Skocz do zawartości

Miejsce akumulatora oraz 12V i 230V jednocześnie


vtomax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teoretycznie może byc i aku i prąd. W mojej poprzedniej avento po podłączeniu 220 ładował się aku i ze wszystkiego mogłem korzystać bez przełączania czegokolwiek. Działały i urządzenia na 12 i na 220 jednocześnie.

 

Co do miejsca... chyba najlepiej blisko osi - aku trochę waży i może nieco działać na bujanie przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Szary,najlepiej blisko osi.U mnie jakiś wór zainstalował pojemnik na akumulator na przodzie przyczepy a bateria 80 amh.waży trochę i dociąża przód przez co problematyczny jest już np. montaż bagażnika na rowery na dyszlu.Spokojnie mógł tą skrzynie zainstalować na środku przyczepy obok lodówki , nie wiem co kierowało poprzednim właścicielem , no chyba że producent był taki pomysłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze tak jak na większości forach wiara siedzi tutaj żeby bajere pocisnąć a nie pomóc komóś !!!!!!

 

Nie trać wiary.

 

Tego chyba nie przeskoczymy...

 

A powiedz jaki aku chcesz zamontować? Bo jeśli jakiś mniejszy (np.45Ah) to i w kufrze można. A większy lepiej przenieść bliżej osi, pod łóżko. Ja montowałem u siebie 72 i 75Ah (zamiennie co z samochodu wyciągałem) i zawsze pod łóżkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej chodziło mi oto gdzie mogę sie podpiąć do instalacji elektrycznej? czy jest jakieś spedcjane miejsce do tego ?

a nie o sam montaż aku . akum mam chyba 65ah i narazie podpiołem sie pod zasilanie lodówki i wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdzie się podpiąć to musisz dojść idąc po przewodach a jeżeli jest przewidziane tylko zasilanie z instalacji samochodu to wtedy dojść po kablu od wtyczki dokąd on idzie i tam podłączyć zasilanie albo podpiąć się do przewodów po drodze i założyć aku w pasującym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podpiąć? Hmm... domniemam, że masz przetwornicę z prądu sieciowego na 12V. I ona prawdopodobnie jest pod łóżkiem przy szafie. I pewnie od niej wychodzą kable do akumulatora do schowka. Ja bym szukał tych samych kabli wewnątrz przyczepy i do nich się podpiął.

 

Warto podłączać aku przez bezpieczniki. W swojej Avento miałem puszkę z bezpiecznikami oddzielnie pod łóżkiem przy przetwornicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze tak jak na większości forach wiara siedzi tutaj żeby bajere pocisnąć a nie pomóc komóś !!!!!!

Owszem wiara bajere ciągnie bo to forum towarzyskie jest i lubimy sobie pogadać ale nie znajdzesz chyba tu forumowicza któremu nie została udzielona pomoc w taki czy inny sposób

Jeszcze nie widzalem przypadku żeby na jakieś pytanie zadane na tym forum ktoś odpowiedzał: ze to już było poczytaj forum i temat został zamknięty jak to ma miejsce bardzo często na innych forach. Co najwyżej scalany jest w jednolitą całość z istniejącym już tematem.

Więc nie oceniaj nas tak srogo i niesprawiedliwie.

Witam,i racja kolego:(

coś mi się widzi że chyba cię zagalopowałeć bez namysłu z tym przytakiwaniem.

a wracająć do tematu:

jeżeli masz trafo z 230V na 12V to upewnij się że jest też uklad prostowniczy który zmienia nam prąd zmienny na prąd stały. Bo prąd zmienny zniszczy Ci akumulator.

A i jeszcze ważna rzecz o której nie wspomnieli koledzy. Akumulator podłącz po przez regulator ładowania który nie pozwoli przeładować i zniszczyć akumulatora przy długim zasilaniu przyczepy z 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.