Skocz do zawartości

Z serii - co tu ma być?


Stu

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiadówka z dwoma stolikami !!!????to jakaś uboga wersja ! W mojej jest 4 stoliki . jeden w srodku , a,la biurko , drugi wsuwany w listwe zewnętrzna , trzeci do konwersacji w ganku i czwarty zwijany na zewnątrz do parasola ! :ok::blagac::blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Połapałem się w tym zasilaniu.Rozumiem że zbiornik masz grubościenny i wytrzymuje wyższe ciśnienie i funkcjonuje jak zbiornik hydroforu-tworzy się poduszka powietrzna i do tego momentu mam jasność.nasuwa się pytanie jak poprowadziłeś przewód zasilający pompki przez obudowę zbiornika,bo to musi być hermetyczne.Rozumie że wyłącznik ciśnieniowy odłącza pompkę zewnętrzną gdy w zbiorniku wzrośnie ciśnienie.I tu nasuwa się pytanie - po napełnieniu jaka część zbiornika stanowi woda a jaką powietrze.Ile jesteś w stanie litrów wlać w ten zbiornik i jakiej jest pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie tak do końca...

Zbiornik ma ok 30l, ale wchodzi do niego ok 22l. Jest ze zwykłego plastyku. Wchodzą do niego trzy przewody: prawy, do wlewania wody (elektryczną, zewnętrzną pompką), środkowy, na którym jest wył. ciśnieniowy oraz lewy, przelewowy. Zbiornik nie jest hermetyczny - jak się przyjrzysz na zdjęciu, w kolanku rury przelewowej jest u góry otwór odpowietrzający. Wydaje mi się, że ciśnienie, czyli poduszka powietrzna tworzy się w stalowym bojlerku - zresztą wszystko dokładnie widać na zdjęciach...

Pzdr, Kuba

post-62001-imported-c6d87b57-42c1-4e05-91c1-4ea6b8ffe5fd_thumb.jpg

post-62001-imported-efbc9277-a48a-4898-a87e-31b327f35098_thumb.jpg

post-62001-imported-787ff301-52bf-4a96-a5f4-e190fe05a8bc_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest namieszane w Twojej instalacji.Pompka zewnętrzna pompuje wodę z jakiegos pojemnika do zbiornika,z boku jest przelew,sprawa jasna.Pompujesz tak długo aż przelewem poleci woda pod przyczepę co oznacza że zbiornik jest pełny.Ale po co jest ten wyłącznik ciśnieniowy?Bojler nie może pracować jako hydrofor bo wylot gorącej wody jest od góry zbiornika więc po otwarciu kranu z gorąca wodą-powietrze ucieknie kranem.Druga sprawa że gdybyś miał tam powietrze to w czasie pracy piecyka słyszałbyś bulgotanie.Wydaje mi się że Twój wyłącznik cisnieniowy to zabezpieczenie przed podłączeniem zbyt wysokiego cisnienia.Albo to jest reduktor cisnienia czyli obniża cisnienie wody do ok.1,5 bara.Przeciętny Anglik jest rozgarnięty jak snopek słomy i gotów podłączyć się w sieć 6 barów.W przypadku Twojego zbiornika nie kombinowałbym z dokładką drugiego zbiornika-szkoda miejsca a ta Twoja pojemność jak dla mnie wystarcza spokojnie na cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku jest druga pompka, która robi ciśnienie w instalacji przyczepy - jak się przyjrzysz na pierwszym zdjęciu, na górze zbiornika jest czarna pokrywa, przez którą przechodzą przewody zasilające tą pompke. Właśnie tą pompką steruje zawór ciśnieniowy. A ta zewnętrzna służy tylko i wyłącznie do tankowania głównego zbiornika - nie da się tego zrobić w inny sposób. Zastanawia mnie teraz tylko, w którym miejscu tworzy się ciśnienie potrzebne do wypierania wody ze zbiornika bez włączania pompy?

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że przy kranach nie masz wyłączników elektr.a pompka faktycznie zasila jakiś zbiornik z powietrzem.pomysł genialny.Próbowałeś prześledzić dalszą drogę tego węża wychodzącego z wyłącznika ciśnieniowego?Może jest gdzieś za szafkami ukryty zbiornik ciśnieniowy? Nie da się sprężyć samej wody,musi być powietrze.Sprawdzałeś ile wody jest w stanie podać kran po wyłączeniu się pompki?Przy takim rozwiązaniu możesz mieć każdą baterię,do wyboru,do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie się rozumiemy :swieca: Moja wina, że nie napisałem, że krany są bez krańcówek :niewiem: Oczywiste jest, że musi być jakiś zbiornik na powietrze. Cały czas podejrzewam bojler (być może to jakaś specjalna konstrukcja?) W całej instalacji nie ma niczego, co wyglądałoby na taki zbiornik. Jedyną rzeczą, która mogłaby spełniać taką rolę jest obudowa panelu prysznicowego - jest jakaś duża...

No nic, będe musiał ją zdemontować

Pzdr, Kuba

 

Acha, jeszcze jedno - ten zbiornik nie jest jakiś specjalnie duży - bez włączania pompki wylatuje z kranu max pół litra wody - oczywiście gdy kran jest cały czas odkręcony, pompa włącza się na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli tylko tyle wody to wyłącznik cisnieniowy , przecież on ma membranę która się naciąga i pcha wodę.Bojler nie może mieć powietrza ,strzelało by ci w czasie grzania.Ale chyba zeszliśmy z pierwotnego tematu.Skoro masz w przyczepie 2 zaczepy do stolików-to musiały być,kwestia jakie te stoliki były.Jeśli nie masz przykręconej żadnej listwy do szafek czy do sciany to oznacza że musiał być na 4 nogach.Ta moja przednia szafka jest też przyczepiona na listwie.Do spania ściągam ją a dolny schowek zostaje ,nawiasem mówiąc jest identyczny z Twoim.Zrób tak jak Ci radziłem.Zamów w meblowym blat ok.100cm,do tego 2 nogi i z przodu przyczepy przykręć listwę do szybkiego montażu.Będziesz miał stoliczek jak złoto za niewielkie pieniądze,stabilny i na noc ściągany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie,ze sie włącze.Wasze rozumowanie jest prawidłowe chociaż nie do konca.Jezeli nie macie mikrowłączników przy bateriach to posiadacie pompki wody cisnieniowe/2,2bar lub 4bar,.W tym układzie nie musicie posiadać żadnego zbiornika typu hydrofor,rolę ta spełnia cały układ"wodociagowy".Proszę zwrócic uwage ze z chila otworzenia zaworu woda wylatuje przez bardzo krótki czas/ok.o,5 l/a nastepnie włącza się pompka.Spróbujcie odłączyc pompkę do zasilania ,ile wody wyleci albo rozszczelnijcie układ niech woda lekko wykapuje,zauważycie ,że pompka bedzie dążyła do utrzymania ciśnienia w instalacji i bedzie się samorzutnie włączać.Istnieją takie mini hydroforki wielkości /poj. ok 1 litra/ale nie sa zbyt popularne.Włączanie pompki inicjuje włącznik ciśnieniowy wbudowany bezpośrednio w pomce/jedna całość /może tez być jako oddzielne urządzenie zamontowane poza pompka.Najprawdopodobniej taką wersje zauważyłem na zdjeciach.Miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kuba ma w zbiorniku zwykłą pompkę a nie wysoko ciśnieniową i ona sama z siebie nie stworzy cisnienia ktore jest jest zdolne wypchać 0,5 litra wody po wyłączeniu zasilania.A u mnie jest normalne zasilanie , pompka i mikrowyłączniki w bateriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie rozumiem.Czym w takim razie włącza pompkę?Może ma nożne włączniki na podłodze albo ten przelewowy wąż w zbiorniku wcale nie jest przelewowym lecz odpowietrzającym zbiornik/ma wmontowany zawór zwrotny,który doprowadza powietrze do zbiornika w czasie pracy pompki,zzapobiegając powstaniu podciśnienia.Dla jasności musiałby załączyć całą sekwencję zdjęć układu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka sterowana jest zaworem ciśnieniowym - jak odkręcę kran, woda zaczyna lecieć i ciśnienie w układzie spada, więc po chwili włącza się pompka. Zakręcam kran, pompka jeszcze chwilę pracuję, nabijając ciśnienie, a po kilku sekundach się wyłącza. Nie ma żadnych krańcówek itp - to typowy układ hydroforowy, tylko mniejszy :niewiem: Niestety, na noc trzeba wyłączać pompe (jest specjalny wyłącznik na konsoli), bo jak jest włączona, to co kilkadziesiąt minut włącza się na kilka sekund, wyrównując ciśnienie (w nocy potrafi nieźle wystraszyć). Acha, i jeszcze jedno - sam wyłącznik ciśnieniowy ma możliwość regulacji - ma pokrętło.

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.