Skocz do zawartości

Korsyka i Sardynia z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...tak mi czasem po głowie chodzi pomysł wyjazdu na Sardynię...może ktoś pokusi się o porównanie Korsyki i Sardynii??Ciekawa jestem jak te dwie wyspy wypadną w takim porownaniu? Samo googlowanie napewno daje jedną odpowiedź, na Sardynii jest zdecyodwanie więcej kempingów.

 

Korsyka jest przepiękna!Ale jakoś kusi coś nowego...stąd przemyślenia :ok:

 

[ Dodano: Wto 03 Sie, 2010 18:28 ]

:ok: nikt nic....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ally,

 

wróciłem z Korsyki, Kemping o którym pisałaś w rejonie St Florent to "U Paradisu" http://www.camping-uparadisu.com/ przy plaży Seleccia. Miałem to miejsce upatrzone przed wyjazdem. Miałem tez tracki GPS po fajnych szutrowych drogach na Korsyce. Kemping okazał się też być punktem na jednej z tych tras. Dojazd faktycznie trudny. Najgorsze jest pierwsze 800 metrów od zjazdu z asfaltu. Potem już lepiej, tylko miejscami ostre podjazdy i wąsko. Plaża wyjątkowo, przez trudny dojazd dociera tam mało ludzi. Kemping, spełnił moje oczekiwania, wygód nie ma, bez możliwości podłączenia prądu, bez ciepłej wody w toaletach. Ale tam najbardziej wypoczęliśmy. Wyjazd drogą do góry niestety bardzo trudny z przyczepą, jechałem autem z napędem na 4 koła i tylko dzięki temu przyczepa nie została tam na kolejny rok :hehe: LEDWO WYJECHALIŚMY, Na południu mieszkałem na Campingu Partamina 4 km od Bonifaccio, było ok, bez bliskiej plaży ale dobre miejsce wypadowe na wycieczki. Jak się trochę ogarnę z pracą to wrzucę kilka zdjęć i może jakiś opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ally,

 

wróciłem z Korsyki, Kemping o którym pisałaś w rejonie St Florent to "U Paradisu" http://www.camping-uparadisu.com/ przy plaży Seleccia. Miałem to miejsce upatrzone przed wyjazdem. Miałem tez tracki GPS po fajnych szutrowych drogach na Korsyce. Kemping okazał się też być punktem na jednej z tych tras. Dojazd faktycznie trudny. Najgorsze jest pierwsze 800 metrów od zjazdu z asfaltu. Potem już lepiej, tylko miejscami ostre podjazdy i wąsko. Plaża wyjątkowo, przez trudny dojazd dociera tam mało ludzi. Kemping, spełnił moje oczekiwania, wygód nie ma, bez możliwości podłączenia prądu, bez ciepłej wody w toaletach. Ale tam najbardziej wypoczęliśmy. Wyjazd drogą do góry niestety bardzo trudny z przyczepą, jechałem autem z napędem na 4 koła i tylko dzięki temu przyczepa nie została tam na kolejny rok :hehe: LEDWO WYJECHALIŚMY, Na południu mieszkałem na Campingu Partamina 4 km od Bonifaccio, było ok, bez bliskiej plaży ale dobre miejsce wypadowe na wycieczki. Jak się trochę ogarnę z pracą to wrzucę kilka zdjęć i może jakiś opis.

 

Bardzo prosimy o relację, nawet taką malutką, ze zdjęciami :bzik:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :hehe:

Czekam z niecierpliwością na opis i foty. Kemping bardzo kuszący ale właśnie obawiam się tego, że z przyczepą ponad 6m może być kłopot. Mam nadzieje, że Krosyka będzie przez Was mile wspominana bo ja bardzo chętnie odwiedze to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

:) .... czekam, czekam na tą relację i doczekać się nie mogę.

 

Zastanawiam sie jak jest z wejściem na plaże Sardynii z psem?Na Korsyce widywałam psiaki...a teraz sama podróżuje z czekoladowym labkiem i to bardzo istotne informacje dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

post-3200-0-63953800-1298632802_thumb.jpgpost-3200-0-82040400-1298632321_thumb.jpgpost-3200-0-63346400-1298632340_thumb.jpgpost-3200-0-41709400-1298632354_thumb.jpgpost-3200-0-40971600-1298632369_thumb.jpgpost-3200-0-00429900-1298632380_thumb.jpgpost-3200-0-45231400-1298632481_thumb.jpgpost-3200-0-46219600-1298632456_thumb.jpgpost-3200-0-64818900-1298632441_thumb.jpgpost-3200-0-55067000-1298632408_thumb.jpgpost-3200-0-54037600-1298632216_thumb.jpg

 

tak wygląda początek drogi w kierunku kempingu, która ma około 12 km z przyczepą co najmniej godzina jazdy

 

post-3200-0-77817900-1298632297_thumb.jpg

 

 

post-3200-0-73799700-1298632280_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Taka jest plaża przy kempingu "U Paradisu" dojazd tylko wertepiastą drogą przez pustynię lub od strony morza więc tłoku większego niż na zdjęciu nie nie było.

web.jpg?ver=12986314710001

post-3200-0-08453500-1298632394_thumb.jpg

Edytowane przez maar79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korsyka zachwyca różnorodnością plaż!Niestety jak patrzę na ceny promów i ceny paliw .... to rachunek kosztów mocno przeraża :bevil:

 

to fakt, ceny paliwa mniej więcej jak na lądzie ale prom masakra. ja zdobiłem rezerwację na stronie Corsica F. i tam jest taka opcja szybkiego zakupu. Maksymalna długość przyczepy przy zakupie przez tą opcję to 5,5 m a wysokość chyba 2,3. zapłaciłem +- 200 euro. jak dojechałem na miejsce, wjechałem do portu ustawiłem się w kolejce i kima. Rano przyszli ludzie z obsługi z miarkami i wykazali ze przyczepa jest wyższa i dłuższa, ja im na to ze dałem maksymalne wartości jakie były na stronie. Oczywiście po angielsku nikt nie chce gadać, wytłumaczyli mi jedynie że muszę dopłacić i później mogę sobie składać reklamację jak wrócę. Dopłata 200 euro :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Bardzo ciekawe informacje koledzy tu piszecie. Planuję Korsykę z małą przyczepą (Niewiadów Freedom) i zastanawiam się czy dałoby radę objechać ją dookoła. Szczególnie zależy mi na informacjach o odcinku Ajaccio - Porto. Jeśli ktoś może coś napisać to :dzieki: .

A dla Wszystkich z okazji zbliżających się świąt :mikolaj:

Pozdr.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ale tu przestój w tym temacie :tuptup:

 

W mojej pamięci, droga z Ajaccio do Porto to wąska droga ale utkwił mi wyłacznie problematyczny przejazd w rejonie Piany....tam kampery "walczyły o życie" z uwagi nie na szerokość drogi ale trudność przejazdu pod skałami :) Tyle pamiętam. Koryska ogólnie jest wyspą gdzie bardzo ciężko prousza się osobówką więc ja z przyczepą wybierała bym wyłącznie te główne drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.