Skocz do zawartości

bęben hamulcowy


balthur

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, ale większość z nas wymieniając coś, stara się nie przepłacać i szukać rozwiązań tańszych. Wymiana dobrych bębnów na nowe z innym rozstawem jest rozwiązaniem najdroższym. Taniej już wyjdzie kupić oryginalne felgi u dystrybutora przyczepy (290zł sztuka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Większość jest znormalizowanych, jeśli masz wymiar bebna 200x50 to zmierz mi jeszcze średnicę łożysk i ośki na którą wchodzi bęben, porównam sobie co pod to podejdzie i napisze Ci jakiego modelu musisz szukać.

Edytowane przez przyczepy-wiola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec moje zdanie jest takie oszczędzać trzeba, ale ja już się przekonałem nie raz

 

że nie na hamulcach to jest bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny i zakładam, że jest to

 

dla ciebie priorytet a zwłaszcza, że chyba planujesz przeładowywać trochę swoją cepke

 

 

natomiast jak już koledzy pisali decyzja i tak należy do ciebie my możemy tylko sugerować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda dziura wywiercona w będbnie może spowodować brak wyważenia.

Zdecydowanie odradzam jakąkolwiek ingerencje w elementy bezpośrednio odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

 

Terenowiec - w instrukcjach jest książka o podwoziach AL-KO. Tam są wymiary bębnów. Ponieważ mam też skan - wysyłam Ci na PW.

Może się przyda.

 

Zdecydowanie nie ruszaj tych bębnów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowym pasjonatem karawaningu. Latem ściągnąłem sobie przyczepę Wilk CI sport z Holandii. Już uruchomiłem wszystko, tylko jest jeden mankament - bęben hamulcowy jest pęknięty. Nic nie odpadło, ale nie wiem czy jest szansa to pospawać. A może ktoś wie gdzie można kupić taki bęben?

Nie orientuję się jeszcze jak można korzystać z forum więc za ewentualne naruszenia zasad- przepraszam.

balthur@poczta.onet.pl

 

Jaśku przecież to jeszcze nie 1 kwietnia. Kiedy Ty "nabiłeś" tyle postów jako "nowicjusz" Sory nie zwróciłem uwagi na datę Twojego postu

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fizyk za PDF-y. Myślę jednak, że po Waszych uwagach zabawę z bębnami zostawię i zajmę się kombinowaniem przy felgach. Znajdę dowolną felgę stalową o zbliżonym do mojego ET 20 (np. Peugeota). Wytnę - wytnę w niej otwór o średnicy 20 cm, następnie wytoczę stalowy krążek o tej samej średnicy w którym zrobię otwór centrujący na piastę i wywiercę otwory na śruby, którymi felgę przykręca się do osi. Później wstawiony w otwór w feldze krążek obspawam obustronnie. Długość spawu będzie miła łącznie ponad 110 cm. Na koniec felgę jeszcze raz włożę na tokarkę by splanować powierzchnię czołową i wyśrodkować otwór centrujący, po to, by podczas jazdy nie miała żadnego bicia. Na koniec pozostanie tylko malowanie. Jedyne czego nie wiem i przez to nie jestem pewien jak to zrobić, to kształt gniazd na śruby. W felgach są to rodzaje niby stożków, ale chyba z łukowata krawędzią. Tu będę miał zagwozdkę:niewiem:, jak to zrobić, by moje otwory w wytoczonym krążku miały również podobny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj żeby się nie okazało tańsze kupienie nowych bębnów. :lol: i spać spokojnie będziesz. :niewiem:

Jestem zawsze za oryginalnymi rozwiązaniami, choć czasami to drożej ale tak musi być i tyle..

Terenowiec pamiętaj że na drodze nie jedziesz sam i żeby nie okazało się że przy 80km/h zobaczysz iskry nie z felgi a z ramy. :lol:

wg, mnie nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W handlu dostępne są gotowe krążki centrujące, oraz śruby pływające. Wystarczy znaleźć felgę o zbliżonych rozmiarach i gotowe, aha możesz poszukać jeszcze dystanse do felg.

 

pierścień :

 

http://allegro.pl/pierscien-centrujacy-67-1-54-1-wysylka-gratis-i1516060713.html

 

dystanse :

 

http://allegro.pl/dystanse-audi-vw-seat-15mm-i1516060566.html

 

śruby :

 

http://allegro.pl/sruby-plywajace-audi-bmw-mercedes-skoda-vw-i1526824410.html

 

oczywiście nie sugeruj się ceną i wystawiającymi, ot tak dałem przykłady pierwsze z brzegu. Myślę, że trzeba poczytać o jakości wykonania i polecanych producentach, żeby nie kupić "plasteliny", która się ukręci no i najlepiej żeby jakaś homologacja była.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.