Skocz do zawartości

Wymiana okna dachowego


romek1153

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś może nam pomóc w sprawie wymiany okna dachowego ponieważ jesteśmy nowicjuszami w tej dziedzinie. Dwa miesiące temu zakupiliśmy hobby 400 ponieważ 10 lat jeździliśmy pod namiot nie wiedzieliśmy na co zwracać uwagę i w domu po bliższym rozpoznaniu stwierdziliśmy że okno dachowe nie otwiera się bo jest zaklejone taśmą.Czy w ogóle da się samemu to zrobić czy trzeba szukać fachowej pomocy??A może ktoś miał styczność z CENTRUM KEMPINGOWYM w Kutnie bo tam kupiliśmy przyczepę i wydawało nam się że to bardzo rzetelni ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romek1153 próbuj sam może coś z tym oknem jeszcze zrobisz a jeżeli nie to pozostał zakup nowego i w zależności od wymiarow kosztuje około 500zł.,a można kupić w Elcampie,s-campie i chyba TOP-SHOP-ie,a wymienić to według Mnie napewno sobie poradzisz.W Łodzi jest na ul.Beskidzkiej ( naprzeciwko sklepu M1 na ul.Brzezinskiej ) zakład naprawiający przyczepy lub sklep i naprawy na ul.Zelwerowicza ( w okolicach ul.Kopcińskiego i Narutowicza ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem niedawno okno dachowe,sprawa tak banalna że lepiej być nie może.Standardowe okno to wymiar bodaj że 39 :39 cm.,chyba że wymieniasz okienko mniejsze np.łazienkowe i ono ma chyba 25 na 25 cm.Moim zdaniem nie opłaci się kombinować ze starym oknem -koszt zakupu na Allegro to ok.300 zeta za większe.Rozmiar nowych jest podawany albo 39 lub 40 cm. i tym się nie przejmuj otwór w dachu ma tolerancję.rozebrać stare okno nie jest trudno,odkręcasz panel na suficie ,resztę wypychasz na zewnątrz.Kupując nowe okno zwróć uwagę żeby miało moskitierę i jeszcze lepiej dodatkowo żaluzję.Musisz się zaopatrzyć w tubę masy plastycznej ,,sikaflex,,-jest konieczna ponieważ kołnierz zewnętrzny okna nie ma uszczelki i osadzany jest właśnie na masie plastycznej.Oczywiście po zdjeciu starego okna trzeba oczyścic dach ze starej masy.Smarujesz kołnierz nowego okna sikaflexem wkładasz w otwór,od dołu przykręcasz panel ,który przyciąga część zewnętrzną.Krotko mówiąc ,,proste jak....,,nie będę się wyrażał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Kapete że mieliśmy to samo okno i wymieniliśmy na takie samo nowe,Wadą tego nowego okna jest ta moskitiera -nie jest ściągana.Żeby ją wyczyścić ze śmieci i owadów trzeba rozkręcać cały panel,żeby tego uniknąć musiałem taszczyć kompresor do przyczepy i wydmuchiwać te farfole.Moja klapa jest przeźroczysta i musiałem kilka razy staczać boje z osą ktora uparła się robić gniazdo pomiędzy jej dwuwarstwowymi sciankami.Ten stary typ okna jest jeszcze dostępny ale patent z jego otwieraniem jest beznadziejny,chociaż miał w komplecie żaluzję której to nowe okno nie posiada.Acha i jeszcze rada dla Romka żeby zwrócił uwagę przy montażu aby zawiasy otwieranej klapy były w stronę dyszla przyczepy,bo inaczej wiatr w trakcie jazdy zacznie mu podrywać pokrywę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oknem zakup koniecznie masę uszczelniającą ... faktycznie jest problem z posprzątaniem moskitiery ... na wiosnę wdrapię się chyba na dach z odkurzaczem :-] bo jedyny dostęp do niej jest od góry ... generalnie okno ma więcej zalet niż wad więc polecam ten typ ... pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Kapete że mieliśmy to samo okno

To jest fotorelacja kolegi z forum na którą patrzyłem przy wymianie swojego okna. Teraz mam model Fiamma przeźroczysty z moskitirą. Dokupiłem jeszcze żaluzję do niej i też zamontowałem. Rzeczywiści po sezonie trzeba z rurą od odkurzacza na dach włazić, aby posprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mąż również wymieniał dwa oka dachowe :bukiet:

Musisz mieć odpowiedni uszczelniacz, czasami wyrzynarkę, sporo cierpliwość i chęci.

Co ważne musisz usunąć cały stary uszczelniacz-klej bo nowy nie będzie się trzymał. Teraz jest średnia pogoda na wymianę. Aha dokładnie sprawdź, który to jest model okna aby kupić takie samo, wtedy będziesz miał pewność, że nie musisz przerabiać otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.