Skocz do zawartości

Przyczepa dla rodziny 2+2


Deker

Rekomendowane odpowiedzi

Holownik to Focus kombi TDDI. W dowodzie w O1 ma wpisane 1000kg, ale podobno da się zwiększyć do 1200.

 

Tato ma takiego focusa i w dowodzie widnieje 1300DMC. Więc nie powinno być problemu z podniesieniem masy max.

 

Adam H dobrze radzi - prysznic może się przydać :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@szary11

 

Dzięki za info, z telefonicznej rozmowy ze stacją diagnostyczną wynika podobnie.

Prysznic fajny, tylko powoduje zwiększenie ceny i gabarytów przyczepy, a poważnie zmniejsza ofertę. Ale może coś znajdziemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie diagnosta może zdecydować o podniesieniu DMC przyczepy w samochodzie. Przecież jest to cecha określana przez producenta na podstawie całkiem skomplikowanych badań. Brana jest pod uwagę masa samochodu, wydajność hamulców,moc silnika, jakość sprzęgła i skrzynki biegów, wytrzymałość kotwiczenia haka a nawet taki drobiazg jak fizyczna możliwość ruszenia z przyczepą pod 10% wzniesienie oraz pewnie wiele innych. Stacja kontroli nie ma możliwości powtórzenie procesu homologacji własnymi środkami.

Swoją drogą nie polecam eksploatowania auto z przyczepą z DMC na granicy możliwości samochodu, jazda staje się mało komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie diagnosta może zdecydować o podniesieniu DMC przyczepy w samochodzie. Przecież jest to cecha określana przez producenta na podstawie całkiem skomplikowanych badań. Brana jest pod uwagę masa samochodu, wydajność hamulców,moc silnika, jakość sprzęgła i skrzynki biegów, wytrzymałość kotwiczenia haka a nawet taki drobiazg jak fizyczna możliwość ruszenia z przyczepą pod 10% wzniesienie oraz pewnie wiele innych. Stacja kontroli nie ma możliwości powtórzenie procesu homologacji własnymi środkami.

Swoją drogą nie polecam eksploatowania auto z przyczepą z DMC na granicy możliwości samochodu, jazda staje się mało komfortowa.

 

Na żadnej podstawie , podstawą może być tylko homologacja pojazdu , ewentualnie tabliczka znamionowa , może jednak skorygować błąd w dowodzie rejestracyjnym / zaniżona wartość MMC przyczepy /

 

Także nie polecam ciągania przyczepy na granicy możliwości holownika :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamH

 

O rany, DZIĘKUJĘ, na pewno się odezwę.

 

@trybeki, Jarekkow

No właśnie z tabliczki wynika więcej.

Ja wiem, że im lżejsza tym będzie lepiej, ale jakieś 1050-1100 powinien ten Focus chyba pociągnąć. Jak będzie źle, to po wakacjach trzeba będzie zmienić samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że im lżejsza tym będzie lepiej, ale jakieś 1050-1100 powinien ten Focus chyba pociągnąć. Jak będzie źle, to po wakacjach trzeba będzie zmienić samochód...

 

Siły dla auta nie brakuje. Powtórzę sie, że tato ma focusa 1.8 TDDI 90KM 200Nm z 1999r. (MMC/DMC w dowodzie to 1300kg) i z przyczepami do tony MW (takie holował) radził bezproblemowo.

 

Więc ogon 1050-1100kg nie powinien zamęczyć auta :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :piwko:

ja mam foczke wlasnie taka o jakiej jest mowa i DMC tego co moze ciagnac wynosi 1200 kg... i jakos nie moze byc wiecej- bo tyle wynika z danych katalogowych...

jak rejstrowalem fokusa w WK to babka sama z danych producenta wpisala 1200kg... zreszta na tabliczce znamionowej auta jest wybita ta masa...

co do sily- to moj dieselekto jak traktor moze prawie pracowac :ok: ale.... bez przesady... (kiedyc ciagnalem z 1,5 tony piachu do piaskownicy dla maluchów na towarowej i tez szlo-ale fokus juz sie meczyl....)

ja zakupilem ostatnio cycepke gdzie DMC wynosi 870 kg... jadac do domu- powiem ze holownik radzil sobie super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobnego Focusa 1,8 TDDI w dokumentacji, jaką posiadam jest wpisane:

- masa przyczepy z hamulcem 1200 kg.

- masa przyczepy bez hamulca 620 kg.

 

Moja przyczepka ma ok 800 kg. jej ciągnięcie nie stwarza żadnych problemów przy tej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rejstrowalem fokusa w WK to babka sama z danych producenta wpisala 1200kg

 

- masa przyczepy z hamulcem 1200 kg.

 

 

Kurde, aż sprawdzę jeszcze raz co tato ma w dowodzie... ale wydaje mi się, że 1300, bo się jeszcze ze mnie nabijał (jak miałem poprzedniego mondka), że może holować więcej mniejszym autem (mondeo miało 1250kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam galimatias . W dowodzie samochodu DMC przyczepy z hamulcem to 1250 kg , ale MW samochodu to 1085 kg i z tego co wiem to według naszych przepisów DMC przyczepy nie może przekraczać MW samochodu , czyli u mnie 1085 kg ( chyba że się mylę ). Natomiast na tabliczce samochodu jego DMC wynosi 1600 kg , a masa zestaw 2500 kg , czyli DMC przyczepy powinno wynosić 900 kg . Jak na razie żaden diagnosta tego mi nie umiał wyjaśnić . Może ktoś też ma megana 1,6 79 kW z 2001 r i skoryguje moje wątpliwości .

Deker ja też szukam takiej przyczepy i prysznic to jeden z podstawowych elementów jej wyposażenia . Do tego musi mieć przedsionek i dwa miejsca do spania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam galimatias . W dowodzie samochodu DMC przyczepy z hamulcem to 1250 kg , ale MW samochodu to 1085 kg i z tego co wiem to według naszych przepisów DMC przyczepy nie może przekraczać MW samochodu , czyli u mnie 1085 kg ( chyba że się mylę ). Natomiast na tabliczce samochodu jego DMC wynosi 1600 kg , a masa zestaw 2500 kg , czyli DMC przyczepy powinno wynosić 900 kg . Jak na razie żaden diagnosta tego mi nie umiał wyjaśnić .

 

Poruszasz tu kilka przepisów na raz, jeżeli masz tylko kat. B to nie możesz na tym prawie jazdy holować więcej niż 1085 kg.

 

Jeżeli jednak masz prawko na przyczepy B+E to nie możesz przekroczyć DMC zespołu pojazdów 2500 kg. czyli jeśli pojedziesz sam to możesz ciągnąć przyczepę 1250 kg. , jeśli jednak Twój holownik będzie załadowany w 100 % i będzie ważył 1600 kg. to możesz holować przyczepkę o masie nie większej niż 900 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.