Skocz do zawartości

Z serii - co tu ma być?


Stu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Woda wylewa się, kiedy umywalkę postawi się do pionu - odpływ jest tak jakby w ścianie... :blagac:

Potem oczywiście trzeba ją jeszcze raz opuścić, nalać trochę wody, umyć i ponownie wszystko wylać.. Plusy - zawsze czysta umywalka :blagac:

Dla zainteresowanych - mogę porobić zdjęcia...

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy - rano zrobię zdjęcia... Jeżeli chcecie zobaczyć gazowy grill w przyczepie, piekarnik lub 4-palnikową kuchenkę, też mogę zrobić zdjęcia :blagac: A co - anglicy potrafią... :blagac:

pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tej Twojej umywalki to chyba przesadzili-patent rodem z ich byłych kolonii :blagac: U mnie jest normalna umywalka.Moja sugestia jest taka:pomyśl nad normalną umywalką.Toaletę masz nowszego typu bo z elektryczną spłuczką,moja ma mechaniczne pokrętło.Jedyny wskaźnik napełnienia to wskażnik zielono-czerwony,ale to chyba standard.Nie mam żadnego brzęczyka.W temacie twojego prysznica wina prawdopodobnie lezy po stronie zapowietrzającego się przewodu zasilającego,tzn. wylewka dostaje raz porcję wody a raz powietrza,przez co zmienia się ilość wody ciepłej do zimnej.Podejrzewam że jest to wina tych angielskich baterii.Wywaliłbym je już dawno,ale pozostaje problem zaślepiania po nich otworów.Współczesne baterie to najczęściej wystający trzpień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje wodną dobrze odpowietrzyłem, więc to chyba nie to. Muszę rozebrać panel prysznicowy, przypuszczam że w tym jest problem. A w temacie umywalki - masz ją na stałe, taką malutką czy dużą, składaną? Zresztą zaraz zrobię zdjęcia, to porównasz... Jeszcze jedno pytanie - jaki duży masz zbiornik na wodę? U mnie jest 25l (+ bojlerek 7l.) a to raczej mało. Myślałem o wstawieniu czegoś większego...

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem będę miał fotki dla Ciebie.A instalację możesz sobie odpowietrzac do woli-jesli po każdym wyłączeniu kranu (czyli pompki)zawór zacznie puszczać powietrze a woda cofać do zbiornika. To nie wina wylewki,tam nie ma się co zepsuć.Umywalkę mam stałą -trójkątną,wielka nie jest.W temacie wbudowanego zbiornika:nie posiadam.Mam 2 kanistry chyba po 30 litrow w przednim bagażniku,jest tam panel instalacji wodnej z gniazdkiem dla pompki.jeśli skonczy się woda w jednym kanistrze,przerzucam pompkę do drugiego.Zastanawiałem się czy nie zapodac tam zbiornika ok 70 litrów.Miejsce nie jest szczęśliwe bo nie da się jeździć z pełnymi kanistrami,za duży ciężar na hak.Ponadto w przedniej części przyczepy (z boku) jest zasobnik na akumulator,ciążki jak nieszczęście.Najlepszym wyjściem byłby zbiornik pod podłogą na wysokości osi jezdnej.Acha z tyłu mam 2 wyloty ścieków,niestety kabina prysznicowa ma osobny odpływ.Z boku przyczepy mam drugi przyłącz wody z wbudowanym filtrem,do którego nie mogę kupić wkładu.trudno -będę musiał zrobić redukcję i założyć filtr od filtra Brita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wnętrza

 


Mały stolik dołączony do przedniej szafki

post-61824-imported-f704cd1d-ad89-48b8-ac0c-b3b29ea3d7ea_thumb.jpg

 

Odłączony i obrócony do góry nogami

post-61824-imported-7973c22e-9d56-44a0-89a6-93491bb86b6f_thumb.jpg

 

To duży stolik,nie chciało mi się go rozkładać

post-61824-imported-8da763e8-563d-4a0f-806c-11502e5ee4c2_thumb.jpg

 

Szafka kuchenna z miejscem na duży stolik

post-61824-imported-7e2d830f-27cf-4427-94e7-8f836d24ec98_thumb.jpg

 

Umywalka i wc Porta Potti z ręczną pompką spłuczki i ,,odpływową"umywalką hehe

post-61824-imported-c05047f3-a99b-4a96-b1cf-b78c840b9f7c_thumb.jpg

 

Wymieniony zlew

post-61824-imported-42245426-d883-4663-88d3-6ee95e70c96e_thumb.jpg

 

Kabina prysznica

post-61824-imported-a4ed491a-a83e-4511-a080-5a1eab315085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia, ale jeszcze nie wszystkie bo skończyła się bateria... U mnie jest inaczej rozwiązana sprawa z tą szafką z przodu - po prostu jej nie mam :blagac: Dlatego nie mam do czego zamontować blatu. Powiedz mi, jak rozkładasz całe spanie, to ta szafka nie przeszkadza? U mnie schowek na aku jest prawie dokładnie nad osią, widać ten schowek na jednym ze zdjęć. Po lewej stronie są główne bezpieczniki (nawet jest różnicówka), a to czarne to zabezpieczenie gniazdek 12V w przyczepie przed rozładowaniem. Tapicerkę mamy identyczną :blagac:

 


Tak wygląda kuchnia - na tylnej ścianie - po lewej drzwi do łazienki. Kto znajdzie grilla?

post-61852-imported-c9ae3b54-2485-4be8-971d-0bf7023ca8aa_thumb.jpg

 

U mnie na środku nie ma szafki

post-61852-imported-7dc74dac-a101-47c6-a82f-62186e90d167_thumb.jpg

 

Lewa strona przyczepy - od strony drzwi

post-61852-imported-4fc71a02-fe8d-4998-83ba-41ba8f0b6dfe_thumb.jpg

 

Za grzejnikiem widać schowek na aku

post-61852-imported-a7cd6056-b238-4671-ae58-de3b9b98f102_thumb.jpg

 

a w głebi bezpieczniki i zabezpieczenie 12V

post-61852-imported-8144b5d6-7d76-4ed9-82e9-6a60a757816e_thumb.jpg

 

To jest ten panel prysznica - a poniżej niego na tej samej ścianie znajduje się miejsce na duży stół

post-61852-imported-bbba949b-b6b6-4d49-b292-1a0e47d234e5_thumb.jpg

 

Tak wygląda złożona umywalka - u mnie nie da się niestety zastosować takiej "na stałe"

post-61852-imported-aff940aa-d4fe-4cb4-b305-99c045b840bb_thumb.jpg

 

Umywalka rozłożona - ten otwór poniżej kranu to otwór ściekowy :ok:

post-61852-imported-5a20deed-4732-4dfe-bbeb-7ef3e596e63e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem cię, czy do instalacji wodnej nie dodać dodatkowego zbiornika, który działałby podobnie jak hydrofor - u mnie pompa nabija ciśnienie w sieci, a jak potrzebna jest większa wydajność, włącza się na stałe. Ciekawe, czy zdałoby to egzamin? Na tych zdjęciach widać bojler i zbiornik na wodę oraz wyłącznik ciśnieniowy. Co ciekawe, u mnie raczej nie da się podłączyć na stałe wody z zewnątrz, bo gniazdo jest przystosowane raczej tylko pod elektryczną pompkę (też ją widać na zdjęciu). Cały czas też myślę nad większym zbiornikiem na wodę...

Pzdr, Kuba

 


Bojlerek i zbiornik na wodę

post-61862-imported-1c1421aa-78a8-41a5-a8fd-3b41aec044d2_thumb.jpg

 

Wyłacznik ciśnieniowy, pompa i przyłącze zewnętrzne

post-61862-imported-f8756213-378f-405b-9ca2-79e47a4300ac_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szafka z przodu jest u mnie ściągana do spania i rozkłada się to tak samo jak u ciebie do spania.Pewnie u Ciebie też była i została przez kogoś ,,zaadoptowana" bo nie widzę na szafkach przykręconej listwy do której można podwiesić stolik.Nie rozumiem do czego służy twój wyłącznik ciśnieniowy bo ta pompka którą widać nie wyciągnie więcej niż 1.3 bara.Instalacje w przyczepach są przewidziane do 1,5 bara.A jak napełniasz ten swój zbiornik?Dobrze ulokowany bo na mrozie nie zamarznie i blisko środka przyczepy.Trzeba będzie pomyśleć nad zbiornikiem,ale zastanawiałem się nad zewnętrznym panelem z wlewem wody i zamykanym na kluczyk.Acha olśniło mnie-przeciez dla takiego stolika nie potrzeba szafki.Kupujesz na allegro listwę (sprzedawana w komplecie-chwilowo jej nie ma)przykręcasz jedna listwę nad tymi poduszkami ,zamawiasz dłuższy blat stolika i masz to samo.Zauważyłem że rozkład wnętrza jest różny nawet w tych samych modelach przyczepy -chyba wynika to z konkretnego zamówienia przez klienta.Poza tym jak widzę masz jednak inne krany,może solidniejsze od moich.Jeśli mi coś wpadnie do głowy to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka, którą widać służy do tankowania przyczepy. Pompa do obiegu wody w przyczepie jest zatopiona w zbiorniku. Jak ją włącze, robi ciśnienie i woda leci z kranu nawet, jak pompka jest wyłączona. Myślałem tylko o większym zbiorniku, żeby poduszka powietrzna była większa. A tej szafki na środku fabrycznie nie było, bo mam oryginalny prospekt i katalog, i po prostu jej nie ma :blagac:

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Państwu coś to podpowie.W wiekszosci przyczep angielskich jest możliwośc przyłączenia sie do wody"miejskiej' której cisnienie wynosi 3do 6 atm/jest redukowane przez reduktor zamontowany przy przyczepie/powoduje to podanie wody pod wiekszym cisnieniem do bojlera i instalacji.Zwykłe zanurzeniowe pompki daja ciśnienie 1,1 do 2 atm.baterie i podgrzewacze sa przystosowane do tego wyzszego ciśnienia.Najprawdopodobniej pompoka nie dość ,zepodaje wodę o niższym ciśnieniu to rówwnież ma niższą wydajność/15-20 l/min//.Jedynym naajtańszym wyjściem jest zamontować w obieg jakiegoś pojemnika spełniającego rolę hydrofora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że seryjnie reduktorów nie montują , owszem można go sobie kupić jako panel z króćcem i szybko złączką ogrodniczą ale to mija się z celem,gdzie u nas masz przyłącza?Pewnie za 50 lat będą ale póki co to poprzestanę na małej pompce.Najgorsze w tym wszystkim jest to że Kuba mnie zaraził swoim patentem na zasilanie w wodę i już włączyło mi się myślenie.Wyczuwam wydatki :blagac: a do przednówka daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.