Skocz do zawartości

Siatka zabezpieczająca na łózko dla małych dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybieram się w pierszą dłuższą podróż z małymi dziećmi. Mam dużą przyczepę z sypialnią rodziców plus bardzo duże łóżko powstające ze stolika w saloniku. Problem polega na tym, że mam dwoje małych dzieci - rok i cztery miesiące i trzecie większe 6 lat. Dotchczas było tak , że ja spałem z synkiem ( 6 lat) na tym większym łóżku w saloniku a żona z bliźniaczkami w sypialni "rodzicielskiej". Chcielibyśmy to zmienić na trochę normalniejsze warunki czyli rodzice na swoim łóżku a dzieci na swoim ale jest jeden problem. Dzieci muszą mieć zabezpieczenie krawędzi łózka - inaczej pospadają jeszcze przed północą. Czy macie jakieś doświadczenia w tej materii? Nie chodzi mi o sztywne drewniane zabezpieczenie w formie jakiejś kratki bo byłby problem co z tym robić w ciągu dnia i w transporcie. Myślę raczej o jakiejś mocnej siatce którą możnaby rozciągać na noc pomiędzy ścianami przyczepy a na dzień zwijać. Proszę o podpowiedź czy robiliście coś takiego i ewentualnie jakieś nowe pomysły.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by wykorzystać do tego celu rolete siatkową z aut kombi :slina: Myśle że to by zdało egzamin bo dzieciom szkody nie zrobi nawet jak się skulną na to a na dzień można zwinąć i po sprawie Ja bym chyba z czymś takim kombinował niż z jakimiś twardymi płotkami sztebelkami itd W końcu bezpieczeństwo i dobro dzieci jest najważniejsze

post-64735-imported-b8a21e87-47d4-43db-8fd0-ff00625397d8_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie mi się podoba. Tylko jak wpisałęm do google roleta siatkowa producent - to znajduje jedynie producewntów rolet do wnętrz domów. Nie wiesz gdzie można zamówić roletę jak do kombi tylko na konkretny wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinował niż z jakimiś twardymi płotkami sztebelkami itd W końcu bezpieczeństwo i dobro dzieci jest najważniejsze

 

ooo czyż by kolega zarzucał coś...???? :slina: tu sie mylisz niestety ... szczebelki sie w moim przypadku sprawdziły w 100 % i jak tylko moge to polecam tego typu zabezpieczenie...

 

Ps. w domu moja córeczka tez śpi w łóżeczku ze szczebelkami ...jakos sie jej krzywda nie dzieje... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda - szczebelki są o.k. ale w domu. Ja w przyczepie potrzebuję siatkę około 210 cm na myślę 50 cm. Gdyby to zrobić z drewna to będzie porblem w dzień i w transporcie. Siatka z kombi jest świetna tylko muszę zamówić na konkretny wymiar i zamontować mądrze haczyki montażowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo czyż by kolega zarzucał coś...????

 

nie nie :slina: oj nie miałem takiego zamiaru i maiłem coś innego na myśli :hehe: jakąś prowizorke i fuszerke Oczywiście łóżeczka mają sztebelki i każdy się w nich chował i cało z tego wyszedł :-] jeśli uraziłem to przepraszam i :hehe:

 

Nie wiesz gdzie można zamówić roletę jak do kombi tylko na konkretny wymiar?

 

No niebardzo się orientuje :ok: a jaki wymiar mniej wiecej potrzbyjesz? nie idzie podpasować od jakiegoś auta? ciężarówki też maja taką rolete przy łóżku :jump: to by najlepiej podeszło chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie nie :hehe: oj nie miałem takiego zamiaru i maiłem coś innego na myśli :jump: jakąś prowizorke i fuszerke Oczywiście łóżeczka mają sztebelki i każdy się w nich chował i cało z tego wyszedł :-] jeśli uraziłem to przepraszam i :hehe:

 

 

 

absolutnie :-]:slina::ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie :-]:slina::hehe:

 

:ok::hehe::jump:

 

Ja w przyczepie potrzebuję siatkę około 210 cm na myślę 50 cm.

 

Może z czegoś takiego by podeszło :-]http://moto.allegro.pl/item515100610_nowosc_siatka_do_zabezpieczenia_towaru.html

Albo z tych coś dobrać :-] od np Vito itp http://moto.allegro.pl/search.php?string=siatka&from_showcat=1&category=18898&country=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad takim zabezpieczeniem dla dzieci w przyczepie i wymyśliłem taki zwijany płotek - nie umiem tego narysować, ale w skrócie chodzi mi o takie szczebelki, np z listewek sosnowych (0k 20x10x900mm) połączonych nylonową taśmą (ok 30-40 mm szerokości) Coś jak drabinka sznurowa, tylko zamiast lin i szczebli - taśma i listewki. Do zamocowania wystarczyłyby cztery haczyki - po dwa z każdej strony przyczepy, a do transportu można zwinąć płotek w rulon, jak karimate.

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.