Skocz do zawartości

Jak zmienic ??


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś probował w komisach czy innych źródłach zmieniac przyczepke.

Przeszło mi do głowy , aby zmienic przyczepke na młodszy model mam Hobby z 88 roku , a chciałbym ciut młodsża i ciut dłuższa . Ta obecna ma 4 metry ( cos koło tego) , jak dla nas dwoje wystarcza ( dzieci po świecie się rozjechały USA i Anglia) , choc stwierdziłem , że nie bardzo jednak gdy jedzie sie na wypoczynek , człek leniwy sie robi i nie skladam spania na dzień , bo gdy np. w wracam z wędkowania, zwiedzania, jazdy rowerkiem , czy po obiadku sjesta :zarowka: to juz spanko gotowe. A jak spnako rozłożone ciasno robi sie w budce , a są budki gdzie jest przy aneksie kuchennym stolik i siedzenie. Nie myśle o przyczepie 7 czy 8 metrów a wystarczy dla nas dwójki 5 czy 5,5 m . Wracam do pytania czy ktos wie gdzie by można z dopłata zmienic przyczepki. Wiem , że mozna probowac ta sprzedac i rozglądąc się za inna budka , ale prościej by było to za jednym zamachem sprzedac i kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli chcesz zamienić swoją przyczepkę na inną, to jest w tym jeden problem: za wybraną zapłacisz maksymalną cenę a za Twoją policzą Ci minimalną. Sprzedający musi wyjść na swoje. Sam rozważałem taki manewr, ale po kilku rozmowach z handlarzami odpuściłem. Teraz kupiłem nową przyczepkę, starą sprzedam na wiosnę (mam taką nadzieję). Kupupując jesienią, szczególnie od osób prywatnych, można mocno negocjować (i to nie w setkach ale tysiącach zł!!!). Minus-trzeba mieć wolną gotówkę i miejsce na dwie przyczepki :) .

 

 

Życzę powodzenia w poszukiwaniach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamianie wybór nowej przyczepy ograniczysz do oferty od firm. Wg moich obserwacji ogólny stan wizualno-techniczny takich przyczep pozostawia do życzenia (oczywiście w zależności od gustu). A jak coś jest w niezłym stanie to wcale nie jest tanie... Osobiście przychyliłbym się do opinii CI_Wilk i szukałbym takiej, która mi odpowiada a obecną niezależnie sprzedał. Miejsce na przechowanie nie powinno być problemem - zawsze możesz wrzucić gdzieś do komisu obecny sprzęt. A nawet go opylić - jak będziesz miał dobrą ofertę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja w przed wakacjami zmieniałem budkę to za starą wołali 4500, może 5000 a sprzedałem za 7500. Komis na starej też musi zarobić :)

 

Co do wybory na 2 osoby to wystarczy np 420 taka jak moja. Naprawde wystarcza nam swobodnie miejsca. Tylko nie rezygnuj z 2 łóżek - jedno zawsze spanie, przy drugim amku :( Nawet jak ktoś z Wami będzie nocował to ciasno nie będzie. Ale myślę, że to by była minimalna długość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy na 100% zainteresowani są zamianą, ale na pewno prowadzą skup przyczep (przynajmniej tak piszą) tutaj http://www.campotur.pl/dzial,nasza-oferta,skup-przyczep.html , może zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja w przed wakacjami zmieniałem budkę to za starą wołali 4500, może 5000 a sprzedałem za 7500. Komis na starej też musi zarobić :)

 

Co do wybory na 2 osoby to wystarczy np 420 taka jak moja. Naprawde wystarcza nam swobodnie miejsca. Tylko nie rezygnuj z 2 łóżek - jedno zawsze spanie, przy drugim amku :( Nawet jak ktoś z Wami będzie nocował to ciasno nie będzie. Ale myślę, że to by była minimalna długość :)

 

Zdaje sobie sprawe, ze jak nie chce się bawić w sprzedawanie musze starcić :) , no jeśli ta strata będzie w miare do przyjęcia , to pójde na to. Mój czas to tez kasa :) .

I chyba masz racje , że max wystarczy dla dwojga osób te 4,2 m, a i lepiej taka wjechać w dzikie miejsca na TAAAAAAAAKĄ rybe. Choć moja pani chce mi wybic z głowy zamiane , wiec jeszcze jako taka decyzja nei zapadła , ale myśli krążą i kto wie jak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi Proponujesz kolejny rok w swojej , sezon martwy , że tak powiem właśnei się zaczął , choc w tej w tym roku w Sławie we czwórke piwkowaliśmy i jakoś ciasno nie było :(:), ale uhm człek leniwy i nie chce się składać łożeczka i pól przeczepki już nie ma , salonka ma to własnei ze ma jedno duzo spanie i wygodnie się spi :), ale juz w pozostałęj cześci przyczepki zostaje tego mieksca mało , aby nie to lenistwo hihi było by OKI >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu! ja nie proponuje Tobie kolejnego roku w tej przyczepce co masz tylko sugeruje bys ja ewentualnie sprzedał a potem kupil cos nowszego pod katem swoich indywidulanych potrzeb :) nie mniej jednak wiem iz aktualna Twoja przyczepka jest na tyle duza i wygodna, ze spokojnie moga sie tam zmiescic te cztery dorosle osoby i jest luz, ale wiem o co chodzi... mnie tez nie chce sie co rusz skladac i rozkladac lozek.. wiec kupilem taka przyczepke co ma takie ruchome przepiezenie :) i nie widac :) czy tez :( jak obok inni pija :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi Jurku to juz nie o to chodzi , ale jak ja w dzień rozłoze sie na wyrku moja szukując cos przy kuchni , nie ma gdzie usiąść , pod tym kątem patrzyłem , no w sumie nie musi ale człek czasami litościwy bywa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno , jak juz cos tam zrobi w tej kuchni, ja zwale sie z wyrka :( i jest stolik gdzie można zjesc , jak jest pogoda nie ma problema, bo mam jeszcze dwa stoliki i w przedsionku mozna i nawet lepiej smakuje na swiezym powietrzu w sumie to jeszcze tak na 100% nie jestem zdecydowany na zamiane tak rozważam taka możliwośc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle ze niby nie trzeba, bo na dwie osoby to miejsca nie za duzo potrzeba.... jak jest cieplo. Jak robi sie zimnawo to na zewnatrz nie jest tak cacy, czlowiek sobie mysli ze lepiej w przyczepie w ciepelku :) i wteczas faktycznie to skladanie wyrka moze byc uciazliwe... tak sobie mysle bo mam tez przypadlosc sjestowa i moja lepsza polowa nie miala by co ze soba zrobic :) On jest taki nie lezacy, bo twierdzi ze jak za duzo lezy to Go kosci bola :(

A i fajnie jest posiedziec na kanapce przy kuchni i dotrzymac gotujacemu towarzystwa, przy okazji zagladajac w gary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jest posiedziec na kanapce przy kuchni i dotrzymac gotujacemu towarzystwa, przy okazji zagladajac w gary
fajnie jest też przy kuchni posiedzieć , jak ta gorsza polowa gotoje i sprawdzać czy aby dobrze przyprawia

O Wy leniuchy jedne.A wziąść się do garów i niech ten drugi sobie czasami poleży i posprawdza ,czy Wam dobrze robota idzie :):):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.