Skocz do zawartości

rura bagażowa


kaimar

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ rura zamontowana w kamperze wzbudziła zainteresowanie, zrobiłem parę zdjęć tego ustrojstwa. Pojemnik jest zrobiony z rury fi 150 ( w Polsce stosujemy 160) bez kielicha - prawdopodobnie wykorzystał wykonawca odpadowy kawałek rury. Z obu stron załozone są mufy do łączenia rur bez kielichów, oraz korki-zaślepki. Zaślepka z jednej strony jest zaklejona a z drugiej strony przykręcony jest skobel do kłódki. Nie ma zawiasu - gdy jest założona kłódka nie ma możliwości wyciągnięcia korka.

Całość bardzo prosta do zrobienia, wszystkie elementy do kupienia w castoramie. Dostępne średnice rur to : 110, 160, 200, 250.

2bd03569b80f2eeem.jpg

6239c1cf6c3d3e0em.jpg

086eb376f8669d06m.jpg

f8a6404ca59b5cb7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest połączona ta rura z bagażnikiem na rowery (lub podwoziem kampera) ?

 

Na trzecim zdjęciu od góry widać na dole uchwyt zrobiony z blachy obejmujący profil aluminiowy bagażnika rowerowego. Uchwyt jest zrobiony prawdopodobnie z ocynkowanego perforowanego łącznika ciesielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Bardzo ciekawy "patent", na włożenie rurek stelaża od przedsionka. W przyczepie można założyć to chyba blisko osi i w ten sposób nie będzie

już problemu z wyważaniem. :]

Jak uporam się z uporządkowaniem miejsca pod dachem na przyczepę to trzeba będzie coś pomyśleć przez zimę.

Bardzo dziękuję za zdjęcia i podsunięcie pomysłu przez Ciebie i innych "carawaningowców"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sposób zamknięcia rozwiązany jest w ten sposób, że na końcach rury założone są mufki które z jednej strony (zewnętrznej) zakończone są gwintem na który nakręca się dekiel - widziałem kiedyś takie mufy w obi. Rura przytwierdzona jest do ramy zaraz za osią przy pomocy płaskowników wygiętych w kształcie U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety aparatu cyfrowego. Mogę się jedynie posiłkować zeskanowanymi zdjęciami z wakacji, ale zapewniam konstrukcja bagażnika jest niezwykle prosta. U mnie rama jest z ceownika wywiercono w dolnym jego boku otwory, zrobiono uchwyty z płaskownika w kształcie litery U o promieniu takim jak rura i długości takiej aby rura dociśnięta była do ramy i oczywiście wygiętymi końcówkami pod kątem prostym i z otworami na śruby. Sugerowałbym śruby a nie blachowkręty ponieważ ciężar wszystkich rurek stelaża jest przecież dość duży.

d5e86358d13b7292m.jpg

371515cf0a3611e6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Bardzo dzięki za zdjęcia Hubkacz. Już przymierzałem rurę 160 mm, ale mam dziwne wrażenia, że jakoś tak o coś zachaczę jak będę jechał, jakoś tak nisko ta rura na ziemią. :]

Czy u Ciebie jest takie samo wrażenie ? Czy ja poprostu przesadzam. Z tego wszystkiego okazało się, że w garażu jest rura 160 mm - leży już 5 lat od czasu

budowy domu, tak w sam raz czekała, a miał wziąć ją szwagier, ale już nie dostanie :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie takie jest wrażenie, że rura jest dość nisko, ale przejeżdżałem przyczepą przez wszelakie wertepy, doły itp.- między innymi na tym campingu gdzie zrobione jest drugie zdjęcie były tam strome podjazdy konary i korzenie i ani razu nie zaczepiłem, przestrzeń pod rurą to mniej więcej wysokość krawężnika.

Pozdrawiam Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Bardzo mnie pocieszyłeś, jesteś wielki, to nic tylko będę coś kombinował z montażem. Bardzi będzie to dla mnie wygodne, poniważ całe rurki mam w tylnej

kanapie, która ma długość na styk. Do przedniego luku otwieranego z zewnątrz nie mogę przenieść ponieważ zbytnio dociążam przód przyczepy.

Jeszcze raz dzięki !!!

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie takie jest wrażenie, że rura jest dość nisko, ale przejeżdżałem przyczepą przez wszelakie wertepy, doły itp.- między innymi na tym campingu gdzie zrobione jest drugie zdjęcie były tam strome podjazdy konary i korzenie i ani razu nie zaczepiłem, przestrzeń pod rurą to mniej więcej wysokość krawężnika.

Pozdrawiam Hubert

 

 

Własnie co to za kempingi na zdjęciach :] - wyglądają bardzo ciekawie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.