Skocz do zawartości

Poradzcie w kwestii prawnej


Wiesiek7476

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH.Powiem wam ciekawostkę odnośnie rejestracji mojej przyczepy.Otóż po poruszeniu nieba i ziemi (Konsulat w Katowicach,Wydział Konsularny Warszawa,Ministerstwo infrastruktury Warszawa) drgnęło w mojej sprawie.Odczekałem,aż jabłko dojrzeje i postanowiłem je zerwać.Wybrałem sie dziś rano do WK "dzień dobry"...Wniosek postanowiono wziąć pod lupę,ale podejście już jaieś inne (?),uśmiech na twarzach.proszę spocząć itp.Po chwili oznajmiono mi,że to trochę potrwa.Oznajmiłem szanownym,że ja czekania mam już dość ,miesiąc już czekam.Zmyłem się do domu.Za godzinkę telefon,"dzień dobry WK" itd...Zapraszamy pana na jutro na godz 8:00. CDN CDN CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Opowiem wam historię z życia wziętą.Na początku pażdziernika zakupiłem przyczepę sprowadzoną z UK.Gościu u którego kupiłem przyczepę (Komorniki k.Wrocławia)gwarantował mi,że mam niezbędny komplet dokumentów.Na dzień dzisiejszy mam Certyfikat Tłumaczenia przysięgłe przegląd techniczny i umowę pomiędzy angielskim sprzedającym tj.Preston Caravanc a gościem z Komornik.W tamtej umowie żle wpisano nr vin,spokojnie można by było to spreparować,ale nie chcę.Czekam na kopię z właściwym numerem.To jeszcze nie koniec "szopek".W wydziale Komunikacji nadal twierdzą,że nie zarejestrują mi przyczepy bez starego dowodu rejestracyjnego.Tłumacze nieukom,że brytyjczycy nigdy ich nie mieli i mieć nie bedą (w przypadku przyczep)..."to my pany tej przyczepy inaczej nie zarejestrujemy" .Wiem,że we wrocławiu nie ma problemu.Kochani POMÓŻCIE.

 

A jak byś uał sie do jakiegoś Rzeczoznawcy, on wystawił by opinie, że jest to Samoróbka ?

W WK w Świeciu takie rzeczy przechodzą :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK w Świeciu takie rzeczy przechodzą :)

i jednocześnie podpisał kwit pod odpowiedzialnością karną, że przyczepę wykonałeś samodzielnie....

U nas za takie rzeczy jest :ok:

 

PS a przepraszam kto paczki do ciupy posyłać będzie??? :ok:

 

Dawno dawno temu była możliwość rejestracji sprowadzonego samochodu z zagranicy jako składak a, że było to nagminne to urząd celny w porozumieniu z urzędem skarbowym weryfikowali umowy kupna-sprzedaży. J mogli przeswietlić umowy sprzed 3 lub 5 lat (dokładnie nie pamiętam) i sprowadzający musieli dopłacic cło+podatek a nie były to małe pieniądze. A były osoby które sprowadziły po kilka lub kilkanascie aut.

 

Może i tu ktoś wpadnie na pomysł jakim cudem :hmm: taka przyczepa jest samoróbką.

Bo skoro w Świeciu takie coś przechodzi :ok: to już dziś powinniśmy bać się o swoje przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK w Świeciu takie rzeczy przechodzą :ok:

i jednocześnie podpisał kwit pod odpowiedzialnością karną, że przyczepę wykonałeś samodzielnie....

U nas za takie rzeczy jest :ok:

 

PS a przepraszam kto paczki do ciupy posyłać będzie??? :ok:

 

Heh nie rozwalaj mnie :hmm:

Na dowód, że twoja przyczepka jest czysta można zawsze wykonać tzw. HPI Clear (koszt kolo 20f)

sprawdzają całą historie twojej przyczepki. Po tym wiesz, że nikogo nie oszukujesz(tak dla siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z WK.Są blachy i narazie dowód tymczasowy.NIESTETY byłem pierwszą osobą która rejestruje przyczepę z GB.Wiem tyle,że ZUPEŁNIE wystarczy umowa kupno-sprzedaży,przegląd techn. certyfikat i tłumaczenie przysięgłe.ŻADNYCH zaświadczeń z konsulatów oraz innych "papierków"bo jest to próba łamania prawa.Żaden urzędnik nie może wywierać presji,że macie coś tam donieść.Nie można dać się omamić (to przestroga dla kolejnych posiadaczy przyczep sprowadzonych)Poza tym widziałem jakieś pismo z wytłuszczonym drukiem z konsulatu.Podejrzewam,że otrzymali reprymendę.SZLAK PRZETARTY.UUUUFFFFF !!!!!! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.