Skocz do zawartości

Białowieża


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Za impulsem Pawła Prokopa, który jakiś czas temu "kempingował" w Białowieży postanowiłem sam przyjrzeć się temu miejscu dokładniej. Niby mam dość blisko (100km) ale nigdy nie brałem tego miejsca jako punktu wyjazdu z przyczepą (brak zbiorników wodnych, które tak lubie). Myliłem się - można odpuścić wodę :hop1:

 

Próbowaliśmy odwiedzić tamtejsze kempingi, ale były nieczynne i dojazd dość mocno zaśnieżony. Postanowiliśmy się skupić nad tym co można zobaczyć.

 

Kilka fotek poniżej.

 

Ogólnie miejscowość bardzo ładna, sporo tras rowerowych, ciekawych budynków...

 


Żuberki na nóżkach :hop1:

post-67206-imported-b8d30b3c-83ba-4d22-9883-fb03329ded30_thumb.jpg

 

Żubronie - krzyżówka żubra z krową domową - zwierze większe od żubra!!!

post-67206-imported-d2b2578f-2c14-41e6-a26b-d17f26af1ee3_thumb.jpg

 

Dziki

post-67206-imported-e4b031a2-c4da-4085-90ff-efcf508ffccb_thumb.jpg

 

Jelonek

post-67206-imported-e5f716ea-dd81-4d75-ae3a-ec14a33c6c97_thumb.jpg

 

Kolejka jaką spotkaliśmy po drodze

post-67206-imported-4888f056-3872-4a78-b4a4-a67cebd5629a_thumb.jpg

 

Biała wieża

post-67206-imported-52c3ce08-398d-4f2e-accc-446d2177ce0c_thumb.jpg

 

Dworzec kolejowy gdzie stacjonuje zielona ciuchcia, a za nią restauracja "Carska"

post-67206-imported-de290145-0d18-46bc-b915-851e310a4408_thumb.jpg

 

Rysio z zzo

post-67206-imported-67f33c19-b379-45da-8b12-cd4bac7c05f7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się tam wybrać :hop1: byłem za dzieciaka ale to dawno było a teraz z żonką bym sobie pamięć odświeżył :hop1: widze że nadal tam pięknie i zwierzątka są faje :hop1: może tej wiosny lub lata ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Bialowieży na zimowych feriach i pamiętam te żubry i dużo śniegu i kulig na wielkich saniach.

Aha przywiozłem do domu taką buteleczke-żubróweczke z trawką dla rodziców :hop1:

Michał ale to było bardzo dawno temu, Ciebie to jeszcze nie było albo byłeś bardzo malutki :hop1: nie mniej okolica i klimaty super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest w tej Białej Wieży Michał ?

Ja tez sobie obiecuję,że tam pojadę ale na obiecankach się jakoś kończy.

Wstyd jak fix, a do jakichś Rumuni sie wybieram... :hop1:

Troll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest w tej Białej Wieży Michał ?

 

Można z niej obejrzeć panoramę miasteczka i puszczy. Nie byłem w niej (chyba, że w dzieciństwie, ale nie pamiętam) ale podobno warto. Pod wieżą jest muzeum i Dyrekcja Parku Białowieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku planuję pojechać w rejon Kanału Elbląskiego

 

tam są statki "pływające" po lądzie :) bajer warty zobaczenia i przepłynięcia się :hop1:

 

kit, to my sobie możemy zrobić taką sentymentalną wycieczkę w te rejony

 

tak tak :hop1: lubimy takie parki i zwierzaczki :hop1:

 

dobrze posiedzieć przy żubrze :)

post-67283-imported-cfbf1bca-2cb1-4395-8fc4-7f44a811e75f_thumb.jpg

post-67283-imported-d6911a77-d03a-4c9b-bb3a-82ed15e93ef7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Białowieży może dużo opowiedzieć mój Syn Jacek-nick z naszego forum"Biały" uczy się w Białowieży w Technikum Leśny (mieszka przy samiuśkim parku) z okien widzi właśnie pokazaną przez Szarego wieżę-kiedyś mieścił się tam hotel"IWA"-cyt"Kompleks powstał w wyniku przebudowy budynku hotelu IWA i Muzeum Białowieskiego zrealizowanego w latach 1962-1965, w miejscu rozebranego Pałacu Carskiego."Obenie tam znajduje się:

Kompleks Dydaktyczno-Muzealny Białowieskiego Parku Narodowego z zapleczem restauracyjno hotelowym ,Dyrekcja Parku i chyba Lasów Państwowych,jak oczywiście niczego nie poplątałem.Mojemu Synowi z racji tej,że przebywa tam na co dzień to coś zwykłego i nudnego.Często jeżdżę w piątki po niego i dla mnie zawsze tam jest co obejrzeć i samo powietrze jest tak czyste,że po kilku godzinach mnie "papierośnika" od nadmiaru tlenu aż głowa boli.Ale zawsze tam jadę z miłą chęcią,chociaż byłe tam naprawdę dużo razy zawsze odkrywam coś nowego i wartego zobaczenia.

p1010954tz9.jpg

w640.png

p1020105nv2.jpg

w640.png

p1020106ih7.jpg

w640.png

dsc00002zf3.jpg

w1280.png

widok na staw w parku z wiezy.

18843609ro1.jpg

w533.png

 

Jacek-"Biały"

 

 

p1020153qf4.jpg

w640.png

 

p1020060hy0.jpg

w640.png

ta brama również znajduje się w parku w Białowieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej, hej Paulos

My wybieramy się do Białowieży na "lekko przedłużony" weekend majowy :look: ... Byliśmy tam przed 2 laty i bardzo nam się tam podobało...

Aha- gratulujemy zmiany przyczepki !!!! :bzik:

Pozdrawiamy i do zobaczenia pewnie już niedługo ..

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te wakacje /prawdopodobnie od 11 czerwca/ zaplanowałam rowież Białowieże. Mam już trochę materiałów, m.in. mapę "Puszcza Białowieska" wyd. Północnopodlaskiego Tow. Ochrony Ptakow. Planuje pobyt na campingu Nr 265 Grudki lub camping "U Michala" w Białwieży. Może ktoś ma lepsze namiary? :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas nie ma lepszego miejsca w Białowieży jak camping- Białowieża. Charakter tego miejsca doskonale odzwierciedla ten oto opis ze strony internetowej campingu: "Jeśli chcesz naprawdę poznać Puszczę Białowieską, poczuć jej zapach i nocne odgłosy zapraszamy pod namiot lub do domku na leśnym campingu Grudki w Białowieży. Jedynie położone naprawdę w Puszczy miejsce biwakowe, ogrodzony teren 0,7ha , liczne zadaszenia, stoły, miejsca ogniskowe, przyłącza elektryczne, łazienki, toalety. Wszystkie urządzenia wykonane z drewna podkreślają niepowtarzalny nastrój. Na strudzonego gościa czeka odpoczynek w cieniu drzew oraz gorąca całą dobę woda bez żadnych ograniczeń i dopłat. Przy wieczornym ognisku poznasz ciekawych ludzi z wielu krajów, którzy już od 25 lat odwiedzając puszczę tu się zatrzymują, stwarzając atmosferę zupełnie inną niż na hałaśliwych dużych campingach. Co najciekawszego zobaczyć w puszczy zawsze poradzi Ci gospodarz przewodnik po Puszczy Białowieskiej"

http://www.puszcza-bialowieska.eu/index.php?dzial=opis

pozdrawiam :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.