Skocz do zawartości

Legoland - Billund - Dania


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzamy się do odwiedzin Legolandu w Danii, ale najpierw musimy zebrać trochę niezbędnych informacji. Wstępnie pobyt zaplanowany jest na tegoroczny lipiec na okres około 4 do 5 dni na miejscu.

Czy ktoś z was może był, zna godne polecenia kempingi, może udzielić cennych wskazówek dotyczacych podróży, terminu pobytu (czy warto w wakacje czy też nie) ?

Będę wdzięczny za wszelkie info dotyczące mojego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

w podstawówce byłem w legolandzie :nono: kurcze jest tam naprawde super extra :) warto jechać Jak poszukam to dorzuce fotki Niestety jako wycieczka szkolna nocowaliśmy w jakimś hotelu wiec kempingu nie polece zresztą to dawno było i nawet bym nie pamiętał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym Billund są 2 kampingi :

 

Billund Camping Sussie Lund-Jensen Nordmarksvej 2 7190 Billund tel. 7533 2088

 

Billund FDM Camping Ellehammers Alle 2 7190 Billund tel.7533 1521 i strona internetowa www.billundcamping.dk

 

ale w promieniu około 10 km. są jeszcze inne kampingi i jeżeli będzieszv chciał to poszukam adresy a przed samym Legolandem jest duży parking a jeżli nie to obok Legolandu jest lotnisko i tam też sa parkingi.Mam plan całego miasta jak i okolicy ale nie wiem jak wpuścić do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za odpowiedzi.

A czy możecie mi polecić gdzie przenocować w okolicy przejścia granicznego Słubice/Frankfurt najlepiej oczywiście po polskiej stronie. Z Warszawy do Billund jest około 1150 km. a to wypada gdzieś tak w połowie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest adres kempingu;

 

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/polska/wojew%f3dztwo-lubuskie/kemping-de-kroon-111770/'>http://www.eurocampings.pl/pl/europie/polska/wojew%f3dztwo-lubuskie/kemping-de-kroon-111770/

 

lub

 

 

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/polska/wojew%f3dztwo-lubuskie/kemping-marina-117620/

 

i jeszcze jeden

 

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/polska/wojew%f3dztwo-lubuskie/kemping-de-vuijle-vaetdoek---carpe-diem-111703/

 

a w ogóle to jeszcze poszukam adres do kempingów Europy

 

 

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O właśnie ja w tej sprawie :-]

Tak sobie pomyślałam, że może jednak warto się z dziecięciem wybrać. Czy mogę prosić o jakaś podpowiedź odnośnie trasy dotarcia do legoladnu. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się nad morze więc tak sobie myślałam, żeby popłynąć promem o ile są takie rejsy, znalazłam do Kopenhagi (można by się jeszcze zatrzymać w parku rozrywki Tivoli). Generalnie myślałam o drodze morskiej :hop1:

 

----

 

Już znalazłam sugerowaną trasę z Kopenhagi do Billund to około 3 godzin.

Czy ktoś podążał tym szklakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzamy się do odwiedzin Legolandu w Danii, ale najpierw musimy zebrać trochę niezbędnych informacji. Wstępnie pobyt zaplanowany jest na tegoroczny lipiec na okres około 4 do 5 dni na miejscu.

Czesc. Bylismy tam 2 lata temu, a w zeszlym roku byl moj kumpel na podst.dokladnych instrukcji ode mnie :admin: Taki termin - to srodek sezonu i bedzie tlum, tlum, tlum :pad:

 

Czy ktoś z was może był, zna godne polecenia kempingi, może udzielić cennych wskazówek dotyczacych podróży, terminu pobytu (czy warto w wakacje czy też nie) ?

Będę wdzięczny za wszelkie info dotyczące mojego tematu.

Generalnie ze strony legolandu mozesz wejsc na "ich" kemping. To moloch kilkaset m od bramy legolandu. Caly kemping jest ustawiony pod dzieciaki. Ceny - jak to w Danii - cala jest droga, wiec i ten kemping, szczegolnie w takim miejscu tani nie jest, ale chyba nie ma co dziwowac ze spaniem gdzies indziej. Przynajmniej blisko bedziecie mieli. Sam kemping ma wszelkie udogodnienia i wszystko jest "all inclusive". Aha - nie ustawiajcie sie tylko w alejce z Wlochami!!! udreka jak japy dra to slychac ich na 2 koncu kempingu :hmm: A inaczej oczywiscie porozumiewac sie nie umieja... Poza tym - bomba i dzieciaki napewno dluugo beda to pamietac.

Same bilety wstepu sa naprawde b.drogie, dlatego albo bilet 3dn. lub karta tygodniowa. Tak naprawde zalezy to od wieku dziecka. 3 dni to minimum, a optimum by zwiedzic wszystko, by dzieci mogly wziasc udzial w zajeciach w pawilonach tematycznych - to 7 dni. Mysli byli tam przejazdem i mialy byc 3 dni, stanelo na 5 a i tak wszystkiego nie zobaczylismy. Bo w koncu nie sposob wziasc dzieciaka pod reke i gonic z nim wg.mapki "bo napiety mamy program..". Poza tym i dorosli staja sie oczarowani klimatem i tez mocno zwalniaja tempo.

 

Mysli jak wspomnialem generalni ebyli przejazdem/objazdem po Jutlandii, wiec jechalismy promami Rostock-Gedser i dalej nie pamietam teraz nazwy, jakis drugi po tem maly, z wyspy na kolejna, ale skomunikowane na te same bilety! Wracalismy juz przez Goeteborg i wyszlo, ze najdrozszy bilet to byl nasz prom, z Karlskrony do Gdyni :]

 

jak cos - pytaj :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o jakaś podpowiedź odnośnie trasy dotarcia do legoladnu

Jak wspomnialem post wyzej :admin: jechalismy z okolic 3m. Z noclegiem w Szczecinie, potem ciurkiem do Rostoku. Podroz trwa tylko chwilke, dzienny prom do Gedser, potem skomunikowany nastepny krociutki na nastepna wyspe i dalej juz ladem. Po drodze mielismy sporo stopwo, bo Billund bylo dopiero gdzies w 1/3 naszego wyjazdu i mielismy jeszcze kilka miast do zwiedzenia po drodze. Wracac mozna albo ta sama droga, albo przez Szwecje. Mozna tez, jak piszesz Pomerania od razu do CPH. Tyle, ze ceny... eh :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracac mozna albo ta sama droga' date=' albo przez Szwecje. Mozna tez, jak piszesz Pomerania od razu do CPH. Tyle, ze ceny... eh :][/quote']

Cóż to takiego CPH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu z przyczepą pchać się na prom ze względu na cenę. Przez Niemcy jedzie się cały czas autostradą , nie jest daleko. Wybieram się do Danii na przełomie czerwca i lipca. Planowałem legoland na 1 dzień ale jak przeczytałem co piszecie na ten temat to chyba zweryfikuję trochę plany. Naprawdę jest tam co robić przez 3 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.