Skocz do zawartości

Zdrada ideałów?


kaimar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedno pytanie - co jest przewożone w tej "tubie" pod bagażnikiem na rowery?

 

Sam nie wiem do czego w założeniu miała służyć ta rura (hand made z rury kanalizacyjnej fi 110). Dzisiaj przepakowywałem graty z przyczepy do kampera i chyba schowam tam parasole plażowe.

 

Samochód kupiłem w Niemczech. Stał na parkingu w centrum małego miasteczka w Bawarii z kartką na sprzedaż. Wcześniej byłem oglądać różne kampery w okolicy ale okazywały się złomami. Najpierw myślałem że jest młodszy, ale gdy go oglądałem zauważyłem na szybach rok produkcji 95 co znaczyło że jest starszy i przez to w kręgu moich poszukiwań. Potargowałem sie trochę, zostawiłem zaliczkę i po 2 tygodniach wróciłem z pieniędzmi. W tym czasie sprzedający, bardzo miły człowiek, wymienił akumaulator na nowy, dokupił butle gazowe, zatankował po korek i załatwił mi tablice wyjazdowe. Tablice+ubezpieczenie 173 euro. Czekam teraz na papiery z urzędu celnego (520 zł) i skarbowego (150 zł). Tłumacz przysięgły 100 zł. Przegląd 180 zł. Za rejestrację zapłacę chyba coś koło 700 zł.

Szukałem kampera na podwoziu albo nowszego Ducato (od połowy 94) , ewentualnie na Transicie z okragłym grilem po modernizacji w 95. Nie chciałem na starym Ducacie. Na Transicie generalnie kampery są tańsze, większość z zabudową Rimor lub Riva. Trudno jednak trafić na Transita z mocniejszym silnikiem 110 KM .Przeważnie jest to 76KM lub 80KM. Jak trafi się z silnikiem turbo to przeważnie jest do wielgachna maszyna powyżej 6 metrów na podwoziu z bliźniaczymi kołami. Kampery na transicie mają jednak jedną zaletę - z powodu niskiej kabiny kierowcy alkowa w środku jest wysoka - okolo 80cm przy 60cm w Ducato. W Tranisitach łatwe też jest wejście do alkowy z powodu wysokiego podwozia co znowu nie jest dobre gdy się wchodzi do kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c u d o!!! Jeśli chodzi o tą rurę kanalizacyjną to mam taką samą pod swoją przyczepą zaraz za osią, u mnie schowane były tam wszystkie rurki stelaża przedsionka i markizy - to jest fajny patent. Prawie każdy z moich znajomych oglądając przyczepę zaraz po kupnie pytał się - ooo co to za rura kanalizacyjna a ja na to, że to podłaczenie kibla do kanalizacji na kempingu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamper wyprodukowany przez Niewiadów w 2002/2003r.

Nie jest doskonały ale po kilku udogodnieniach jest dla mnie moim pałacem.

 

Już wcześnij zaintrygował mnie napis Inter Pack na Twoim kamperze - teraz rozumiem. Ale nie wykręcisz się :] krótkim postem i dwoma zdjęciami - czekam na więcej.

Robin - krajanie , Ty też się pochwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamper wyprodukowany przez Niewiadów w 2002/2003r.

Nie jest doskonały ale po kilku udogodnieniach jest dla mnie moim pałacem.

 

Już wcześnij zaintrygował mnie napis Inter Pack na Twoim kamperze - teraz rozumiem. Ale nie wykręcisz się :] krótkim postem i dwoma zdjęciami - czekam na więcej.

Robin - krajanie , Ty też się pochwal.

Co tu więcej dodać : 2.0JTD , klimatyzaja truma, przetwornica 12/220 3kW, telwizor jak na zdjęciu plus z przodu i kamera cofania , antena satelitarna na korbkę , radio cd i tam kilka innych rzeczy.

a4ee03cc078cb858m.jpg

347c87e0e9d2a70bm.jpg

Myśle że pobierznie waszą ciekawość zaspokoiłem

:]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kochany kamper wyprodukowany przez Niewiadów w 2002/2003r.

 

Niewiadów??? Aż się zakrztusiłem z wrażenia :]

 

Ale tak poważnie to chciałbym aby mój kamper był w połowie tak dobry jak wasze :]

Jak już pisałem - to dopiero mój pierwszy kamper, a mam nadzieję, że nie ostatni :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.