Skocz do zawartości

Bezprzewodowy Internet w podróży


ogrodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odgrzeję kotleta. wir57, czy mógłbyś przybliżyć trochę jak wypada Twój iplus w praktyce? Szukam dostawcy, który spełniłby moje dwie "zachcianki", w dużym mieście by nie było problemu z dostępem wew. budynku (ale podejrzewam, że dla W-wy wszyscy operatorzy to zapewniają) natomiast drugi punkt to możliwość połączenia się z siecią przy wyjeździe z cycepką w Polsce. Wykorzystanie to jedynie www/komunikator/poczta. W domu mam stałe łącze więc ściągnie czy inne operacje zużywające nadmiernie transfer nie grożą. Za granicę na razie nie planuję za szybko wyjeżdżać.

 

Nie mogę nigdzie tego znaleźć, co się dzieje w play/ipusie/orange/blue connect gdy przekroczymy limit danych? Czy są naliczane jakieś opłaty wg stawki wtedy, czy jest przykłądowo blokada, jak to wygląda :)

 

No i w praktyce jak z zasięgiem bo te wszystkie mapki to jak podejrzewam "markieting". Na razie wiem tyle, że play odpada w przedbiegach ze względu na słaby zasięg - chociaż cenowo najkorzystniesi - jest nawet promocja dla studentów obecnie (40zł/mies - 5gb limit - 1Mb>=).

 

Liczę na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mogę nigdzie tego znaleźć, co się dzieje w play/ipusie/orange/blue connect gdy przekroczymy limit danych? Czy są naliczane jakieś opłaty wg stawki wtedy, czy jest przykłądowo blokada, jak to wygląda

napiszę Ci jak jest w Orange:

jak przekroczysz to zmniejszają prędkość (mogą, nie muszą)

możesz kupić pakiety netowe jako usługę do telefonu (jeśli masz aktywację w sieci), ja włączam neta tylko od kwietnia do września- nie muszę płacić abonamentu cały rok (mam pakiet standard za 49 zł netto)

zasięg raczej jest, ale tylko Edge, nawet w mieście miałem problemy z szybszym netem, nie pamiętam jak się to tam nazywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mobilny internet robi u mnie Blueconnect, który ponoć najpełniej pokrywa terytorium naszego kraju.

 

W większości miast łapię sygnał HSDPA lub ciut wolniejszy UMTS. Tam gdzie nie ma tego sygnału łapię GPRS lub najwolniejszy EDGE.

 

Szybki transfer (HSDPA; UMTS) dotyczy w zasadzie ściągania, wysyłanie plików, wiadomosci jest o wiele wolniejsze i jest realizowane chyba w trybie GPRS/EDGE.

 

W BC jest miesięczny limit transferu (łącznie wysyłka+pobieranie) w wysokości 1 GB. Zdarzyłomisię przekraczać ten limit. Wówczas szybkość transferu spada do EDGE. Jest to dość wolno, ale można www. nie mające zbyt wiele obrazków przeglądać (np. onet się już ślimaczy; zresztą ta platforma została już niepotrzebnie rozbudowana do monstrualnych rozmiarów, samo otwarcie głównej strony to transfer co najmniej 1,5M B) .

 

Używając internetu mobilnego dobrze jest tak skonfigurować komunikator, aby zapisywał przeglądane strony (co prawda zaśmieca to zasoby pamięci, które trzeba czyścić), bowiem każdorazowy powrót do strony to zużycie transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości miast łapię sygnał HSDPA lub ciut wolniejszy UMTS. Tam gdzie nie ma tego sygnału łapię GPRS lub najwolniejszy EDGE

 

Najwolniejszą transmisją danych jest GPRS, następcą GPRS był EDGE a najszybszym połączeniem jest chyba UMTS itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy jest HDSPA u mnie w iPlus potrafi uzyskac nawet 320kilobaitow, czyli takie 3,5Mbita. W Polsce nie powinno być problemu z zasięgiem w żadnej sieci oprocz play, netia. Moze byc roznie z prędkością. Ale do www nawet gprs wystarczy (trzeba troche cierplowści). Ja wykozystasz limit moga ci obnizyc wlasnie do takiej prednoscie w oklicach gprs albo edge. Nie jest zle.

 

Dla jeżdżących za granice i potrzebujących dobrego neta, czytałem ze tpsa oferuje net przez satelitę. Coraz fajniej sie robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości miast łapię sygnał HSDPA lub ciut wolniejszy UMTS. Tam gdzie nie ma tego sygnału łapię GPRS lub najwolniejszy EDGE

 

Najwolniejszą transmisją danych jest GPRS, następcą GPRS był EDGE a najszybszym połączeniem jest chyba UMTS itd :)

 

Nie znam sie na wartościach prędkościach transmisji. Kolejność podałem wg wskazań na panelu Blueconnecta. Np. gdy idzie na UMTS to wyświetlają się wartości prędkości transmisji i gdy przeskoczy na HDSPA to wyświetlana prędkość transmisji wzrasta. Tak samo jest gdy przeskoczy z EDGE na GPRS.

U siebie wybór sieci (prędkości transmisji) ustawiłem na AUTOMATYCZNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.