Skocz do zawartości

Caravaning zimowy - porady


mareko

Rekomendowane odpowiedzi

Siwy zapewne chodzi Ci o podnoszone wywietrzniki dachowe, w kolorze białym o wymiarach 40x40 cm. Też takie mam u siebie i masz racje że w nich jest otwór wentylacyjny.

 

W nowszych przyczepach z oknami dachowymi heki (przeźroczyste) nie ma już takich wywietrzników (jak jest okno zamknięte to nie ma wentylacji).

 

Wentylowane za to są ich łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

siwy, nie nerwuj sie ... heki w przyczepach maja wymuszona wentylacie, no chyba ze ktos wymienil na bez wentylacji ktorych uzywa sie tylko w kamperach (wentylowane heki swiszcza i nie byli by w stanie wytrzymac podczas jazdy). Ale w lazience ma napewno z wentylacja :zarowka:

 

Tomii a skad to wzieles ? ogladalam mase nowych przyczep i wszystkie maja wymuszona wentylacje. U mnie tez wszedzie sa wentylacje a heki wszystkie mam nowe przezroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ja się nie denerwuję bo nie ma takiej potrzeby,traktuję to jako dyskusję a jednocześnie dowiaduję się o nowych rozwiązaniach.U Mnie dach ma 50/50 cm. i jest mleczny to mam rozumieć że te stare mają takie jak Ja,a nowe już inaczej tzn. że w starych było lepsze przewietrzanie?.W łazience i w małej sypialni są jeszcze takie małe wywietrzniki ( kominki ),tak masz rację że w kamperze trudno byłoby wytrzymać z takim wywietrznikiem ale Ja pisałem o przyczepie i tylko o przyczepie.To znaczy że na forum można sie czegoś dowiedzieć ciekawego co nie przyszłoby do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% nie mam bo może być jakaś mikro szpara w heki i np. przezroczysta pokrywa nie przylega szczelnie do otworu, nie mają one jednak takiej kratki jak te starsze wywietrzniki.

Kolejna sprawa to fakt iż w kiblach mimo okna dachowego zaczęto montować specjalne wywietrzniki które zawsze są otwarte :ok:.

Generalnie ja tam wierze w tej kwestii Jule :ok:, jeśli ona mówi że w Heki mimo wszystko jest wentylacja to zapewne jest :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są trzy wywietrzniki dachowe stałe, bez możliwości zamknięcia, a w podłodze 10 małych otworów wentylacyjnych po dwa w bakistach i pod łóżkiem. A HEKI jest szczelne.I kibel też. Chcąc go wietrzyć muszę otwierać okno dachowe. Wentylacja grawitacyjna jest na tyle sprawna, że przy zamkniętych oknach można gotować. AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ADAMH przypomniał MI że również w podłodze w każdym ze schowków są wywietrzniki w sumie 4 sztuki a okna o których pisałem są w sprzedaży w firmie o której wcześniej pisałem tak jest w opisie tych okien,wymuszony obieg lub coś w tym stylu.Rozumiem że zimą musicie wietrzyć swoje przyczepy aby nie było wilgoci tak miałem ale z Polską przyczepą,Ja jak pojadę wiosną do swojej to pachnie świeżym powietrzem bo stoi poza miastem u znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam stalych wywietrznikow. A ze nowe tez maja heki z wywietrznikami to wiem, bo jak w zeszlym roku wymienialam heki to ogladalam duzo przyczep roznych firm u Friz-a Bergera... chcialam zobaczyc czy ktoras z nich ma moze jakies heki z siatka roletowa a nie jak teraz w formie plisek... niestety tylko pliski zostaly :zarowka:

Ale to by znaczylo ze tam gdzie nie ma stalych wywietrznikow sa heki z wentylacja.

 

Dziury w podlodze to chyba wszystkie maja, bo ogrzewanie nie mialo by sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ciesze się bardzo, ze w końcu coś się w tym poście ruszyło. kolego 'mareko' jeśli chodzi o niskie temperatury i przyczepki starszej generacji to miałem przyjemność kilka lat temu używać w zimie Hobby z 86 roku i przy -20C w szczyrku dało się normalnie funkcjonować, także bez obaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanko Jule, ja b. chetnie poslucham rad i sugestii apropos zimowego ekwipunku,

dodatkowego dachu itepe___bo zima mi niestraszna. Mysle o norwegii_choc nie wiem czy zdaze nabyc jakas karoce przed sezonem.

 

tak wogole to zadalbym jeszcze kilka pytan__dotyczacych izolacjii w przyczepach, czy sa

jakies modele bardziej, lepiej ocieplone niz standart ,itede____ale nie jestem pewien czy

koledzy mnie tutaj nie wyklna hehe :(

...bo niby temat ma byc o zimowych miejscowkach.

 

( jesli temat byl juz gdzies walkowany to moze jaki azymut please.)

wciaz szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wrócę do tematu.

 

Koledzy a co sądzicie o takim promienniku?

 

http://www.allegro.pl/item759025032_piecyk_gazowy_rem_44_cr_desa_4_4_kw_model_2009.html

 

w celu ogrzewania przedsionka np we wrześniu, październiku? wożę 2 butle więc jedna mógłbym sobie podpiąć pod taki lub podobny promiennik. Podkreślam, że chodzi o przedsionek.

 

albo to, tyle że 100% droższe:

http://www.allegro.pl/item772244665_promiennik_gazowy_profesjonalny_piezo_termopara.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.