Skocz do zawartości

Wrak N126 na ulicy


mas444

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Wczoraj wieczorem spacerując z psem po okolicy natknąłem się na Niewiadówkę. Jest w strasznym stanie, okna powybijane, w środku całkowity brak wyposażenia i śmietnik. Nie ma też rejestracji. Co ma? Zaczep Alko, koła, światła tylne, jedno okno boczne, drzwi, okno dachowe ( znaczy ta duża klapa ) Dokładnie się nie przyglądałem, gdyż mam zupełnie inny model.

 

Czy widząc takie coś można sobie ją po prostu zabrać? Może ktoś chciałby na części? Pytam, bo aż szkoda sprzętu. Jeśli chcecie porobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że NIE. No chyba że klopoty to Twoja specjalność !!!

Trzeba ustalić właściciela bo napewno takowy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie zamierzam nic przy niej robić. Po prostu informuję na forum. A co do właściciela, to jeśli nawet istnieje zapewne ucieszyłby się z zabrania wraka z parkingu. Inaczej nie dopuściłby do takiej dewastacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 50a.

 

1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

 

2. Pojazd usunięty w trybie określonym w ust. 1, nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy.

 

3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, gdy nieodebranie pojazdu nastąpiło z przyczyn niezależnych od osoby zobowiązanej.

 

4. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio, gdy w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia pojazdu nie została ustalona osoba uprawniona do jego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do właściciela, to jeśli nawet istnieje zapewne ucieszyłby się z zabrania wraka z parkingu

Napewno tak ale żeby pozbyć się całkowicie problemu zgłosił by jeszcze kradzież i już jest czysty i problem z główy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mas444 wszystko zależy czy jesteś nią "zainteresowany" w sensie wykorzystanie jakiś elementów do swojej przyczepki ( jak wyżej pisałeś ma coś jeszcze w miarę dobrym stanie ), jeśli tak to popytaj po okolicy może ktoś zna właściciela i Ci go wskażę a wtedy za grosze w sposób legalny mógłbys ja nabyć, jeśli nie masz takiego zamiaru to należałoby zgłosić ten wrak do SM, a oni się nim zajmą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Niewiadka jest w takim stanie jak mówisz to jej doprowadzenie do życia to koszty bardzo duze . Tak sie tylko może wydawac że za parę groszy się ją wyremontuje . To bardzo dużo pracy i zamiłowania . Ja w swoją wpompowałem dosć sporo kasy mimo że moja była w bardzo dobrym stanie . Jak rozbierzesz takiego wraka to sie okaże że zostanie Ci rama i buda ! A i hak dla bezpieczeństwa trzeba wymienic !

 

PS. Wpompowałem bo lubie to co Polskie jak to mówił Pazura w filmie ,,Nikoś,, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Naklej może na tym wraku ogłoszenie typu Kupię i podaj swój nr. telefonu. Może zajdzie się zainteresowany.

jest już na niej kartka z napisem: Chętnie usunę stąd tę przyczepę. I podany telefon. A sądząc z jej stanu wisi juz kilka miesięcy.

Zresztą jak juz powiedziałem nie jestem nią zainteresowany, mam zupełnie inną.

Ale jeśli ktoś chce niech sobie weźmie - przyczepa stoi 150m od komendy Policji, więc nikt nic nie zauważy :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.