Skocz do zawartości

Przystawka na trociny do pieca CO


Irek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam; koleżanki ( są takowe na forum ) i koledzy , mieszkam w domu wolnostojącym i niestety musze sam sobie go ogrzać . Posiadam piec CO na miał węglowy w obecnej chwili miał jest z dnia na dzień droższy. W dni cieplejsze sypie trociny, ale taki zasyp wystarcza tylko na 3-4 godz. Słyszałem, że są zasobniki , przystawki na trociny. Może ktoś z naszego forum ma takie coś, a jeszcze lepiej jak poda w jaki sposób zrobić taką przystawkę,będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ktokolwiek znalazł : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic890163.html

 

Osobiście od kilku lat używam pieca z zasobnikiem.

zebiec_kp.jpg

Jako paliwo stosuję selekcjonowany węgiel groszek.

 

Powoli jednak zaczynam się rozglądać za pelletami - muszę spróbować jak to się pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem piece z podajnikiem klocków (brykietów) wykonanych z prasowanych trocin lub prasowanej słomy, ale nie spotkałem się z piecem do paleniska którego dozowane były trociny luzem. Co nie znaczy, że jak ja nie widziałem to takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie trocin tylko wydaje się łatwe ale tak nie jest .Przy bezpośrednim zasypie temperatura spalania jest mała a słabo spalone trociny osiadają w kominie i go zapychają . Potrzebne jest drugie palenisko gdzie pod silnym nadmuchem powietrza trociny są spalane w wysokiej temperaturze a płomień kierowany jest do właściwego pieca . .Jest to materiał sypki i bardzo łatwo zapala się w podajniku . U nas jest to bardzo popularne paliwo i widziałem różne rozwiązania ,znam wiele przypadków zapalenia się podajnika przy używaniu nieodpowiednio zrobionych instalacji . Ja polecał bym dostawkę do pieca z tej strony : http://www.info.hamech.pl/index.php?name=News&file=article&sid=26&theme=Printer

Do domu śmiało wystarczy AZSD-50 lub AZSD-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze na tych stronkach nikt nie podaje cen tych dozowników... chyba, ze ja czegos znow tam nie doczytałem....

 

ale wracajac do tematu wywołanego przez Irek3, to też mam piec na miał od 1998 roku i w takie cieplejsze dni sypie poprostu mniej mialu do pieca z jednoczesnym zmniejszeniem temperatury na sterowniku ( nawet do 43 st C. )... ale po latach korzystania z tego pieca i miału jako czynnika grzewczego widze już pewne minusy i wady tego paliwa.... i pomalutku myślę o innym czynniku grzewczym :ok: jednak co by tu wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze na tych stronkach nikt nie podaje cen tych dozowników... chyba, ze ja czegos znow tam nie doczytałem....

Effendi pytałem znajomego który używa instalacji AZSD-50 .cena całego urządzenia to około 10 000 zł ( trzy lata temu) Tak więc jest to niemały wydatek .Znajomy twierdzi że jest to opłacalne i się zwróci bo trociny ma za darmo ,nie musi pilnować temperatury ani często zasypywać .Ja swego zdania nie mam na temat opłacalności bo palę w piecu węglem z dodatkiem miału ,nieraz drewnem jak są cieplejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie...... a wymontować ogrzewanie z przyczepy i grzać całą zimę w domu to się nie chce ?

 

ale po co tyle pracy , wymontowywać z przyczepki i pozniej w domu montowac , można sie na zime przeprowadzic do budki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.