Skocz do zawartości

KIP remont łazienki


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

A taki zadowolony byłem z nowego nabytku, ale niestety bez małego remontu się nie obejdzie.

Podobnie jak w KIP-ie Thorniaka, tez miałem zaciek w tym samym rogu, co u kolegi, tu był niewielki i już zrobiłem. Zerwałem dla sprawdzenia niepotrzebnie sporo tapety i wymieniłem nadgniłe listewki . Poważniejsze wilgoć jest w łazience.

Poprzedni właściciele ( Holendrzy) położyli nowe obicie ścian ładnie to wyglądało, ale z ciekawości naderwałem by sprawdzić, jak to zrobili, gdy włożyłem rękę pod ta sklejkę okazało się, że tam mokro.

Skubańce na tą wilgoć położyli nową sklejkę nie zrywając pod nią wilgotnej sklejki i listewek

Porostu zamaskowali zgniliznę sklejką o grubości 4 mm, przy oględzinach wydawało się, że wszystko jest OK., bo twardo i sucho, a i jakiś nieprzyjemnych zapachów nie było czuć.

Zerwałem tą maskującą sklejkę i okazało się , iż na tylnej ścianie łazienki na jej 1/3 od góry do prawie podłogi cholerna wilgoć.

Oczywiście zerwałem wszystko (do gołej blachy cała tylną ściankę) to co mokre , łącznie ze styropianem ( choć ten był suchy).

Sprawdziłem co pod dachem i na ścianie frontowej tam na szczęście wszędzie sucho jak pieprz .

Zakupiłem już materiały do naprawy listewki, styropian, sikafleks, kleje, wkręty, na dwie doby włączyłem ogrzewanie w przyczepie by wysuszyć powierzchnie na która będę kład nowe elementy ( przyczepka stoi na hali).

Może koledzy mają jakieś sugestie , aby tą naprawę porządnie zrobić ( szkoda, że nie zrobiłem fotek, nie miałem przy sobie aparatu w momencie gdy to wszystko rwałem).

Oczywiście rozszczelniłem róg przyczepy , podpowiedzcie mi gdzie zakupić uszczelkę która wchodzi w środek listw metalowych na zewnętrz przyczepy ( chce dać nowe)??.

 

Gdy zrywałem to wszystko sprawdzałem czy gdzieś nie ma szczeliny i nic takiego nie zauważyłem , choć wiadomo woda najmniejszą szczelina ( nie zauważalną przedostanie się do wnętrza) , podejrzewam , iż poprzedni właściciele brali kąpiel ( natrysk) i po niej nie wietrzyli pomieszczenia łazienki.

Dla pewności ( już nie mam wyboru ) uszczelnię od zewnątrz i wewnątrz , bo pewności , że tak było nie mam.

 

Wnioski kąpiel w przyczepie tylko z konieczności , gdy nie ma na polu natrysków i robić w trakcie i po koniecznie wietrzenie by para miała ujście na zewnątrz przyczepy.

 

 

Takie jest ryzyko kupowania używanych przyczepek , nie wszystko da sie zauważyc przy kupnie , ale zrobi sie to i bedzie oki .

Juz w poniedziałek zaczynam kłaść nowe elementy, a już miałem zakładać antene satelitarną z regulacją w szafie - to musi poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rys, uszy do gory :piwko: zrobisz spokojnie wszystko i bedzie cacy.

 

ps a z drugiej strony nie ma sie co oszukiwac, przyczepy to nie jakas tam super jakosc wykonania, zeby liczyc na to ze suche 30 lat pojezdza :bukiet: Do tego nikt nie jest zainteresowany tym zeby tak dlugo jezdzily, nowe trzeba kupowac, nowe i czesto zmnieniac :piwko:

 

ps aha, w lazience nie nusieli sie kapac. Lazienki bardzo czesto przeciekaja tz miejsca gdzie lazienki sa w rogach przyczep, jedno to waga ktora jest najdalej oddalona od osi.. a po drugie przyczepa powinna byc jak najbardziej elastyczna na zlaczeniach, a w lazience przez montaz twardego brodzika, ktory jest wcisniety w rog traci ta wlasciwosc i przeaznie rozszczelnia sie od dolu w gore.

Dochodzi do tego jeszcze to ze producenci nie zadaja sobie trudu zeby dobrze przyczepy na zlaczeniach pouszczelniac jakims mazidlem... niekiedy nie uszczelniaja wcale. a to niekiedy zdarza sie bardzo czesto :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi gdzie zakupić uszczelkę która wchodzi w środek listw metalowych na zewnętrz przyczepy

 

Chodzi Ci o kliny?

 

http://moto.allegro.pl/item485129675_klin_ozdobny_listew_camping_niewiadow.html

 

Dasz rade z remoncikiem :piwko: Będziesz wiedział na czym stoisz po naprawie - po prostu budka będzie sztuka nówka :piwko::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nie załamałem się :bukiet: i juz sporo roboty za mna , dwa dni i zapomne o remoncie :piwko: w zasadzie najgorsze juz zrobione , bo zerwać stare elementy , to nie takie proste , teraz montaz nowych to sama radość , no może ciut się człek usmaruje przy uszczelnianiu sikafleksem oj uszczelnie lepiej jak fabryka , nie będe żałował mazidła :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, wiem , ale niech i wygląd też ma :bukiet:, uszczelniacz idzie pod listwe, bo części może zabezpiecza ta taśma wkrety przez rdzewieniem , choć nie wiele , oj co sie namortowałem ze starymi WD40 nawet nie dawało rady , przy niektórych brzeszczot i wybijak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w łazience panuje wilgoć to normalne ale przy normalnym użytkowaniu szczelnej kabiny nie powinno dojść do zawilgocenia warstwy zewnętrznej poszycia.Podejrzewam że poprzedni właściciele dopuścili do nieszczelności poszycia ,nasiąkło wodą.Zerwali poszycie i zamiast wysuszyć albo wymienić mokre płyty-po prostu założyli nowe poszycie.Czysta partyzantka.Najlepszym wyjściem będzie wymiana płyt na nowe.Zwróć uwagę aby nowe poszycie dobrze dopasować a do klejenia w tym wypadku użyj raczej silikonu sanitarnego a nie sikaflexu,ktory jest lepszy do poszyć zewnętrznych.A wracając do samego użytkowania łazienki i kabiny prysznicowej to faktem jest że po kąpieli 4 osób robi się sauna ale oprócz okna dachowego jest jeszcze na suficie kabiny kratka-wywietrznik .Po kilkunastu minutach wilgotność wraca do normy.Jeżeli jest w karawanie prysznic to po to żeby z niego korzystać a nie oglądać.Natomiast gdybym nie miał prysznica z kabiną a chciałbym taki posiadać to myślałbym raczej o gotowej kabinie prysznicowej , takiej jaką się używa w domach.Nooo ale może się nie znam :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni właściciele nic nie zrobili , poprosty przykryli wilgoć nową płytą , po to aby sprzedać. Wewnątrz być może silikon sanitarny przy łaczeniu płyt być może lepszy , ale zewnątrzne poszycie zdecydowanie silafleks ( zerwałem wszystko do gołej blachy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silikon w łazience to moje doświadczenie jest takie, że zdaje to egzamin jak przyczepa jest nowa. Z biegiem czasu niestety silikon zaczyna odchodzić od sztywnych plastikowych elementów, czy ścian. Kiedyś w C,C&C widziałem artykuł o uszczelnianiu łazienki (dokładnie chodziło o uszczelnienie kasety Thetforda tak aby woda podczas prysznica nie wchodziła między ścianę a kasetę) i tam polecali takie taśmy jak do uszczelniania wanny http://www.allegro.pl/item470486266_tasma_lazienkowa_praxa_wykonczenie_wanny.html

http://www.allegro.pl/item486657869_tasma_silik_wykonczeniowa_estetyczne_laczenie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule, przeczepka nie ma jeszcze 30 latek :bukiet: , a połowe z tego .

Zgadzam sie z Tobą , iz producentowi nie zależy na tym , aby słuzyła wiecznie , dotyczy to nie tylko przeczep kempingowych .

Jakby takowe ( wieczne robili) niechybne bankructwo firmy.

I masz racje , że uszczelnienie przez producenta nie jest najlepsze , na łaczeniach blach lista pod nia gumowa uszczelka i na to cienka warstwa chyba silikonu . lata uzytkowania robia swoje i nie ma nic wiecznego i może jest tak jak piszesz , że poprostu się rozczelniła , efektem czego wilgoć w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo ogolnie o przyczepy kempingowe, a nie akurat o Twoja.

Czytalam kiedys takie opracowanie techniczno-statystyczne do produktu i zywotnosc przyczepy przewidziana jest na gora 11-12 lat.

Najwieksza i najdluzej jezdzaca grupa (jedna przyczepa) sa ludzie ktorzy kupuja 3-4 letnia przyczepe i jezdza nia przewaznie 6 lat. Grupa ludzi ktora kupuje przyczepy starsze np 9-10 latenie, sa to przewaznie ludzie, ktorzy uzytkuja przyczepe tylko sezon czy dwa czyli rok czy dwa lata, zeby zobaczyc czy bedzie im sie ta forma spedzania urlopu podobala. I albo rezygnuja, albo w zaleznosci od zasobnosci portfela kupuja nowsza 3-4 letnia, lub calkiem nowa

Ludzie ktorzy kupuja nowe przyczepy, kupuja je zawsze nowe ... tz zmieniaja po 2-3 lata zawsze na nowy model.

Oczywiscie sa zawsze odchylki od statystyki ale wyjatki podkreslaja ... hihi

 

ps ja sie mieszcze w statystyce, Columbus byl kupiony na poczatek zeby zobaczyc czy w ogole bedzie nam to wszystko pasowalo :piwko: i jak stwierdzimy ze nam pasuje, to mial zostac zamieniony na cos nowszego... tylko wyszedl ten ambaras, ze do poznania w praktyce Columbusa nie ma obecnie dla nas alternatywy :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule, cos w tym jest i jakoś w statystyke może sie zmieszcze :bukiet:. W tym roku zakupiłem pierwszą przyczepke starszy rocznik i po sezonie ( spodobało sie) , zamieniłem na młodszą hihi kto wie co będzie po następnym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te statystyki to chyba nie u nas w kraju robione... :bukiet:

 

Ja się jakoś nie mieszczę, choć na tyle lat to już moja 3 przyczepa i pewnie przedostatnia.

To tak dla żartu oczywiście, bo jeśli chodzi o tę taśmę do wanien to lipa, kiedyś sie nabrałem, odłazi po roku, a w dodatku nie widać czy cieknie za nią woda czy nie, silikon lepszy..

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.