Skocz do zawartości

VIN na ramie. Tego jeszcze nie było.


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba Tak ale jest to numer standardowy chodzi o atest zaczepu

To taka mała porada jeździj już na przeglądy jeżeli masz przyczepkę powyżej 750 kg do tego samego diagnosty :bzik::D

Co do nr. VIN jego braku zdarza się ze z UK na niektórych ramach przyczep nie posiadają numeru, jest tytko tabliczka identyfikacyjna z numerem nadwozia

Jeżeli sie nie znajdzie to trzeba rozpocząć procedurę nabicia nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym dokładnie, ale podobno teoria mówi, że numer musi być i że jest on umieszczony trwale na ramie. Więc wszelkie elementy najazdu i tabliczki przynitowane do ramy odpadają, no ale to teoria.

Ja w swojej numer mam w zaznaczonym miejscu.

Szukając swojej przyczepki w UK zwracałem szczególną uwagę na te numery (naczytałem się na necie o ich braku i związanymi z tym kłopotach), mogę powiedzieć że sprawdziłem je w jakiś 70-80% przyczep które oglądałem i wszystkie miały ten numer. :niewiem:

:D

post-151519-imported-0127da9f-908b-4886-812c-5d1f008dbc0f_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi numerami już tak jest z ich alokacją na ramię, szczególnie na wyspach beksa.gif/sick.gif'class='bbc_emoticon' alt=';(' /> ' /> . Przerabialiśmy temat z przyjaciółmi wielokrotnie, gdyż jako Polacy którzy zamierzają zabrać i zarejestrować cepki w Pl. Tak, dla nas Polaków to rzecz fundamentalna, żeby ustrzec się od kłopotów w urzędach, jak i niedaj Boże prawnych.

To fakt, że nieraz należy się pobrydzić, utaplać w błocie, ale warto. Na szczęście urzędy komunikacji zaczeły lepiej podchodzić do problemu rejestracji z UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ramie mam tabliczkę znamionową z numerami w przedniej części pod przodem budki od strony drzwi.Innych numerów nie mam nabitych.Jest to 5 cyfr. Miałem mały problem z numeram, gdyż diagnosta na przeglądzie zerowym zrobił czeski błąd i zamienił dwie cyfry co zauważyłem dopiero rok później przy przeglądzie okresowym.W wydziale komunikacji sprawa trafiła do kierownika, który nakazał poprawić przegląd zerowy przez tego samego diagnostę z adnotacją, że nie było ingerencji w tabliczkę z numerami i tak wybrnąłem z kłopotu,ale straszyli mnie dużo większymi problemami. Powodzenia przy szukaniu swoich numerów nabitych lub na tabliczce. Dodam że moja przyczepka jest z roku 1993 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.