESqDPw%3BFfhptwId_GKjACl7AB0gQPKBRzG48jRNALYSNQ&mra=ls&sll=37.0625,-95.677068&sspn=51.576045,78.925781&ie=UTF8&t=h&z=7

 

Warto jechac troche dookoła przez Monachium ?. Mozna nieco skrócić i wyjdzie około 485 km omijając Monachium i kierując się odrazu na południe z Legolandu.

 

Legoland

Wiadomo, zajechac trzeba i gdzies blisko parku sie ulokować. Gdzie jest dobrze sie zatrzymać przy Legolandzie ? Pewnie ze 2 dni trzeba tam pochasać :ok:.

 

Gunzburg- pewnie Garda. Hmmm... Garda wielka i dużo kempingów :). Gdzieś lepiej sie zatrzymać po wschodniej stronie jeziora coby potem na wschód powrót do kraju obtyczyć.

Patrzyłem na wątek o Włoszech i Gardzie. Dobrze aby jakis palc zabaw był, basenik i coby było urokliwie dla żony :)

 

Powrótd do kraju. Sesownym sie wydaje jechac na wschód i zachaczyć o Wenecję (gdzie tam się zatrzymać ?) a potem dalej nad Balaton :). Podsuncie propozycje dróg i miejsc na zatrzymanie.

 

Boję się o czas. Będziemy mieli pwnie 2 tygodnie na wszystko. Kurde- nie zawiele na taką ilośc kilometrów i podróż z dziecmi... Trochę spekany już patrzyłem czy aby nie odpuścić Gardy (kurde ale jak nie teraz to kiedy... ??? ) i z Gunzburga może co najwyżej nad jezioro Bodeńskie skoczyć (jest tam po co jechać z przyczepą?) a potem na wschód, Czechy (Praga), Słowacja (tam wyczaić jakies atrakcje i powrót do domu).

 

Sam już nie wiem... :tuptup:

 

Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozważyć wylot do Strykowa, i dalej kierunek Poznań (Frankfurt). Stąd masz rzut beretem na Tropical Island, miało być morze to będzie, nawet tropikalne. Byłem w tym roku, polecam! Mają bardzo fajny camping, tu warto zarezerwować parcele. Najlepiej drogą mailową bo ciężko się z nimi dogadać po Angielsku. Jak rezerwujesz camping drugi dzień wstęp masz gratis pod kopułę.

Akurat 600km od Warszawy, dzieciaki odpoczną, Wy odpoczniecie, a dalej zostanie już tylko 618 km do Legolandu.

 

Moja relacja:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3862&highlight=tropical+island

 

W drodze powrotnej, może warto Pragę zahaczyć, byłem rok temu ale z namiotem, a suma sumarum mieszkaliśmy w tanim hotelu w Pradze 10, także niewiele pomogę. Dalej możesz się już przemęczyć przez ten Wrocek i do domu. Tylko po co Monachium? Ja mam złe wspomnienia z korków, jedziesz na Norymbergę, dalej na Ulm i odbijasz na Gunzburg.

 

O taka trasa:

 

Warszawa - Tropical Island - Legoland

 

 

Pamiętaj tylko o ograniczeniu do 80 km/h w Niemczech, bo wyjazd może stać się kosztowny :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

decyzja jakby zapadła...

W środe wieczorem (pewnie gdzies koło godz. 18-19) wyjazd do Legolandu w Niemczech z Warszawy.

Byłem z synem pod Grunwaldem i było OK (dobrze się przygotowaliśmy i fajnych znajomych poznaliśmy) także szybko się teraz zbroimy na dalszy wyjazd w pełnym składzie rodzinnym.

 

Trasa ogólnie chyba taka . Proszę o jej recenzje

 

 

Warszawa- Legoland

 

Chciałbym dojechac w nocy do Zgorzelca i tam sie przespać w przyczepce do rana. Gdzie tam się radzicie zatrzymać ?.

Ranem, pewnie dość póznym po sniadaniu dalsza jazda w kierunku Legolandu i pewie na wieczór dojedziemy.

Nie wiem jak to rozplanowac teraz dalej. Odrazu wieczorem zajechac na Legolandzki kemping (drogi) czy gdzieś z czwartku na piątek przekimac taniej i w piatek rano wparować do Legolandu ?. Jest jakaś promocja ze jak sie śpi na ich kempingu to drugi dzień jest free w Legoladzie. Prawda to ?.

 

Po Legolandzie (piatek, sobota) warto chyba w sobote wieczorem nieco ujechac dalej , najprawdopodobniej do Włoch do Gardy i gdzieś po drodze przekimac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dojechac w nocy do Zgorzelca i tam sie przespać w przyczepce do rana. Gdzie tam się radzicie zatrzymać ?.

Ranem, pewnie dość póznym po sniadaniu dalsza jazda w kierunku Legolandu i pewie na wieczór dojedziemy.

Nie wiem jak to rozplanowac teraz dalej. Odrazu wieczorem zajechac na Legolandzki kemping (drogi) czy gdzieś z czwartku na piątek przekimac taniej i w piatek rano wparować do Legolandu ?. Jest jakaś promocja ze jak sie śpi na ich kempingu to drugi dzień jest free w Legoladzie. Prawda to ?.

Po Legolandzie (piatek, sobota) warto chyba w sobote wieczorem nieco ujechac dalej , najprawdopodobniej do Włoch do Gardy i gdzieś po drodze przekimac...

Polecam parking koło hotelu „Jan” w Jędrzychowicach skąd dosłownie rzut beretem do Zgorzelca. W samym Zgorzelcu nie bardzo jest się gdzie zatrzymać a jeżeli chodzi o ten hotel to dosłownie obok jest stacja PKN Orlen z dużym parkingiem na którym stoją TIR-y.

http://hoteljan.eu/polska/main.html?src=%2Fpolska%2Findex2.html

Wszystko zależy od tego ile ujedziesz pierwszego dnia, bo z drugiej strony może nie warto się od razu na Zgorzelec nastawiać, tym bardziej że drogi dobre i w mojej ocenie dosyć szybko powinieneś przejechać. Tuż przed Bautzen jest fajna stacja Arala z dużym parkingiem no i dobrą kawę tam mają (nie z automatu).

 

Jeżeli chodzi o kemping to co rozumiesz pod pojęciem drogi ? Myślę, że nie będzie większej różnicy niż 10% w stosunku do innych kempingów w okolicy a promocja o której piszesz faktycznie w zeszłym roku była (drugi dzień za połowę ceny nie za free) teraz to trzeba by sprawdzić w jakim okresie obowiązuje i czy wogóle obowiązuje.

 

Z jednej strony wyjazd wieczorny jest ok. bo dzieciaki ci pewnie w samochodzie zasną ale z drugiej strony strasznie się umęczysz w drodze po intensywnym dniu spędzonym w Legolandzie. Ja bym wolał jechać wcześnie rano bo trasa ciężka (góry) a i widoczki po drodze pewnie też fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś promocja ze jak sie śpi na ich kempingu to drugi dzień jest free w Legoladzie. Prawda to ?.

 

Prawda tutaj poczytaj.

 

http://www.legoland-feriendorf.de/

 

120 € 3 persons (overnight accommodation incl. 2-day ticket)

 

juz chciałem tam rezerwować on-line piatek jako pierwszy dzien, nocleg i sobota za free jako drugi dzien ale czegoś nie rozumiem.

Mam tam do zaznzczenia rodzaj pokoju...

Myslałem, ze za te 120 E to sa 2 dni zabawy z noclegiem w przyczepie na kempingu a tam jakiś pokój trzeba wybrać. Nie widze opcji bez pokoju. Jak to jest ?. Co obejmuje te 120 E ?.

 

*******************

Juz chyba pokumałem... jak przechodzimy dalej z rezeerwacją to trzeba wejść w hotele i zaznaczyć jako hotel kemp za 120 E. Mozna tam dodatkowo zostac na drugą noc za +24 E =144 E i chyba to obejmie naszą rodzinę :2 os dorosłe , 1os lat 7 lat i 1 sztuk 1 rok.

Mysle o tej drugiej nocy po tym co napisaliście że warto wyspac sie po hasaniu i rano podziwiać widoki z jazdy...

 

[ Dodano: Wto 20 Lip, 2010 16:10 ]

Tuż przed Bautzen jest fajna stacja Arala z dużym parkingiem no i dobrą kawę tam mają (nie z automatu).

 

Jeżeli chodzi o kemping to co rozumiesz pod pojęciem drogi ? Myślę' date=' że nie będzie większej różnicy niż 10% w stosunku do innych kempingów w okolicy a promocja o której piszesz faktycznie w zeszłym roku była (drugi dzień za połowę ceny nie za free) teraz to trzeba by sprawdzić w jakim okresie obowiązuje i czy wogóle obowiązuje.

[/quote']

 

To Bautzen jesli tam jest fajnie mi sie podoba. Gdzie jest dokładnie ta stacja Arala ?. Na wlocie , na wylocie z miasteczka ?.

 

Drogi kemping dla mnie to taki ze 2 x drozszy niz taki 10 km dalej :ok:.

 

Ta promocja to chyba jednak cały drugi dzień za free. Pod warunkiem że tam śpimy.

Chyba faktycznie 120 E kosztuje 2 dni z noclegiem. Dodzwonic się tam coś nie mogę.

 

 

 

***********************************************************************

 

 

 

 

 

[ Dodano: Sro 04 Sie, 2010 17:18 ]

Wyprawa całą rodziną z przyczepą do Legolandu i dalej bo do Włoch w okolice Wenecji za nami ! :bzik: . Zabrało nam to 13 dni i było super !

 

Legoland:

Wykupienie przez internet biletów to dobra inwestycja. Bilet na 2 dni wejścia za naszą całą rodzinę + nocleg miedzy tymi dniami na kempingu Legolandu to 120 E. Dodatkowo wykupiliśmy drugi nocleg po drugim dniu i wyszło nam w sumie 144 E. Uważam, że całkiem OK jak za 4 osobowa rodzinę. Włochy, Wenecja były bardziej dotkliwe finansowo :oslabiony: .

 

Wyjechaliśmy do Legolandu po pracy. Miało to być o 18 po południu a wyszło o 22. No niestety ostatnie pakowanie, dzieci zrobiło swoje. Kierunek z Warszawy na Wrocław.

Droga przejazdu nierówna, źle obrana. Postanowiłem zajechać za Wrocław, aby go ominąć, (aby ominąć poranne korki) i się udało. Zajechaliśmy tam o 3 nad ranem. Przespaliśmy się jakieś 10 km za Wrocławiem w kierunku na Legnicę na parkingu stacji paliw, wsio OK.

Następny dzień w upale jazda na Legoland. Zajechaliśmy pod Legoland około godziny 22. Wszystko zamknięte. Nie bardzo jest gdzie się przekimać. Cofnęliśmy się jakieś 6 km na bardzo fajny, duży parking pod miastem i tam przespaliśmy. Rankiem ruszyliśmy, aby o 9 być na recepcji i się zameldować. Wszystko sprawnie poszło. Dostaliśmy mapki, bilety wjazdowe, przeszkolenie co i jak. Kemping OK. Woda, prąd jest. Sanitariaty tip top, ogrzewane. Parcele równe podsypane kamyczkiem. O 10 rano start zabawy w Legolandzie i tak przez 2 dni :bzik: .

Bawiliśmy tak w piątek i sobotę. Polecam jechać w dni pracujące bo weekend pomimo u nas złej pogody zwabił już nieco ludzi. W piątek było wszystko nasze bez żadnych kolejek. Zabawa przednia i dla dorosłego również :bzik: . Zdjęć niestety nie mam z najbardziej fajnych miejsc bo tam nie dało rady robić fotek. Trzeba było się trzymać, aby głowy nie urwało albo nie zalało !. Moje wyobrażenie Legolandy przed wyjazdem było nieco inne. Masa klocków, budowli, spacery wokół tego… A tam zjeżdżalnia pogania zjeżdzalnię i to dość ostre, jakieś bionicle chcą wyrzucić twoje śniadanie, coś cię przytapia, kina 4D, szkółki samochodowe dla dzieci, pociąg, kraina piratów, dźungla, sporo zamkniętych obiektów gdzie można pobawić się w układanie zestawów itd…. Dużo, naprawdę dużo zabawy. Polecam.

Drugiego dzień zakończyliśmy około 23 wielkim pokazem sztucznych ogni. Cieszyłem się ze wykupiliśmy ten drugi nocleg !

Rano wyjazd do Włoch. Ale o tym napiszę może później już odzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Na majówkę wybieram się do Legolandu. W kwestii kempingu ze względu na znaczną różnicę w cenie zdecydowałem się na kemping oddalony o 12 km od Legolandu. 

Czy ktoś może był na nim i może coś o nim powiedzieć?

http://www.grindstedcamping.dk/pages/webside.asp?articleguid=18870&languid=3&menuGuid=74081

Strona żenada...

Może jakieś propozycje sprawdzonych kempingów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na majówkę wybieram się do Legolandu. W kwestii kempingu ze względu na znaczną różnicę w cenie zdecydowałem się na kemping oddalony o 12 km od Legolandu. 

Czy ktoś może był na nim i może coś o nim powiedzieć?

http://www.grindstedcamping.dk/pages/webside.asp?articleguid=18870&languid=3&menuGuid=74081

Strona żenada...

Może jakieś propozycje sprawdzonych kempingów? :)

Witam kolego Luukkee. Ja też planuję wyskok do Legolandu, jeżeli tam byłeś napisz mi kilka twoich spostrzeżeń odnośnie kempingu i cen. Ja myślę o pobycie tam 3 dniowym ile euro trzeba przeznaczyć na ten pobyt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na tym kempingu w miejscowości Grindsted. Kemping dość ładny (plac zabaw dla dzieci z trampolinami, golfo-bilard, sklepik, łazienki bardzo czyste) dość tani 2+2, przyczepa, prąd, samochód-265 koron-tylko gotówka. Idealny do zwiedzania okolicy. Bilety do Legolandu kupiliśmy na gruponie ok 365 zł na jeden dzień (byliśmy w czwartek, bardzo mało ludzi maksymalnie do atrakcji czekaliśmy ok. 5 min-w piątek i sobotę widzieliśmy parkingi zapełnione, do atrakcji  kolejki że 20 min to mało...), obiad w Legolandzie ok. 180 zł za wszystkich. Aquapark Lalandia naszym zdanim przereklamowany szkoda pieniędzy, bilet 2+2=465 zł (dodatkowo obiad, lody itp.). Bardzo podobało się nam ZOO Safari w Givskud-warto jechać bilety 345 zł. 

Wszędzie dodatkowo min. 150 zł trzeba liczyć na sklepiki z pamiątkami dla dzieciaków oraz jedzenie. :yay:

Trudno jednoznacznie określić koszty-atrakcje są drogie  :]

post-2440-0-28474900-1401378492_thumb.jpg

post-2440-0-69269600-1401378626_thumb.jpg

post-2440-0-47405400-1401378730_thumb.jpg

post-2440-0-20789400-1401378952_thumb.jpg

post-2440-0-62831200-1401379257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.