Skocz do zawartości

Trpoical Island k/ Berlina


Rekomendowane odpowiedzi

montuję dziś nową kamerkę cofania ........... może nei będę musiał wieszać tych parszywych lusterek dodatkowych

 

Nie wiem co przepisy na to. Do tej pory było że jeżeli przyczepa szersza od holownika, to lusterka wystające poza obrys przyczepy obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Multivan uzbrojony w nowe "zabawki" Coraz więcej skreśleń na liście "do zrobienia przed wyjazdem". Wyruszamy 29.04 rano z Tczewa planujemy nocleg w Polsce gdzieś blisko granicy Niemieckiej. W poniedziałek z rana planujemy przyjazd na Camping. Nie wiem tylko ja rozwikłać problem że do TI najlepiej wejść z rana , a meldunek na Campingu jest dopiero od 14. Niestety nie znamy z żoną niemieckiego i mamy troszke obawy czy wszystko uda się nam na miejscu pozałatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co przepisy na to. Do tej pory było że jeżeli przyczepa szersza od holownika, to lusterka wystające poza obrys przyczepy obowiązkowe.

Ale mi nie przeszkadzają same lusterka tylko fakt że po 30 km nic w nich już nie widać bo się przesuwają ........ a jak będę miał kamerę to mam to w nosie mogę lustra powiesić "na sztukę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowując wyjazd:

kamping - jest to pełen wypas bo jest 5 gwiazdkowy i w pełni zasłużenie. Wi-fi na terenie pozwala swobodnie szperać po sieci ale inne usługi typu rdp czy też połączenia na jakieś nietypowe porty (oprócz 80 i typowych pocztowych) są wycięte więc do ewentualnej zdalnej pracy czy też podglądu kamer i/lub włączenia telefonu IP się nie nadaje, nie testowałem skype-a bo w zasadzie nie używam.

 

 

Parcele generalnie są wygodne ( ja trafiłem szczególnie nieszczęśliwie ale to inna historia) do węzła sanitarnego blisko.

 

Ścieżki utwardzone lub asfaltowe, koniecznie trzeba zabrać rolki, rowery czy co kto lubi.

Autokar do i z hali co 40 minut (jest w cenie czy też gratis)

Do najbliższego lidla 15 kilometrów i trzeba jechać autostradą więc chyba nie bardzo się da rowerem

dobry plac zabaw dla dzieci

 

 

minusy=>

ceny w sklepiku na terenie bandyckie - np. piwko 1,5 ojro za sztukę.

przy rezerwacji dostajesz parcelę "jak leci" czyli pierwsza wolna. Jeżeli ktoś jedzie karawaną w kilka zestawów to trzeba razem iść się meldować żeby parcele były obok siebie.

 

 

Ogólnie to zdecydowanie polecam parcele komfort bo różnica w cenie nieznaczna a przynajmniej utwardzone 2 pasy pod koła i każdy ma przyłącze na szarą wodę i własną czystą wodę (ja my rezerwowaliśmy to komfortów nie było już).

fotki i resztę wkleję/dopisze po południu.

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też swego czasu planowaliśmy odwiedzić Tropical Island, do czasy jak się zdażyło że wpierwej córka z wycieczką szkolną tam pojechała i była bardzo zdegustowana.

Generalnie stwierdziła tak:

"Tato jak tam jest bez sensu, tam niema co robić, w nocy pawie dzioby drą że spać nie idzie, wole raz pojechać do Tatralandi niż trzy razy do Tropical Island"

Wiec na chwile obecną zrezygnowaliśmy z wycieczki w tamto miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BJoe: na terenie TI przespałem chyba już ponad 10 nocy. Zawsze na plaży, nigdy w domku czy namiocie. W nocy słyszałem szum wody, ptaków nigdy.

Nie chcę podważać opinii Twojej córki, ale najzwyczajniej się z nią nie zgadzam.

Jedynym zgrzytem w TI są (piszę to z bólem serca) nasi rodacy. Szczególnie wstyd robią w strefie saun gdzie w gaciach pchają się do saun i jacuzzi, a na uwagi obsługi udają że nic nie rozumieją. Dodam że informację na tablicach są również po polsku.

 

W Tatralandii nie byłem więc nie mam opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też swego czasu planowaliśmy odwiedzić Tropical Island, do czasy jak się zdażyło że wpierwej córka z wycieczką szkolną tam pojechała i była bardzo zdegustowana.

Generalnie stwierdziła tak:

"Tato jak tam jest bez sensu, tam niema co robić, w nocy pawie dzioby drą że spać nie idzie, wole raz pojechać do Tatralandi niż trzy razy do Tropical Island"

Wiec na chwile obecną zrezygnowaliśmy z wycieczki w tamto miejsce

 

Nam troszkę daleko do tatralandi a do tropicala mamy "rzut kamieniem" (220km) po gładziutkiej autostradzie (pomijając 3 km strasznej patatajki w drodze powrotnej 20 km przed granicą)

 

z ciekawości zerknąłem na mapę ......... do tatralandi mamy 900 km .... to praktycznie 2 dni jazdy w jedną stronę z budą i dziećmi

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam troszkę daleko do tatralandi a do tropicala mamy "rzut kamieniem" (220km) po gładziutkiej autostradzie (pomijając 3 km strasznej patatajki w drodze powrotnej 20 km przed granicą)

 

z ciekawości zerknąłem na mapę ......... do tatralandi mamy 900 km .... to praktycznie 2 dni jazdy w jedną stronę z budą i dziećmi

 

A my niestety lub stety dokładnie na odwrót :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem już dwa razy w TI. Proponuję zawsze rezerwować sobie terminy i miejsca przez niemiecką stronę. (zawsze jest wolne miejsce) Przez polskie biuro z Wrocławia to jakaś porażka. Z kempingowego sklepu to polecam tylko bułeczki i rogaliki kupować codziennie świeże :) Place komfortowe są fajne ale jak się rozbija namioty to troszkę utwardzona kostka brukowa utrudnia wbijanie śledzi. Czasami można "trafić" fajniejszy zwykły plac. Pamiętajcie, że w ostatni dzień wyjazdu nie musicie oddawać "zegarków" z hali. Można się wymeldować z kempingu i pojechać na hale i tam dopiero zdać zegarki. TI to ciekawa alternatywa jak pada deszcz. Raz byliśmy było fajnie ciepło. Drugi raz leciał nawet grad. Czy tam jest nudno ? Tak samo jak na plaży. Ale zawsze ciepło i nie pada deszcz :) Jest też kilka atrakcji na samej hali. Nie polecam się tam stołować. Ja kupuje tylko te zimne napoje w zabawnych opakowaniach. Cały dzień żywimy się na kempingu. Byłem też w Tatralandi. Trudno to porównać. TI to całkiem coś innego. Warto zobaczyć raz taki wielki obiekt - robi wrażenie.

 

 

Do zobaczenia na miejscu. Ja odwiedzam TI (już zrobiona rezerwacja) na długi weekend czerwcowy. Będzie się działo jak nasi zaczną grać :)

Edytowane przez MaximusPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie czy był ktoś z Was tam z niemowlakiem (roczniak przykładowo). Obawiam się chloru i generalnie jakości tej wody.

 

Da radę bez stresu o malucha no i czy taki maluch Wam się tam bawił i cieszył czy potraktował to jak każdy inny basen? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw obiektywnie (postaram się)Z bardzo maluchem (4-6 miesięcy) to troszkę bez sensu (Patrykis byli ze swoim). Taki maluch to głównie śpi, je i ewentualnie wydala :-)

Roczniak może na godzinkę lub dwie (do piasku i płytkiego brodzika) ale dzieciak raczej nie pośpi w hali bo jest głośno - cały czas jest szum.

 

A subiektywnie to ja bym zabrał ............. ale ja robię różne niekoniecznie mądre rzeczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od 25 do 30 sierpnia będę z dzieciakami (i Żoną oczywiście ) w tropical islands (na kempingu) ........ dla zainteresowanych całkowity koszt na miejscu (kemping i wejście do hali) to 217 euro plus może ze 100 euro na miejscu w lidlu :-) /zakładam że nie stołujemy się w hali bo wtedy "plus" wyniesie 500 euro/

koszt liczony dla 2+2 na placu komfort z prądem .................. z tym że moje dzieciaki "łapią się" jeszcze na gratis-a

Zaraz dostanę od adminów za powielanie wpisów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.