Skocz do zawartości

Mała kombinacja :)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam kilka pytań bo wpadł mi taki trochę dziwny pomysł do głowy 8).

Przeglądając wczoraj "Oferte" natknąłem się na ogłoszenie sprzedaży niewiadówki a raczej samej skorupy laminatowej. Nie wiem jaki tam stan tego, czy okna wszystkie w całości ale cena poniżej 300 zł wydaje się całkiem atrakcyjna :].

No tylko po co nam sama skorupa - trzeba wykombinować jakieś podwozie. No i tak se pomyślałem o przyczepie towarowej. No stoi w domu i nikt z tgo nie korzysta. Nałożenie skorupy nie stanowi dla mnie żadnego problemu - pytanie brzmi czy trzeba to później przerejestrować :hmm:.

Później stwierdziłem, że jednak psuć dobrą przyczepę towarową to trochę pomysł nie tego. Więc wskoczyłem na "alledrogo" i przeglądam oferty towarówek. Za małe pieniądze to można dostać tam tylko przyczepy typu "SAM :D kowalski w piwnicy". I nasunęło mi się kolejne pytanie - jeśli taki kowalski sam zrobił przyczepę i ją zarejestrował to może i ja bym zrobił sam podwozie :D. Tylko jak to prawnie będzie wyglądać. Kiedyś mówiono coś o prześwietlaniu spawów :hmm: - z tego co wiem to są to spore pieniądze.

Orientuje się ktoś coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomii, nie odpowiem Ci na zadane pytanie, ale mam podobe. Co byłoby gdybym na ramie

od busa założył nadbudowę przyczepy (takie już widziałem) - jakie są sprawy związane z homologacją, przerejestrowaniem z 2 osób na np. 4. Może ktoś ma

takie doświadczenia.

Interesuje mnie także możliwość zakupu elementów podwozia i montażu przyczepy campingowej własnej konstrukcji.

 

Pozdrawiam

 

PS Pomijam fakt opłacalności takich inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły całkiem niezłe. Najlepiej to zadzwonić na stację diagnostyczną w której rejestrują przyczepy. Wydaje mi się że jeżeli będzie spełniała wszystkie warunki (światła, odblaski, obrysówki, hamulce i inne duperele) to nie powinno być problemu no bo niby dlaczego. Robi się przegląd jak przy pierwszej rejestracji i już. :hmm: Chyba się poświęce dla dobra caravaningu i zadzwonie na stację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko wiem. :hmm:

Więc tak, postawienie skorupy na przyczepce towarowej czyli LEKKIEJ (którą możemy sami zbudować) odpada, gdyż po postawieniu nie będzie ona już lekką tylko campingową a takiej sami nie możemy budować.Jeżeli nawet to to z kolei wymaga uzyskania homologacji w ITS (Instytut Transportu Samochodowego) co związane jest z dużymi kosztami.

Kolejny temat - przyczepa na busie, jest łatwiejszy. Przy zachowaniu wszystkich warunków technicznych stworzymy tzw POJAZD SPECJALNY, KTÓRY MUSI PRZEJŚĆ BADANIA TECHNICZNE W OKRĘGOWEJ STACJI kONTROLI POJAZDÓW.

To tyle co udało mi się ustalić. Może się to komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zbudowałem "sam"-a, a dokładniej przyczepę podłodziową. Biorąc po uwagę koszty rejestracji (ok. 400 zł) to wydaje mi się, że taniej wyjdzie kupić jakąś starą z papierami. Przy rejestracji "sam"-a wymagane jest oświadczenie, że wszystkie uzyte elementy są własnością rejestrującego, niezbedny jest rysunek ramy, 4 zdjęcia, wypełnienie obłędnego formularza opisujacego dane techniczne (takiego samego jak dla samochodu) - np. nośnośc zamontowanych opon i oczywiście wizyta w stacji diagnostycznej, która moze takie przeglądy wykonywać. O ile oś jest własnej konstrukcji i wykonania to chyba niezbędna jest opinia rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może jakiegoś Żuka poszukam i na niego wpakuje tą skorupe

 

Taki mały fotomontaż

beztytuu3sz0.jpg

 

A co do dowodu rejstracyjnego "sam",kolega ma taki i 2 przyczepy na ten dowód tylko kazda rama ma ten sam numer i tyle (podobno sam to sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w razie czego można stwierdzić czy to jest ten "sam" czy innny "sam" ze względu na dokumentację, która zostaje w stacji diagnostycznej rejestrującej przyczepę po raz pierwszy. Na pocieszenie jeszcze jedna informacja, że taką dokumentację przechowuje się 5 lat. Możliwe, że po tym czasie już jej nie będzie i można robić całkiem spokojnie różne zamiany.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.