Skocz do zawartości

Druga Bateria w samochodzie kempingowym??


markopoloo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Dopiero od niedawna jestem karawaniarzem, wiec niemam ani doswiadczenia ani znajomych co by mozna popytac.

Do rzeczy.

Mam jedna baterie zelowa 80A w czesci mieszkalnej ale mysle nad dolozeniem drugiej takej samej w celu wydluzenia wolnosci.

Pytanie tylko czy mozna ja poprostu podlaczyc rownolegle (plus-plus itd), czy trzeba zmieniac naprzyklad ladowarke czy tez generator.

Samochod to Dethleffs A5881 2008.

mowiono mi ze przedewszystkim obie baterie powinny byc nowe, ale ta orginalna ma dobpiero kilka ladowan za soba wiec to chyba zadna roznica.

Prosze o konkrety.

Dzienki

Pozdro

Markopoloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Dopiero od niedawna jestem karawaniarzem, wiec niemam ani doswiadczenia ani znajomych co by mozna popytac.

 

Widzę, że rzczywiście niedawno... Przyjmij do wiadomości, że jesteś karawaningowcem, nie karawaniarzem, tych drugich nam tu nie potrzeba :zarowka: Każdy chce żyć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dobrze to opisane - zwroc uwage na ladowanie podczas postoju na 230V

 

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=1899&highlight=drugi+akumulator

 

ps. Panowie czepiacie sie (ikonka z wywalonym jezorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj markopoloo =nie kombinuj kamper Dethlleffs Globetrrott.5881 HG rocznik2008 96KW /131PW/dł-6,43 aku żel.pokładowy ma zainstalowany fabrycznie.Musisz w czasie jazdy załączyć na panelu "ladowanie aku.pokładowego,wskaznik powie wszystko.Na postoju przy włączonych odbiornikach będziesz miał miał prądu full.Ale pamiętaj o rozsądnym gospodorowaniu.Pozdrawiam.życzę przyjemnych podrózy.jan m. :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwowy człowiek!

Ja też, co prawda zostałem zbesztany za te karawany, ale przyjąłem to z pokorą.

Ja nie wiem, dla czego tak jest, że z reguły człowiek, zamożny (skoro go stać na takie auto) ma kłopoty ze współpracą z resztą ludzi, a przede wszystkim nie potrafi przyjąć uwag innych?!

Ja wiem, że kasa, jak również nabyte wykształcenie (chociaż, nie chwaląc się sam mam wyższe) nie jest równe nabyciu od razu kultury, ale...

Zaleczane kasą kompleksy, czy przerost formy, nad treścią?

Patrząc po postach (chociaż ja na pewno też robię błędy), ale to chyba to drugie!

Pojawił się nagle, zadał pytanie (fakt koledzy mogli Mu delikatniej trochę wytłumaczyć różnicę między karawanem, a karawaningiem), ludzie zaczynają mu podpowiadać gdzie szukać i swoje pomysły, a ten się obraził. Bo nie o to się pytał.

Forum to nie "bułka Paryska" włożył-wyjął. Tu trzeba poszukać i poczekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, okej

moze sie i unioslem

ale jak niektorzy zauwazyli "czepiacie sie".

Zwlaszcza jak ktos jest nowy a przeciez kazdy kiedys sie pojawia i zadaje pierwsze pytanie.

Mam nadzieje ze to niejest regula tego zgromadzenia.

 

Dethlleffs Globetrrott.5881

mendry

to nie Globetrotter ale Advantage. Reszta sie zgadza.

 

KONZIO

zamoznosc to kwestia wzgledna, zalezna od tego gdzie sie mieszka. Powiedzmy ze bylbys stolarzem (choc raczej nim niejestes z racji ze masz wyzsze wyksztalcenie - chyba ze wysoce wyspecjalizowanym) i zarabial 5 razy tyle co obecnie przy kosztach zycia zblizonych do obecnych to bylbys zamozny?? Paliwo tyle samo, energia nawet tansza, samochody tez troche tansze.

Pozatym wiesz chyba ze mozna o wiele wiele wiecej wydac za bude. A patrzac po cenach i zuzyciach kilkuletnich Camperow to po prostu nieoplaca sie.

Ale niebede teraz o tym pisal.

Moze w innych, milszych okolicznosciach.

 

Jule

moze rzeczywiscie z tymi linkami na inne fora to przesadzilem.

sorry

 

mymlon

za panelami slonecznymi juz sie rozgladam ale kupno to dopiero wiosna.

 

 

camper4x4

czy moglbys cos wiecej napisac o tych seperatorach??

 

Pozdrawiam

WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markopoloo, to "czepiacie sie" bylo zartobliwie napisane :ok: wiem jak to jest piszac pierwszy post tz czlowiek niekiedy jest nadwrazliwy i mozna go przestraszyc :ok: ale my nie jestesmy tacy zli hihi moze nie wszyscy sie "kochamy", ale w takich wypadkach staramy sie nie wchodzic sobie w parade :zarowka:

 

tu znajdziesz separatory

 

http://www.intelle.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiamy się, bo chcemy od razu na początku nakierować na właściwą terminologię i nie było w tym nic ad personam, tylko stwierdzenie faktów. Poza tym nie kierujemy karawanami i nie bardzo lubimy pleniącą się w języku polskim manierę nazywania porządnych turystów słowem pochodzącym od tych specjalistycznych pojazdów, choć prędzej, czy później nimi pojedziemy :zarowka:

Nie wiem zatem po co była taka reakcja, przyznam, że byłem nią zaskoczony, ale witamy serdecznie na forum karawaningu (nie karawanu :ok: ).

Swoją drogą to cel osiągnięty - chyba już nigdy nie nazwiesz karawaniarzem człowieka ciągnącego przyczepę, a pewnie też zdarzy Ci się zwrócić uwagę komuś, kto tak się wyrazi. I o to chodzi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie ze dopiero teraz doszlo do mnie o co wy tak naprade sie czepiacie??

nie zebym zapomnial polskiego jezyka ale jesli pewnych slow sie nieuzywa to sie jakos o nich zapomina.

mianowicie teraz mi przypomiales co znaczy slowo "karawan"

i rozumiem te powszechne oburzenie

wybaczcie MI

a ja wybaczam WAM.

pozdrawiam i do nastepnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.