Skocz do zawartości

Caravaning zimowy - porady


mareko

Rekomendowane odpowiedzi

Przylączam sie do pytania poprzednika. Mam jednak obawy czy zwykla przyczepa da rade w zimie? Ja mam ogrzewanie bez nawiewu i zastanawiam sie czy aby nie zamarzne w srodku przy temperaturach zimowych.

Ma ktos jakies doswiadczenie w tej kwestii ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego Mareko co to znaczy zwykła przyczepa bo gdybyś napisał Polska to rozumiem bo one mają bardzo cienką ściankę ale zachodnie to przecież około 4 cm. grubości i w środku ściany izolacja ( pianka ).Do niedawna była moda na stawianie przyczep w okolicach wyciągów w sezonie zimowym jak było mało hoteli lub ceny były zbyt wysokie zresztą u niemców do tej pory jest to modne.Ja nie jężdżę na nartach ale gdybym jeżdził to na pewno bym spróbował oczywiście odpowiednio się zabezpieczając Grzałką gazową nakręcaną na butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej zimy tak przy minus 10 stopni poszedłem z ciekawości odpalić ogrzewanie w przyczepie stojącej pod domem ... po około godzinie w środku było 20 stopni , tak więc nie masz czego się bać byle gazu w butli starczyło ... a jeszcze jedna przepiękna rzecz to para wodna / spaliny / wydobywająca się z kominka na dachu / zajefajny widok / :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mareko co to znaczy zwykła przyczepa bo gdybyś napisał Polska to rozumiem bo one mają bardzo cienką ściankę ale zachodnie to przecież około 4 cm. grubości i w środku ściany izolacja ( pianka ).Do niedawna była moda na stawianie przyczep w okolicach wyciągów w sezonie zimowym jak było mało hoteli lub ceny były zbyt wysokie zresztą u niemców do tej pory jest to modne.Ja nie jężdżę na nartach ale gdybym jeżdził to na pewno bym spróbował oczywiście odpowiednio się zabezpieczając Grzałką gazową nakręcaną na butlę.

 

Moj model to Sterckeman 390CP. Nie jest to jakas rewelacja jesli chodzi o grubosc scian. Jest dosc lekka.

Co do grzalki nakrecanej na butle - pierwsze slysze. Masz moze jakies foty tego czegos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzalki nakrecanej na butle - pierwsze slysze. Masz moze jakies foty tego czegos?

 

Pewnie chodzi o promiennik gazowy nakręcany na małą butlę.

 

Śmiało można się tym podratowywać jakby było zbyt chłodno. Ale pamiętać trzeba by była jakaś wymiana powietrza by nam nie zabrakło do oddychania :zarowka:

post-58058-imported-97b4ca92-7ca4-494a-8d61-0823e6af345a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwemu45 chyba chodziło o taki promiennik

 

http://www.allegro.pl/item455248489_promiennik_gazowy_do_butli_3_lata_gwarancji.html

 

kolega kotek52 takiego uzywa wiec moze on sie cos w tym temacie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwemu45 chyba chodziło o taki promiennik

 

 

Szymon, takim promiennikiem to dom można ogrzać :ok: Do przyczepy mniejszy wystarczy :ok: Zresztą gdzie postawić wewnątrz butlę 11kg z takim promiennikiem :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachodnie to przecież około 4 cm.

Kabe to może mieć i te 4 cm w ścianie, ale popularne przyczepy to taką mają grubość podłogi. Ściana natomiast ma zazwyczaj 25 mm i nie jest to żadna pianka tylko zazwyczaj styropor.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamH masz rację ale zapomniałeś że kuchenka w przyczepie też wydziela bo to przecież to samo spalanie ale zapomniałeś że przyczepy zachodnie mają cały czas uchylony dach bo to taka konstrukcja ( podwójny z wywietrznikiem ) zabezpieczająca przed oparami lub ulatniającym się gazie, gdybyśmy opisywali polską to tak tam dach jest zamykany i nie ma przewietrzania tylko przez wywietrznik w drzwiach lub te nowsze na ścianie. :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulatniającym się gazie

Błąd :ok:. Przed gazem w przyczepie chronią Cię dziury w podłodze gdyż jest on cięższy od powietrza.

Co do otworów wentylacyjnych to mają one za zadanie zapewnić minimalną ilość higieniczną (potrzebna człowiekowi do oddychania) i taka ilość powietrza (krotność wymian) nie będzie w stanie usunąć całej wilgoci zawartej w spalinach z promiennika.

Kolejna sprawa, że okna dachowe heki chyba nie mają otworów wentylacyjnych :zarowka: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziłem zrób sobie test sprawności Twojego ogrzewania przed wyjazdem przy minusowych temperaturach i zobaczysz czy to starczy czy nie / zapewniam że wystarczy , chyba że coś nie tak z Trumą / masz problem spalin z głowy byleby gazu wystarczyło i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziłem zrób sobie test sprawności Twojego ogrzewania przed wyjazdem przy minusowych temperaturach i zobaczysz czy to starczy czy nie / zapewniam że wystarczy , chyba że coś nie tak z Trumą / masz problem spalin z głowy byleby gazu wystarczyło i tyle

 

Chetnie bym zrobil test i nie zawracal Wam glowy na forum ale problem w tym, ze przyczepe mam dopiero od kwietnia tego roku i nie doswiadczylem jeszcze niskich temperatur. W sumie mysle ze odpuszcze sobie te promienniki ciepla i w razie zimnej nocy gdyby truma nie dawala rady, wlacze farelke na prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisząc o podwójnym dachu miałem na myśli przede wszystkim Moją przyczepę BRUSTNER ALE mój kolega ma innej marki ( niemiecka ) i tez mimo że dach jest opuszczony to i tak ma przewiew ( też podwójny ),oglądałem przyczepę WILK tylko też wiekową i też ta sama sytuacja.Może napiszę inaczej jak się patrzy to wygląda na zamknięty ale są w nich otwory przez które wchodzi świeże powietrze i dlatego jest wentylacja oraz wywietrzniki za lodówką tworzą momentami niezły przewiew ale inne mogą mieć inaczej i tego nie kwestionuję,zawszę staram się pisać i mówić o tym co wiem ( widziałem na własne oczy ).Grubość Mojej przyczepy jest w granicach jak napisałem około 4 cm. tzn. może być i 3.5cm. bo dokładnie nie mierzyłem a izolacja wewnątrz ścian to wygląda może na piankę może steropian bo JA się na tym nie znam, wiem że jest izolacja i to najważniejsze i dość gruba aha pod podłogą i na ścianach.:zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.