Skocz do zawartości

Dyskusja dotycząca Giełdy i Ogłoszeń


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

ROBICAR, ładna ta Twoja przyczepka....

 

 

Dziękuję bardzo może i ładna....... bo jeszcze młoda :hehe: a tak na poważnie to jest mi żal sprzedawać, bo wiem, co to znaczy szukać innej w takim stanie. Poprzednią miałem Niewiadówke po remoncie i była ładna..... :hehe: choć stara była :slina: Kiedy kupiłem Hobbika to z Niewiadowki pozostały tylko wspomnienia, a jej wyglądem sięgając wstecz już się tak nie zachwycałem, jak Hobbikiem. Nadal myślę o większym Hobbiku, ale czy znajdę w takim samy stanie :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż na pewno sie powiedzie, ale widać że nie byłeś nigdy w Hobby Prestige :hehe:

W tych rocznikach właśnie Prestige był najwyzsza półką De lux środkową, a Classic najniższą. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widać że nie byłeś nigdy w Hobby Prestige

 

 

W Hobby Prestige byłem i to w nie jednej :hehe: i wiem doskonale, czym się różnią, ale nie wiem czy wiesz, że były wersje " limitowane " :slina: w tych rocznikach, czyli wyposażenie Prestige ( łazienka, pochłaniacz nad kuchenką, lodówka większa i inne drobiazgi) a tapicerka zasłonki i blaty stołów no i przede wszystkim meble koloru jaśniejszego takiego, jak w mojej De Luxe i były właśnie pod nazwą De Luxe z wyposażeniem Prestige. Jakiś czas temu była taka na Allegro. Osobiście, jak dla mnie to Prestige w porównaniu do De Luxe ma za ciemne wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być (i nie była) wersja limitowana sprzedawana pod taką samą nazwą jak mormalna wersja produkcyjna. Wersja de luxe owszem miała jaśniejsze meble (których drzwiczki nie były wykonane z litego dębu jak w Prestige) i to własnie wskazywało na jej nieco "niższą" klasę. Oczywiście nie tylko to. Np. na podłodze wykładzina dywanowa (w Prestige) zamiast zwykłej podłogowej ("linoleum&quot ;) w pozostałych modelach, otwierane wszystkie okna, rolety i moskitiery nieco innego, nie bójmy sie tego stwierdzenia, trwalszego wykonania, a także inne rodzaje zabudowy np. sypialni (dwa tapczany - nie we wszystkich zresztą modelach) i fabrycznie montowana instalacja antenowa ze wzmacniaczem na 12 i 220V oraz wysuwanym masztem i oczywiście samą anteną :hehe:

O takich szczegółach jak rozprowadzanie gorącego powietrza z Trumy (nawiewach) i zaczepze stabilizatorem niw wspomnę :slina:

 

A tak na marginesie przyczepy Hobby w wersji De Luxe nie występowały we wspomnianych rocznikach w długosciach xx5 (np 535), a w długościach xx0 (np 520).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem była taka jakiś czas temu na Allegro ( szkoda, bo aukcja z obserwowanych poszła do archiwum) Było tam dużo bardzo dokładnych zdjęć. Sprzedający w ten sam sposób, co ja wpierw przedstawił zdjęcia a na samym końcu dopiero opis przyczepy. Kiedy przeczytałem tytuł aukcji Hobby De Luxe a potem kolejno oglądałem zdjęcia to też mi coś nie pasowało, ale kiedy przeczytałem opis i zobaczyłem ostatnie zdjęcie z dowodem rejestracyjnym, w którym tylko były zamazane dane właściciela to nie miałem już żadnych wątpliwości, że jest to De Luxe z wyposażeniem Prestige :-]. No cóż Janus pewno nie tak prędko będzie można coś takiego zobaczyć na aukcji :slina: .

 

Co do pozostałych dodatków, które wypisałeś to owszem wiem o nich, ale nie bądźmy tacy szczegółowi, :jump: bo można by jeszcze pisać o takich detalach jak uchwyty szafek, które były metalowe i drewniane :hehe::hehe: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja de luxe owszem miała jaśniejsze meble (których drzwiczki nie były wykonane z litego dębu jak w Prestige) i to własnie wskazywało na jej nieco "niższą" klasę. Oczywiście nie tylko to. Np.

 

 

O takich szczegółach jak rozprowadzanie gorącego powietrza z Trumy (nawiewach) i zaczepze stabilizatorem niw wspomnę

 

Janus a tak jeszcze na marginesie De Luxe w tych rocznikach, czyli 90-93 miały nawiewy powietrza rozprowadzone z piecyka po przyczepie :jump: . Zobacz fotki i poczytaj tu;

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T755153

 

 

A tak na marginesie przyczepy Hobby w wersji De Luxe nie występowały we wspomnianych rocznikach w długosciach xx5 (np 535), a w długościach xx0 (np 520).

 

 

 

Nie pisałem, że De Luxe tylko ogólnie Hobby a dokłdnie tak:

A tak przy okazji noszę się z zamiarem sprzedaży również swojej Hobby lub zamiany również na Hobby, ale większej- model 495 / 535 lub 545 rocznik 90 – 93.

 

:slina::hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:slina::hehe::hehe: i powodzenia w sprzedaży :-]

Ale jezeli mogę coś sugerować to szukaj wersji Prestige. Miałem możliwość dokładnego obejrzenia De luxe'a i porównać z 1992 z moim z Prestige'em z 1986 i wierz mi warto :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaż jest wielka,ale znajdz tu ideał.Też kiedyś miałem Niewiadówke i zrobiłem ją na bóstwo,a jak kupi się coś następnego to niestety trzeba wszystko opanować do końca,bo czasami wychodza rózne psikusy w terenie.Zapewne zna to każdy z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powodzenia w sprzedaży

 

 

Dziękuję bardzo, :-] ale nie zostało wiele czasu. :'( W maju i czerwcu zaplanowany wyjazd, :-] a jak sprzedam to muszę jeszcze inną kupić no chyba, że uda się coś wcześniej kupić :-] to obecną sprzedam na spokojnie. Druga sprawa to sprzedałem holownik i do poszukiwań przyczepy zmuszony będę dołożyć poszukiwania holownika…. a czasu mało. :'(

 

 

Ale jezeli mogę coś sugerować to szukaj wersji Prestige. Miałem możliwość dokładnego obejrzenia De luxe'a i porównać z 1992 z moim z Prestige'em z 1986 i wierz mi warto

 

 

Dziękuję również za radę, :ok: ale jednak bardziej się skłaniam do De Luxe ( jasna tapicerka, jasne meble tak, jak w obecnej), ale ostatecznie Prestige nie przekreślam. Co do rocznika to tylko 90-93. :slina: Rocznik np. 86 jak już pisałem ma bardzo ciemne wnętrze no i przód przyczepy starego typu. Pełne drzwiczka w Prestige również mnie nie przekonują ( dodatkowa waga przyczepy). Ale to jest tylko moje zdanie.

 

 

Oczywiście nie tylko to. Np. na podłodze wykładzina dywanowa (w Prestige) zamiast zwykłej podłogowej ("linoleum")

 

 

W rocznikach 90-93 Prestige nie było już wykładziny dywanowej, :hehe: co widać na przykładzie tej aukcji.

http://moto.allegro.pl/item515930366_hobby_prestige_545_1991_rok_z_namiotem_super.html

 

 

Wchodząc do przyczepy w deszczowe dni lub zimą zdecydowanie wolę wykładzinę PCV ( zawsze można przetrzeć na sucho). Ale również jest to tylko moje zdanie. :jump::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.