Skocz do zawartości

Czy szyba z plexi (Niewiadówka) samoistnie pęka?


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Czy szyba z plexi (Niewiadówka) samoistnie pęka czy ktoś (życzliwy huligan) jej pomógł

 

Mam starą Niewiadówkę (31 lata), szyby są stałe, nie uchylane.

 

Na przedniej szybie znalazłem pęknięcie od dołu od uszczelki około 2 cm. Na tylniej podobnie dwa pęknięcia od dołu od uszczelki długości około 3 cm. Przy pęknięciach nie ma żadnych pajączków, wygląda to jakby nożem przekroić - gładko i równo.

 

Przyczepa stoi na nogach, (może trochę krzywo). Nie znalazłem żadnych śladów od uderzenia kamieniem, młotkiem.

 

Co o tym sądzicie?

 

I najważniejsze, CZYM TO SKLEIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem klejenie na niewiele się przyda, bo szyba pęka ze starości. Raczej trzeba by było pomyśleć o wymianie. Na razie proponuję zakleić taśmą i poczekać na wypowiedzi od speców z fanklubu. Pomyśl też o prawidłowym wypoziomowaniu budki. :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam najlepszą metodą klejenia szkła organicznego jest klejenie przy użyciu kwasu mrówkowego który rozpuszcza krawędzie plexi i powoduje ich połączenie.metodę tą stosował kolega robiący reklamy(zanim zaczęto używać poliwęglanu).możesz pomyśleć o oklejeniu szyby folią przeciwwłamaniową do szyb.nawet jeśli dojdzie do pęknięcia szyba się nie rozsypie,a folia zapewni szczelność.

dowiedz się ile kosztuje i czy w ogóle jest dostępna nowa.może nie warto rzeźbić tylko wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz szyby skleić . Nie jest to jednak estetyczne i załatwia sprawę doraźnie . W sklepie firmowym Niewiadowa kupisz każdy rodzaj szyby . Nawet do starszych typów . Ja założyłem przód i tył / uchylne / z nowszego modelu . Musiałem zastosować nowszy typ mocowań który jest w komplecie z szybami . Rozmiary szyb są identyczne . Nie bardzo pamietam ceny , ale za dwie to wydatek ok. 350 zeta. Należy jednak pojechać osobiście do sklepu po uprzednim telefonicznym zamówieniu ! / numer na stronie internetowej fabryki Niewiadów /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian

Czy szyba z plexi (Niewiadówka) samoistnie pęka czy ktoś (życzliwy huligan) jej pomógł

To starość pomaga szybom pęknąć i to ona brutalnie daje Tobie znać abyś zainwestował w nowe. Żaden serwis nie klei szyb chociaż mają do tego komponenty bo po pierwszej wyprawie pęknięcia wracają. Nowe szyby wcale dużo nie kosztują (nawet z wymianą) a jeżeli niewiadówka ma 31 lat to szyby w niej są na pewno mleczne i tego mleka też niczym nie usuniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.