Skocz do zawartości

Nowe pomysły V ZLOT


Rysiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 589
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11thebest ! Dzieki za linka ! Firma GM z Mysłowic ma naprawde bardzo dużą i ciekawą propozycje baldachimów

Robią także nadruki . Na stronie nie ma cen . Korzystając że mam jedną z budów w Katowicach podjade do nich i dowiem sie wszystkiego ! :lol::-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Choć do zloty jeszcze sporo czasu i aby na zlocie nie spędzać przy :blagac: ( chyba że Tomii ma jakieś inne atrakcje na zlocie) proponuje zabrac rowerki i wybrać jakaś trasę rowerową np Warka - Studzianki Pancerne.

Nie byłem nigdy w Warce , ale znalazłem jedną z takich tras:

Wyruszamy z kempingu i dalej Przejeżdżamy most na rzece Pilicy i po przejechaniu ok. 300 m skręcamy w prawo do lasu, na ścieżkę leśną oznaczona czerwonym szlakiem turystycznym. Przez ok. 4 km jedziemy lasem sosnowym mijając po drodze piękną alejkę brzozową. Można podziwiać ładne brzozy a na niektórych różne zgrubienia na pniach z piękną fakturą korową.

 

Dojeżdżamy do stacji PKP Grabów n Pilicą i zgodnie z oznaczeniami czerwonego szlaku turystycznego skręcamy w lewo i jedziemy droga asfaltową przez Wyborów do Grabowa n Pilica. Jest do droga bezpieczna z uwagi na bardzo mały ruch samochodowy.

W Grabowie tuż przed kościołem należy skręcić w prawo w kierunku na Brzozówkę. Ok. 300m od kościoła warto zatrzymać się przy drzewie kasztanowym, które na wys. ok. 1m od ziemi do wys. ok. 3m. ma dziwne zgrubienie z silnie urzeźbiona struktura korową.

 

Po przejechaniu od kościoła ok. 3 km dojedziemy do Brzozówki gdzie przy skrzyżowaniu drogi Brzozówka – Zatocze mijamy po prawej stronie figurkę w kształcie cokołu. Jedziemy dalej i po ok. 400 m droga asfaltowa łukiem skręca w prawo do wioski Podgrodzie. My skręcamy w lewo w drogą polną do lasu oddalonego ok. 200 m. od tego rozwidlenia.

Uwaga: przed skrętem w lewo nie zobaczymy znaku skrętu szlaku czerwonego i dlatego można się pomylić i pojechać w prawo. Po wjechaniu do lasu po ok. 200m zobaczymy zbieg dwóch szlaków, tj. czerwonego, tego którym się poruszamy ze szlakiem czarnym. Na liczniku mamy 20 km. My kontynuujemy trasę w lewo szlakiem czerwonym do Studzienek Pancernych. Lasami jedziemy 12 km. Po drodze przekraczamy drogę krajową Grabów n Pilicą – Głowaczów.

 

Na tym skrzyżowaniu zobaczymy pomnik poległego w potyczce z Niemcami dowódcę jednego z oddziałów AL.

W Studziankach Pancernych należy zatrzymać się przed pomnikiem - czołgiem T34 ustawionym na cokole betonowym. Jest to pomnik upamiętniający zwycięska bitwę pancerną na przyczółku warecko magnuszewskim jaki stoczyła w sierpniu 1944r. I Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte i 2 Dywizja Piechoty WP z doborową Dywizja Pancerną Herman Göring. W tle pomnika są płyty z nazwiskami poległych żołnierzy. W pobliżu można wejść na wieżę widokową i podziwiać okoliczne tereny - kiedyś miejsce bitwy. Aby nie wracac ta samą droga jedziemy spowrotem przez wsie Łękawica, Dziecinów, Lipinki, Tomczyn i dojeżdzamy do kempingu.

Długość trasy około 36 km nie jest to dużo jadać w tempie spacerowym ( w końcu na wyścigi nie jedziemy) zajmnie nam to pól dnia i pózniej lepiej smakuje :blagac: Warka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wir57 - propozycja welocypedowej eskapady wydaje się być bardzo atrakcyjną, zwłaszcza w aspekcie podziwiania m.in. lasu brzozowego i osobliwości wyrosłych na korze tych drzew. Nadmienię, iż uwielbiam lasy brzozowe, są takie zwiewne, wręcz zjawiskowe.

 

Opis trasy rewelacyjny, powinieneś pisać przewodniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tu stworzymy liste kto przybedzie na V zlot do Warki z rowerkami, bo jak nie będzie chętnych rowerki zostawie w domu , jakoś samemu nie bedzie się chciało pedałować , jak będzie trochę chetnych stworzymy mały peleton:)

załoga wir czyli Ryś i Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wir, jeszcze nie konsultowałem, ale może weźmiemy rowery. Tylko myślę, że trasę należałoby skrócić. 36km to może być dla amatorów sporo. Ja może przez cały rok tylko tyle zrobiłem :blagac: Ale tak do 20km to myślę, że troszke chętnych by było :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, ja tez nie zawodowiec :blagac: i od czasu do czasu rowerkiem pedałuje i sam się zdziwisz jak przejedziesz te 36 km, moja też nie zawodowiec a dała rade 40 po górach. Wydałało sie mi się , że 20 km rowerkiem to dużo , a to niewiadomo kiedy te km umykają.

Oczywiście można skrócić by nie przerażało te 36 , ale wtedy nie dotrzemy do Studzianek a tak myśle , że pomału i co 5 km przerwa damy rade :ok:.

Jeśli wiecej sugestii bedzie by skrócic , oczywiście da się ten dystans skrócić , a może jakąs motywacje za dotarcie do celu wymyślić hihi .

A zabierasz wędki by sprawdzić , czy w tej Pilicy coś żyje , choc to tylko 3 dni i może nie wystarczyc czasu - rowerki, wędki , a kiedy :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się zdziwisz jak przejedziesz te 36 km

 

Ale później na d... nie dam rade usiąść :blagac:

 

zabierasz wędki by sprawdzić , czy w tej Pilicy coś żyje

 

Zazwyczaj wędki podróżują w budce więc zobaczymy jak czas pozwoli to może zarzuci się kija :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się zdziwisz jak przejedziesz te 36 km

 

 

Ale później na d... nie dam rade usiąść :ok:

 

oj klapniesz na te 4 litery i nie bedziesz chciał sie podnieś :ok:

 

Na Litwie troszkę jeździliśmy i po 10km już siodełko dawało się we znaki... jeśli nie potrenuje będzie bida :blagac:

 

Myślę, że taki wypadzik nie powinien być dłuższy niż 2 max 3 godziny. Wkońcu krutkie to spotkanko :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.