Skocz do zawartości

Moje auto


Talapik

Rekomendowane odpowiedzi

W dowodzie mam wpisane że mogę ciągnąć przyczepę o masie maksymalnej1000kg

 

A ja mam przed sobą dowód rejestracyjny od Sieny 1.6 16V i w dowodzie jest wpis 900kg :(

 

 

to jest chyba zależne od konstrukcji auta - poprostu buda moze ileś tam wytrzymać i koniec....

 

ja ten problem przechodziłem w skodzie felicji

 

felicja 1.3 benzyna DMC przyczepy ma 900kg

felicja 1.9 diesel DMC przyczepy ma 750kg

 

troche sie zdziwiłem ze mocniejszy silnik i to jeszcze diesel nie moze ciągnąć 900kg?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

felicja 1.3 benzyna DMC przyczepy ma 900kg

felicja 1.9 diesel DMC przyczepy ma 750kg

 

troche sie zdziwiłem ze mocniejszy silnik i to jeszcze diesel nie moze ciągnąć 900kg??

 

 

 

Dla porównania pisałem wcześniej

 

Punto 1.1 DMC przyczepy 900kg

Punto 1.6 DMC przyczepy 1000kg

 

Czyli odwrotność jak u Ciebie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo nie jest jedynym tego typu przykładem. Ale ostatnio wyczytałem:

osoba posiadająca uprawnienia kategorii B+E może kierować zespołem pojazdów, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3.5 tony jednakże w takim przypadku rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3.5 tony lub autobus – nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnacego.
Z tego wynika, że do przytoczonego mondeo o wadze 1550kg wkładamy

1- kierowcę 100kg

2- kierowniczkę :( 50 kg

3- teściową, psa, worek węgla, zapas :( itd

Reasumując mamy auto które waży 1900 kg

Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Masz kategorię E i rzeczywista masa przyczepy nie przekracza rzeczywistej masy holownika.

 

Prawidłowo to DMC ( dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcem) pozycja w dowodzie O.1 nie może przekraczać MW ( masy własnej samochodu ) w dowodzie pozycja G

 

Podawajmy prawidłowe określenia, bo za chwile ktoś nie zrozumie i zacznie się zbędna dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja "enkę " jadąc w dwie osoby w samochodzie z bagaże ciągnę toyotą 2.0 ok 130 KM (podobno enki ciągnie się dość ciężko 126 e dużo lżej)

wcześniej taberta 800kg ciągnąłem passatem 1.8 benzyną i peugeotem 405 105 KM

i muszę powiedzieć że w papierach można wyczytać czy napisać wiele rzeczy ja pytanie autora odebrałem jako

1. co stanowi prawo OK jak wyżej

2. poradę jak w praktyce sprawi się auto z tak małym silnikiem i to jest istotne dlatego powiem tak:duże zagrożenie przed przegrzaniem silnika (wysoka temperatura i można trafić w korki np.nad morzem) i przyśpieszenie kiepskie tak więc wg.mnie to auto nie sprawdzi się aby bez obawy podrużować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja według dowodu rejestracyjnego mondeo o wadze 1550kg mogę ciągnąć przyczepe o dmc 1800

Jak to się ma do Polskiego prawa????????????

 

Mam przed sobą kolejny dowód rejestracyjny samochodu gdzie, DMC przyczepy pozycja O.1 jest 900kg a MW samochodu 0kg i zaznaczam, że jest to nowy dowód rejestracyjny. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą kolejny dowód rejestracyjny samochodu gdzie, DMC przyczepy pozycja O.1 jest 900kg a MW samochodu 0kg i zaznaczam, że jest to nowy dowód rejestracyjny.

 

 

W moim dowodzie rejestracyjnym w pozycji G - 0 kg

a w pozycji O.1 - 1500kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale ja podałem prawidłowe określenia i wykładnię. Nie mieszaj.

 

 

No i jesteś pierwszy, co nie zrozumiał sprawdź sobie wpisy w dowodzie a przekonasz się, że nie ma tam określenia rzeczywista masa przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jesteś pierwszy, co nie zrozumiał sprawdź sobie wpisy w dowodzie a przekonasz się, że nie ma tam określenia rzeczywista masa przyczepy.

 

Proszę Cię, nie rozpętuj na nowo tej dyskusji, przeczytaj co było napisane wcześniej np tutaj gdzieś od 8 strony wyjaśniłem co i jak.

Jak masz argumenty przeciwko temu co tam było napisane, to przytaczaj przepisy, bo inaczej nie dojdziemy do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo to DMC przyczepy nie może przekraczać MW samochodu

 

to mam jakieś nieprawidłowe auto :( bo mam większą mase przyczepy od masy auta :(

 

Na szczeście, to tylko jeden z warunków holowania przyczepy bez kategorii E prawa jazdy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.