Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Moje obie przyczepki (poprzednie avento i obecny kip) przyjechały z holandii i wg mnie nei ma zasady na to czy dbali czy nie. Obie były zadbane, ale poprzednią ktoś sporo jeździł po szutrach i były obicia na podłodze blisko kół. Jak pisałem wyżej podkonserwowałem biteksem. W obecnej przyczepie podłoga wygląda na seryjną i nie ma już takich obić.

 

Więc jeśli masz czystą podłogę, bez obić otarć śmigaj i nie patrz na nic. A jak są uszkodzenia to warto "paćnąć" :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W mojej przyczepie na ramie było parę ognisk rdzy. Pomalowałem ją farbą do powierzchni ocynkowanych w kolorze popielatym. Oś po wyczyszczeniu szczotką pokryłem czarnym Hammerite. Podłoga jest pokryta elastycznym tworzywem. Zabezpieczyłem farbą olejną tylko okolice otworów wentylacyjnych oraz wyjść przewodów elektrycznych i gazowych. Muszę koniecznie założyć chlapacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiara,u mnie cała podłoga od spodu jest pomalowama na czarno i jest to troche gumowate. W 100% jest to orginalne.

 

Czyli fabryka pomalowała?, nasze też wygląda na gumowate.

 

Czy ktoś jeszcze ma też tak pomalowane od początku?

 

 

Więc jeśli masz czystą podłogę, bez obić otarć śmigaj i nie patrz na nic.

 

Czysta i bez obić. Czyli, nie ma potrzeby konserwować? szczególnie, że jest już czymś pomazana?

 

W obecnej przyczepie podłoga wygląda na seryjną i nie ma już takich obić.

Ale ta seryjna jest jakoś zakonserwowana? a jeśli nie, to masz zamiar ją czymś pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiara,u mnie cała podłoga od spodu jest pomalowama na czarno i jest to troche gumowate. W 100% jest to orginalne.

 

Czyli fabryka pomalowała?, nasze też wygląda na gumowate.

 

Czy ktoś jeszcze ma też tak pomalowane od początku?

 

 

Tak to pomalowała fabryka. Jest to pomalowane od początku , wiem bo kupiłem nową przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta seryjna jest jakoś zakonserwowana? a jeśli nie, to masz zamiar ją czymś pomalować?

 

Tak to pomalowała fabryka. Jest to pomalowane od początku

 

 

Tak jak pisze Maras - pomalowane od początku jakąś grubszą elastyczną farbą. Przypominała mi ona biteks i temu poprzednią przyczepę nim poprawiałem. Obecnej nic nie będę robił puki wyglądaj jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej też jest taka czarna warstwa. jednak po pierwsze jest cienka, a po drugie w większości poodpadała. Na wiosnę mam zamiar zakonserwować spód i chyba skorzystam z rady kolegów co do pokostu. Przy okazji nie wiecie gdzie się kupuje taki specyfik? Tzn. chodzi mi, czy jest to środek ogólnie dostępny, czy też trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mas444, pokost kupisz w każdym nieomal sklepie z farbami lub nawet drogerii, że o leroy-merlin lub praktikerze nie wspomnę:hop1:

ja tez w ubiegłym roku korzystałem z pokostu, dwie godzinki pracy i po malowaniu, nadmieniam, że wbrew temu co ktoś wcześniej napisał, położyłem dwie warstwy pokostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Najprościej ... jedź na dobrą myjnie "ręczną", tam gdzie myją podwozia samochodów i za parę groszy Ci to zrobią w 10 minut.

Jeśli natomiast sam chcesz się kłaść pod przyczepą ... kup jakiś dodatek do myjki ciśnieniowej, wlej go spryskiwacza, spryskaj to, co chcesz, a następnie zmyj wodą pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dawno ten temat nie był opisywany a skoro wiosenne porządki to mam pytanie.

Ponieważ swoją przyczepkę kupowałem w okresie dużego zasolenia naszych dróg i trasa jaką przebyłem pozostawiła ślady w postaci białego nalotu na ocynkowanej nawierzchni. Teraz chcę to dokładnie umyć aby nie dopuścić do korozji. Jakie środki polecacie. Mogą być do stosowania dla myjki wysokociśnieniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ed

Cytat:

A spód przyczepy trzeba zabezpieczyć co jakiś czas środkiem do konserwacji i myślę ze jednak pokost lniany do tego najlepiej się nadaje.

 

Pokost lniany nadaje się tylko na pierwszą konserwację. Pierwsza szczelna warstwa pokostu nigdy nie wpuści następnej która nie wsiąknie a tylko odpadnie.

 

Przeczytaj posty faceta który na tym się zna. To konserwator mebli więc na pewno wie co pisze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.