Skocz do zawartości

Sterckeman


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając ten wątek mam nadzieję, na wymianę uwag, opinii i doświadczeń użytkowników tej marki, bo jak zauważyłem jest na forum kilku takich przyczepek.

Mój Sterckeman to model Fjord 360E z roku 1991, pierwsza rejestracja w Holandii 30-08-1991, jest to przyczepka 4 osobowa z dwoma miejscami do spania, wyposażenie standartowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mój Sterckeman to Evasion DeLuxe 380, z 84 roku. W kraju od 2006, kupiłem ją 10.2006, a pierwszy wyjazd miałem 05.2007. Miała być w stanie miód malina, jedna rzeczywistość okazała się brutalna. Musiałem remontować całą przednią ścianę ( wymiana stelaża i tapetowanie) wzmocnić podłogę od spodu i poprawić instalację elektryczną. Oprócz tego przeglądnięcie instalacji gazowej, wymiana węży gazowych i naprawa i czyszczenie Trumy. W ramach ulepszeń moja czepka dostała dodatkowe półki ( obok kuchenki i drzwi), a także drzwi harmonijkowe oddzielające jedno łóżko od reszty przyczepy.

Z zewnątrz zmieniłem światła z tyłu ( stare były już mocno niesprawne) zamontowałem lampy od żuka i przeciwmgielne z 126p, zamontowałem chlapacze i odblaski, a także wyczyściłem i pomalowałem felgi + nowe opony. Kufer na butlę został zdjęty i wzmocniony żywica z włóknem szklanym.

Przed wakacjami zostały przejrzane i wyregulowane hamulce, a w trakcie wakacji został wymieniony amortyzator urządzenia najazdowego.

W tym roku zamierzam poprawić nieco stolarkę meblową ( ładnie okleić lub pomalować meble), poprawić drzwiczki i zamek szafy.

Dodatkowo prawdopodobnie będę zmuszony wyciągnąć całą oś i zmienić uszczelnienia na wahaczach, bo podczas smarowania osi smar wychodzi bokami, ale to musi poczekać do wiosny :(

Generalnie jestem z przyczepy bardzo zadowolony, dla 3 osobowej rodziny to bardzo dobry wybór :( .

Podczas jazdy przyczepa bardzo dobrze się prowadzi, nie podskakuje i nie szarpie autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja tez sie przylączę do klubu Sterckemanowców.

Moj model to Starlet 390CP.

Jestem bardzo zadowolony z przyczepki aczkolwiek zauwazam ze pewne elemenety wewnatrz sa bardzo slabej jakosci np. siedziska sa z tak cienkich listewek ze tylko patrzyc kiedy to sie polamie.

Ale ogolnie prowadzi sie ja dobrze, idealnie sunie za autkiem i fajnie sie mieszka w 4 osoby.

 

Teraz wlasnie chce zamontowac bagaznik rowerowy na tylnej scianie ale obawiam sie czy ona wytrzyma. Czy ktos ma jakies doswiadczenie z tymi modelami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mareko, w klubie :piwko:

 

o jakich listewkach piszesz?

 

Moze listewka niewlasciwe slowo. Takie plyty drewnianie cienutkie z ktorych zrobione sa siedziska. Strasznie to wszystko liche. No ale ogolnie przeczepka tania byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położona na poprzednią zgniłą podłogę , przypomnę 2001 rok

 

Myślę że było to spowodowane raczej zalaniem czepy jak naturalną eksploatacją.

Moja jest babcią, ale podlogę ma z fabryki jeszcze ( nieznacznie tylko wzmocnioną przeze mnie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam koledzy jestem tu nowy. Z wielkim zaciekawieniem przeczytałem wiele na tym forum,a że właśnie poszukuję budki szukam dobrego rozwiązania.Z moich spostrzeżeń 90% rynku wtórnego to zgnitki lub inne miny.Rozważałem nowego Stercemana ale też na tym forum nic pochlebnego o tych francuzach nie wyczytałem. Śledząc relacje z remontów a w zasadzie z częściowej budowy trochę się zniechęciłem. Coraz bardziej dojrzewa pomysł kupienia tanio budy "dawcy" ze sprawnymi bebechami i podwoziem, i na nim wybudować budę od nowa po swojemu z wykorzystaniem bebechów dawcy i np.pewnych rozwiązań z"UFO" kolegi Kwiatka. Co wy na to bo sam mam mieszane odczucia :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.