Skocz do zawartości
Effendi

Sterckeman

Rekomendowane odpowiedzi

Effendi

Zakładając ten wątek mam nadzieję, na wymianę uwag, opinii i doświadczeń użytkowników tej marki, bo jak zauważyłem jest na forum kilku takich przyczepek.

Mój Sterckeman to model Fjord 360E z roku 1991, pierwsza rejestracja w Holandii 30-08-1991, jest to przyczepka 4 osobowa z dwoma miejscami do spania, wyposażenie standartowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kuba

Mój Sterckeman to Evasion DeLuxe 380, z 84 roku. W kraju od 2006, kupiłem ją 10.2006, a pierwszy wyjazd miałem 05.2007. Miała być w stanie miód malina, jedna rzeczywistość okazała się brutalna. Musiałem remontować całą przednią ścianę ( wymiana stelaża i tapetowanie) wzmocnić podłogę od spodu i poprawić instalację elektryczną. Oprócz tego przeglądnięcie instalacji gazowej, wymiana węży gazowych i naprawa i czyszczenie Trumy. W ramach ulepszeń moja czepka dostała dodatkowe półki ( obok kuchenki i drzwi), a także drzwi harmonijkowe oddzielające jedno łóżko od reszty przyczepy.

Z zewnątrz zmieniłem światła z tyłu ( stare były już mocno niesprawne) zamontowałem lampy od żuka i przeciwmgielne z 126p, zamontowałem chlapacze i odblaski, a także wyczyściłem i pomalowałem felgi + nowe opony. Kufer na butlę został zdjęty i wzmocniony żywica z włóknem szklanym.

Przed wakacjami zostały przejrzane i wyregulowane hamulce, a w trakcie wakacji został wymieniony amortyzator urządzenia najazdowego.

W tym roku zamierzam poprawić nieco stolarkę meblową ( ładnie okleić lub pomalować meble), poprawić drzwiczki i zamek szafy.

Dodatkowo prawdopodobnie będę zmuszony wyciągnąć całą oś i zmienić uszczelnienia na wahaczach, bo podczas smarowania osi smar wychodzi bokami, ale to musi poczekać do wiosny :(

Generalnie jestem z przyczepy bardzo zadowolony, dla 3 osobowej rodziny to bardzo dobry wybór :( .

Podczas jazdy przyczepa bardzo dobrze się prowadzi, nie podskakuje i nie szarpie autem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kapete

Hej Steckermanowcy, tak patrzę i Caravelair-y są podobne z budowy, układu pomieszczeń i sprzętu. Wszystko made in France.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Effendi

kapete, masz rację, obie wyszły z jednej stajni :( grupa Trigano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareko

Ja tez sie przylączę do klubu Sterckemanowców.

Moj model to Starlet 390CP.

Jestem bardzo zadowolony z przyczepki aczkolwiek zauwazam ze pewne elemenety wewnatrz sa bardzo slabej jakosci np. siedziska sa z tak cienkich listewek ze tylko patrzyc kiedy to sie polamie.

Ale ogolnie prowadzi sie ja dobrze, idealnie sunie za autkiem i fajnie sie mieszka w 4 osoby.

Teraz wlasnie chce zamontowac bagaznik rowerowy na tylnej scianie ale obawiam sie czy ona wytrzyma. Czy ktos ma jakies doswiadczenie z tymi modelami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow

Też miałem być posiadaczem tej marki .... niestety ciekła franca jedna , a tak mi się podobała ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Effendi

Witaj mareko, w klubie :piwko:

o jakich listewkach piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareko
Witaj mareko, w klubie :piwko:

o jakich listewkach piszesz?

Moze listewka niewlasciwe slowo. Takie plyty drewnianie cienutkie z ktorych zrobione sa siedziska. Strasznie to wszystko liche. No ale ogolnie przeczepka tania byla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mymlon

mareko, wszędzie są takie cienkie, bo ma być jak najlżejsze :piwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareko
mareko, wszędzie są takie cienkie, bo ma być jak najlżejsze ;)

Byc moze to zabieg celowy - nie przeczę.

Nie zmienia to jednak faktu , ze liche to ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11
Nie zmienia to jednak faktu , ze liche to

Ale chyba jeszcze nikt na glebie jeszcze się nie znalazł ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek
Nie zmienia to jednak faktu , ze liche to

Ale chyba jeszcze nikt na glebie jeszcze się nie znalazł ;) ;)

no chyba, że potraktuje się łomem czy siekierą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow

no Wirku , chciałem kupić tę markę z 2001 roku i już podłoga była dorabiana z paneli ....położona na poprzednią zgniłą podłogę , przypomnę 2001 rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kuba
położona na poprzednią zgniłą podłogę , przypomnę 2001 rok

Myślę że było to spowodowane raczej zalaniem czepy jak naturalną eksploatacją.

Moja jest babcią, ale podlogę ma z fabryki jeszcze ( nieznacznie tylko wzmocnioną przeze mnie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Baltazar

Witam koledzy jestem tu nowy. Z wielkim zaciekawieniem przeczytałem wiele na tym forum,a że właśnie poszukuję budki szukam dobrego rozwiązania.Z moich spostrzeżeń 90% rynku wtórnego to zgnitki lub inne miny.Rozważałem nowego Stercemana ale też na tym forum nic pochlebnego o tych francuzach nie wyczytałem. Śledząc relacje z remontów a w zasadzie z częściowej budowy trochę się zniechęciłem. Coraz bardziej dojrzewa pomysł kupienia tanio budy "dawcy" ze sprawnymi bebechami i podwoziem, i na nim wybudować budę od nowa po swojemu z wykorzystaniem bebechów dawcy i np.pewnych rozwiązań z"UFO" kolegi Kwiatka. Co wy na to bo sam mam mieszane odczucia :niewiem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi