Skocz do zawartości

Okładziny cierne Westfalia SSK


ci_wilk

Rekomendowane odpowiedzi

... oryginalne okładziny były może z tekstolitu ale z domieszką wiórków mosiężnych lub miedzianych.Przy usuwaniu tych starych widać było domieszkę metalu !!

U mnie na pewno nie było metalu w okładzinie. Trochę byłem sceptyczny co do tego, że okładziny są faktycznie z tekstolitu i badałem dokładnie materiał wyfrezowany z metalowych tłoczków. 

Może były różne wersje lub różni producenci. Wydaje mi się, że metale kolorowe będą zmniejszać współczynnik tarcia  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pewno nie było metalu w okładzinie. Trochę byłem sceptyczny co do tego, że okładziny są faktycznie z tekstolitu i badałem dokładnie materiał wyfrezowany z metalowych tłoczków. 

Może były różne wersje lub różni producenci. Wydaje mi się, że metale kolorowe będą zmniejszać współczynnik tarcia  :hmm:

Trudno powiedzieć , zobaczymy jak będą działać z tekstolitu. Wypróbowałeś może u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wypróbowałeś może u siebie ?

Jak zapiąłem samą kulę odpiętą od auta, to nie bardzo mogłem ją w ogóle ruszyć na boki. Okładziny nie były wtedy jeszcze w ogóle dotarte  :yay: Tak, że działa  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię się w teorie wszystko jest sprawdzone i to w różnych warunkach przy różnych prędkościach i takie tam inne i ta "skuteczność tłumienia" w prawdzie dziwny współczynnik hmmm, mam testowane różne okładziny mam dostęp do sprzętu czyli tokarka, szlifierki i inne , robiłem z różnego materiału (tekstolit, fosforobrąz, a nawet testowaliśmy z teflonu i te akurat były najgorsze ale nie niszczą kuli hehe ), mam propozycje najpierw zrób coś sam a potem neguj innych .

 

nie neguję , tylko czasem dzielę się swoimi doświadczeniami

 

teflon wiesz dlaczego się nie nadaje , fosforobrąz również - dobry jest na tuleje, ślizgi , łożyska a nie na element który ma dawać opór

klocek hamulcowy jest dobry ale w zestawie z tarczą . Tak są przemyślane, żeby klocek ścierał się razem z tarczą. Ale klocek 2-3 razy szybciej niż tarcza.

 

kula nie jest robiona z jakiegoś super materiału jak tarcza i dlatego ścieranie się będzie równe, klocka i kuli. I to widać przy używaniu zaczepu przez jakieś 30-40 kkm.

 

oczywiście każdy robi jak chce i co chce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla formalności próbowałem zrobić zdjęcie resztek okładziny , wyraźnie widać drobinki metalu.

 

To faktycznie zupełnie co innego. Może miałeś już dorabiane przez kogoś wkładki. Zobacz zdjęcie oryginalnej okładziny. 

Ewidentne słoje jak w tekstolicie. A u Ciebie jakieś drzazgi jakby z włókna szklanego.

 

post-5494-0-61596100-1511283341_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze fotka przeszlifowanego i urwanego wałka tekstolitu.

 

attachicon.gifIMG-0517.JPG  attachicon.gifIMG-0518.JPG

Fakt. Masz rację ,zresztą po prostu to tylko ciekawość z czego to było robione.Możliwe, że ktoś już te wkładki regenerował.Pojeździmy zobaczymy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
6 minut temu, kefi81 napisał:

Witam wszystkich na forum i od razu pytam czy nie chciałby ktoś odsprzedać około 10 cm wałka tekstolitowego w rozsądnej cenie? :-)

No drogie to nie jest kup sobie cały :) 

https://allegro.pl/walki-tekstolitowe-walek-rezoteks-textolit-25x500-i7164223393.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz super pomysł! Nie wpadłem na to że można kupić 50 razy więcej niż trzeba na allegro i zapłacić za wysyłkę 2 razy tyle co za cały wałek! Super pomysł!

Pytam bo może ktoś taki kupił i właśnie zechciałby się podzielić kosztami zakupu , skoro i tak mu leży niepotrzebne 48cm :-)

A może ktoś planuje zakup? Możemy się wtedy dogadać dostanie połowę za pół ceny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kefi81 napisał:

Masz super pomysł! Nie wpadłem na to że można kupić 50 razy więcej niż trzeba na allegro i zapłacić za wysyłkę 2 razy tyle co za cały wałek! Super pomysł!

Pytam bo może ktoś taki kupił i właśnie zechciałby się podzielić kosztami zakupu , skoro i tak mu leży niepotrzebne 48cm :-)

A może ktoś planuje zakup? Możemy się wtedy dogadać dostanie połowę za pół ceny :-)

Witam!
Nie rozumiem, po co od razu rozpoczynasz swoją bytność na forum od tak ironicznych wypowiedzi! :czerwona:
Dostałeś rozsądną odpowiedź i na dodatek z podanym na tacy odnośnikiem.
Nawet dziecko potrafi wyliczyć, że operacja którą proponujesz, pozbawiona jest większego sensu.
Popatrzmy:
28,58 / 2 = 14,29 zł. koszt materiału z przesyłką rozłożony dla dwóch osób. Teraz wysyłka do Ciebie:
najtańszy list ekonomiczny, rejestrowany, oczywiście gabaryt "B", bo grubość przekroczy 20 mm = 9,80 + 0,80 zł. koperta =10,60
14,29 + 10,60 = 24,89
Zaoszczędzisz 3,69 zł i będziesz miał połowę wałka. Na dodatek, zaangażujesz czyjś czas dla tej śmiesznej kwoty.
Wałek trzeba uciąć, zapakować, przesyłkę zaadresować i zawieźć ją na pocztę.
I to wszystko dla Twojej wygody i oszczędności ok. 3 zł.
Czasem ręce opadają, gdy czyta się takie posty. Zamiast podziękować, piszesz ironiczną odpowiedź.
Tak sobie myślę, że gdyby jednak ktoś zdecydował się pójść Ci na rękę, to pewnie w podziękowaniu byś napisał, że otrzymany wałek jest krótszy o 5 mm :>
PS
Uprzedzając Twoje ew. uwagi, że list mógłby być zwykły i nierejestrowany.
Oczywiście, ale takie przesyłki często giną, zwłaszcza gdy są grubsze i ktoś spodziewa się w nich znaleźć ciekawe fanty.
W takim przypadku byłbyś "w plecy" 18,84 zł. i musiałbyś interes rozkręcić ponownie (3,75 przesyłka + 0,80 koperta + 14,29 zawartość = 18,84)
Zakładając, że przesyłka dotrze, oszczędziłbyś może teraz nawet pięć zł. z hakiem, jednak kosztem czyjegoś czasu, samemu nie ruszając "tyłka" z domu.
Jakie to wygodne. Masz super pomysł! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci czasu na pisanie tego wszystkiego? Dziękuję ale nie pomogłeś. Pan BUMERANG też mi swoją super radą nie pomógł. Sam dostał materiał na okładziny cierne od Pana ptaka a innym radzi żeby sobie kupili bo to nie drogo. Z chęcią sobie kupię ale nie mogę znaleźć właściwej średnicy i miałem nadzieję, że komuś zbywa i od kogoś odkupię. No ale pierwszą radę jaką dostałem to zakup CAŁEGO wałka i to w niewłaściwej średnicy. Przepraszam ale nie mam tokarki. Pozdrawiam pomocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ton Twojej kolejnej wypowiedzi świadczy o tym, że zupełnie nie wziąłeś pod uwagę tego, o czym napisałem. No cóż, bywa i tak.

Co do czasu, który poświęcam na pisanie, to jest on mój i sam decyduję, jak go wykorzystam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Przepraszam, może nie za to że pytałem o pomoc ale za ton mojej wypowiedzi, a także za to, że jestem ironiczny. OK? Czy możemy zakończyć tę bezsensowną dyskusję?

Pozdrawiam pomocnych i ponawiam pytanie: czy ma ktoś wałek tekstolitu o średnicy 22 mm i czy ma ochotę się nim podzielić za rozsądną opłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.